Pirmdiena, 29. Novembris, 2021
Ignats, Virgīnija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Rēzekne ­- par 50 tūkstošiem latu viesmīlīgāka

otrdiena, 3. novembris (2009)   

Vieni viesmīlību saista ar cilvēku mentalitāti, citi ar apstākļiem, trešie ar audzināšanu utt. Bet pirms spriežam par kādas noteiktas apdzīvotas vietas ļaudīm, mēs intuitīvi sajūtam novada, pilsētas, pagasta vai ciema garu. Pēc tūrisma nozares ekspertu teiktā - priekšstatu par iebraucējam viesmīlīgu apkaimi, veido daudz un dažādi faktori – piemēram, ceļi, dažādas zīmes un norādes, miskastes, soliņi, apgaismojums, stāvvietas un tamlīdzīgi.

 

ziimes

 

 

Droši var teikt, ka Rēzekne - pilsēta Latgales sirdī, ir kļuvusi viesmīlīgāka. Tagad pie visiem lielākajiem pilsētas iebraucamajiem ceļiem uzstādītas jaunas un modernas robežzīmes (kopumā 5). Varētu šķist, ka krīzes laikā teju 50 tūkstoši latu ir pārāk liela greznība. Taču projekts ir projekts un, ja reiz nauda tiek dota, iespēja jāizmanto. Robežzīmes veidotas pēc Rēzeknes pilsētas logotipa līdzības. Shematiski tajā atspoguļots pilsētas skats no putna lidojuma, kā to kādreiz saskatījusi dzejniece Anna Rancāne: „...četrās debesu pusēs kā zieda lapiņās ezeru un padebešu zilums, mežu un lauku zaļums, bet pašā viducī degoša uguntiņa. Tā ir pieminekļa "Vienoti Latvijai" jeb Latgales Māras krusta smaile... ”.

 

Rēzeknes robežzīmes ir aprīkotas ar saules baterijām, kas saulei norietot, izgaismo zīmju fonu. Jāpiebilst, ka arī Rēzeknes novads drīz tiks pie jaunām robežzīmēm, tiesa, tās nebūšot tik grandiozas. Novada domei jāiztiek ar saviem līdzekļiem, tāpēc šīs zīmes neveido no jauna, bet gan rekonstruē pēc vecā parauga.

Tiksimies Rēzeknē!

Komentārs par rakstu: Rēzekne ­- par 50 tūkstošiem latu viesmīlīgāka

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!