Ceturtdiena, 7. Decembris, 2023
Dzirkstīte, Anta, Antonija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Koraļlu un antīkās vēstures metropole Ēģipte

trešdiena, 4. novembris (2009)   

Pienākot ziemas tūrisma sezonai, aktuāls kļūst jautājums, kādu ceļojuma virzienu izvēlēties, lai baudītu sauli un siltumu novembra vidū. Jāsaka, ka vislētākais galamērķis šajā gadījumā no Latvijas būs tieši Ēģipte. Šoreiz tiek piedāvāts ieskats braucienam uz šo Ziemeļāfrikas reģionu, ja plāno čarterlidojumu. No Rīgas uz Ēģipti parasti piedāvā divus galamērķus- Hurgadu un Šarmelšheihu ar tūroperatoru Teztour, Alida, Domina Travel un Novatours starpniecību. Tūroperatora galvenais uzdevums ir piedāvāt ceļotājam draudzīgas cenas par vienotu ceļojuma paketi, kurā ietilpst naktsmītne, lidojums, transfērs uz izvēlēto viesnīcu, ēdināšana un gida pakalpojumi. Šāda izvēle ir izdevīga, ja interesē tieši atpūta uz vietas, daudz nedomājot par nokļūšanu līdz Ēģiptei.

 

Cenu kombinācijas ir visdažādākās un atkarīgas no izvēlētā servisa līmeņa un ceļojuma garuma. Piemēram, akciju laikā ceļazīmi uz Hurgadu var iegādāties par nepilniem 300 latiem, tomēr tad jārēķinās ar palikšanu gana vienkāršā trīszvaigžņu viesnīcā tikai ar brokastīm vai puspansiju. Šis Ēģiptē ir riskants pasākums, jo servisa līmenis mēdz būt zems un eiropietim nepieņemams. Tai pat laikā šis variants derēs tiem, kuriem ir svarīgi kaut kur palikt pa nakti un brīvo laiku izmantot ekskursiju braucienos, niršanā, sporta aktivitātēs, u.c.

 

Tai pat laikā, izvēloties piecu zvaigžņu viesnīcu ar pilno ēdināšanu un augstāku apkalpošanas servisu, jārēķinās ar 600- 800 latiem. Hurgada attāluma ziņā ir vistuvāk Ēģiptes piramīdu kompleksam un Kairai, savukārt no Šarlemšeiha ir jāizvēlas vietējais lidojums no Sinaja pussalas. Neskatoties uz izdevīgāku kūrorta novietojumu, ekskursijas ir samērā dārgas.Piemēram, kompānija Novatours piedāvā papildus braucienus, kur iekļauta Kairas apskate un senās piramīdas( aptuveni 50- 60 latu) vai brauciens uz Jeruazlemi( papildus jārēķina ap 200 latiem). Ir iespēja uz šiem galamērķiem doties patstāvīgi, tomēr jāuzmanās ar vietējo transportu. Ēģiptieši brauc ātri un neievēro satiksmes noteikumus, tieši tādēļ tūroperatori piedāvā savu, pārbaudītu, šoferu pakalpojumu, lai arī cenas ir augstākas. 

hurgada

 

Šarmelšeihas kūrorts ir daivinga un niršanas paradīze. Tas atrodas Sarkanās jūras piekrastē, Sinaja pussalas dienvidos. Kūrota vēsture ir salīdzinoši nesena- tas burtiski uzcelts no jauna tuksneša vidū. Viesnīcas pārsvarā ir nesen renovētas, tostarp- elegantais Domina Coral bay viesnīcu komplekss ar vairākiem korpusiem, vienotu restorānu sistēmu, kopīgu teritoriju un centralizētu klientu atbalsta centru. Akcijas cenu laikā ceļazīmi uz nedēļu šajā kompleksā var iegadāties par 390- 400 latiem. Daivinga cienītājiem tiek piedāvātas gan apmācības instruktora vadībā, gan arī snorkelēšana(koraļlu vērošana nedaudz zem ūdens virsmas ar tam paredzētu masku). Tiesa, vērojot koraļlus, jāuzmanās no tiešas saskares ar tiem, jo tie parasti ir asi, un savainojumi dzīst ļoti ilgi. Tāpat arī Ēģiptē ir aizliegts vākt un izvest no valsts gliemežvākus un citas jūras veltes.

 

sharm el sheikh

 

Vislētākais valstī ir ēdiens, savukārt alkoholiskos dzērienus var nopirkt tikai vietējā ražojuma, TAX FREE zonās- arī importa dziras. Lai norēķinātos ar ēģiptiešu tirgotājiem, ieteicams izvēlēties ASV dolārus vai ēģiptiešu mārciņas. Izdoto atlikumu vienmēr ir jāpārskaita- lai arī cik viesmīlīgi būtu vietējie, ne visi no tirgotājiem ir godīgi, īpaši pret iebraucējiem. Ēģipte ir islāma valsts, aptuveni 96 procentu no iedzīvotājiem ir šīs reliģijas pārstāvji. Sievietēm ir aizliegts sauļoties bez peldkostīma augšdaļas( kas nebūtu nekāda problēma Spānijas kūrortos), kā arī ir aizliegts fotografēt valsts iestādes- bankas, militārus objektus. Vietējie policisti ir skarbi un nepielūdzami- gluži parasts konflikts var beigties ar diennakti izolatorā, un ceļojums nebūs tas patīkamākais pēc šādiem notikumu pavērsieniem.

 

Vislabāk uz Ēģipti ir doties novembra vidū līdz marta beigām, viskarstākais laiks ir decembris- janvāris, tomēr jāsaka, ka gaiss valstī ir sausāks, līdz ar to temperatūras maiņu tik ļoti neizjūt. Jāuzmanās, lai pirms ceļojuma uzsākšanas nebūtu hroniskas saslimšanas vai iesnas- līdz ar klimata maiņu šādas problēmas var saasināties( šim gadījumam obligāti ir jānokārto arī ceļojuma apdrošināšana).

 

Derīgi saiti:

www.vanillatravel.lv

www.domina.lv

www.novatours.lv

www.touregypt.com

www.ancientegypt.co.uk

Komentārs par rakstu: Koraļlu un antīkās vēstures metropole Ēģipte

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!