Pirmdiena, 29. Novembris, 2021
Ignats, Virgīnija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Radžastānas tuksnesis

svētdiena, 8. novembris (2009)   

Vislabāk šo vietu Indijā apskatīt laika posmā no oktobra līdz martam. Džaisalmera ir viena no visiecienītākajām vietām Indijā. Šī jaukā pilsētiņa atrodas pašā Radžistānas tuksneša vidū. Džaisalmera savu vārdu ieguva pateicoties kādam vīram vārdā Ravels Džaisels, Džaisalmera tulkojumā nozīmē „kalna forts Džaiselam”.

Agrāk šī pilsēta bija ļoti nozīmīgs tirdzniecības centrs, tā tika saukta par Zelta Pilsētu. Pilsēta ir bagāta ar savu kultūru un dzīves stilu.

 

Džaisalmeras forts Dziļi tuksnesī slejas majestātiskais Džaisalmeras forts. Tas ir viens no lielākajiem tuksneša fortiem visā pasaulē. Tas ir aptuveni 800 gadus sens. Forts ir veidots no zeltaini dzelteniem smilšu klučiem, dēļ kā arī vietējo to sauc par Zelta Fortu. Forts sniedzas 250 pēdu augstumā.

 

Nacionālais parks tuksnesī 

Radžastānas _tuksnesis1

 

Tādus interesantus putnus un kā smilšu vistiņas, irbes, bišu vilkus, čakstes, klijānus un daudzus citus var apskatīt Nacionālajā parkā, kas atrodas turpat tuksnesī. No dzīvniekiem visbiežāk sastopamie – antilopes un dažādu sugu lapsas. Kopumā šajā parkā ir sastopami vairāk nekā 50 sugu rāpuļi un vairāk nekā 150 sugu putni.

 

Nathmal Ki Haveli Nathmal Ki Haveli Džaiselmerā ir slavens apskates objekts. Tā ir oficiālā premjerministra rezidence ar grandiozu arhitektūru. Pie ieejas ir divi gigantiski ziloņi, izveidoti no dzeltenajām smiltīm un izskatās gandrīz vai reāli. Sienas ir izgreznotas ar gleznojumiem un gravējumiem, iedvesmojoties no viseksotiskākās floras un faunas. 

Radžastānas _tuksnesis2

 

Divi brāļi Hathi un Lulu ir atbildīgi par šīs grandiozās celtnes konstrukciju. Abi brāļi sākuši šo celtni projektēt katrs no savas puses, kā rezultātā celtne nav simetriska , kaut gan to uzreiz nevar pateikt, tikai tad, ja ieskatās ciešāk.

Komentārs par rakstu: Radžastānas tuksnesis

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!