Trešdiena, 29. Novembris, 2023
Ignats, Virgīnija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Pastaiga Jūrmalā

svētdiena, 8. novembris (2009)   

Kad nākošreiz būsiet Jūrmalā, pamēģiniet uz to paraudzīties citām – zinošākām acīm. Vienkārša pastaiga pa šo pilsētu var atklāt ļoti daudz, jo mēs ikdienā pat nepievēršam vērību, cik unikālā vidē dzīvojam. Un tā – pastaiga pagātnes zelta laikmetā lēniem solīšiem var sākties…

 

Jūrmala 

Jurmala

 

Viens no nozīmīgākajiem Jūrmalas kūrortpilsētas brīnumiem ir autentiskās koka būves, kas savā 19.gadsimta 20.gadu romantiski snobiskajā stilā vēro pilsētas dzīvi vai uz katra stūra. Koka ēkas ir lielā pārsvarā, un to estētiskā piemērotība videi piedod zināmu harizmu sezonas rakstura telpai. Koks dzīvojamās mājās ir ieguvis greznas aprises tēlainos griezumos, jumtu apdarē un ēku fasāžu dizainā, kas papildināts ar krāsainām vitrāžām. Pats interesantākais moments ir tas, kas nekur citur Jūs neieraudzīsiet vienuviet gan klasicisma, gan jūgendstila, gan historisma, gan romantisma, gan funkcionālisma iezīmes. Kopumā Jūrmalā 414 ēkas ir arhitektūras pieminekļi (tai skaitā sakrālās celtnes – baznīcas), savukārt vēsturisko apbūvi veido 4000 celtnes.

 

Koka arhitektūra

Koka arhitektura

 

Ēkas ir tik daudzveidīgas un nozīmīgas, jo tikai cilvēki ar zināmu ienākumu līmeni varēja atļauties projekta izstrādei pieaicināt izglītotākos un pieredzes bagātākos arhitektus, kas pārsvarā bija vācbaltu un latviešu speciālisti, bet pilsētā Jūs redzēsiet arī somu, krievu un daudzu citu mākslas darbus. Izpratne par to, ka koka arhitektūra var būt kultūras vērtība, veidojas pamazām. Tā nāk reizē ar tādiem jēdzieniem kā "humāna pilsētvide" un "līdzsvarota attīstība".

 

Kristapa Morberga vasarnīca 

Kristapa Morberga vasarnica

Pilsētas arhitektūru var iepazīt tuvāk, izstaigājot pilsētu un tās 14 kultūrvēsturiskos centrus kājām, sākot no Priedaines līdz pat Ķemeriem. Katrā vietā sajutīsiet ko unikālu ar seno laiku piegaršu. Grezna koka pils atkal stāv Dzintaros – atjaunota Kristapa Morberga māja, kas noteikti būtu jāiekļauj apskates objektu sarakstā.

Komentārs par rakstu: Pastaiga Jūrmalā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!