Sestdiena, 1. Aprīlis, 2023
Dagne, Dagnis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Vieta, kur mitinās laumiņas…

otrdiena, 10. novembris (2009)   

Bišu taka Iepazīstiet bišu valstību no bites redzespunkta, izmantojot iespēju līst cauri putekšņu uztvērējam, vai arī kļūstiet tuvāks senajam dravnieka arodam un aplūkojiet pavisam īstas bites (protams, ne bez īpašā aizsargtērpa). Bišu taka ir vienkāršākais ceļš uz sava tuvākā – bites – iepazīšanu un kļūšanu par tās mūžīgo draugu un aizstāvi, vai arī, piemēram, par krustvecāku kādai tikko dzimušai bitītei. Gids sīki un smalki izklāsta visus bišu dzīves brīnumus un noslēpumus, lai gan skaidrības labad jāpiebilst, ka vai katrs noslēpums šajā pasaulē ir brīnums… Bet varam pačukstēt, ka vispiemērotākais laiks tās apmeklējumam ir siltā sezona.

 

Bišu taka 

Biu taka

 

Putnu taka Brīnumainā putna lidojuma izpēte – spalvas un spārnu uzbūves izpētīšana, tuvāka ligzdošanas vietu un ligzdu dažādības apskate. Olas, knābji un kājas iegūs citas aprises Jūsu uztverē, jo divas paralēlās pasaules, putnu un cilvēku, vada savas dienas burtiski sānu pie sāna, tajā pašā laikā atrodoties tik tālu viena no otras. Gida smalkais un niansētais stāstījums aizvedīs Jūs tālā senatnē un nostādīs aci pret aci ar filigrāno un noslēpumaino mūsu mazā lidojošā biedra dzīvi. Beidzot putni skolu ir lieliska iespēja piedalīties aizraujošās atrakcijās un konkursos, ko īsumā var noraksturot „viss par un ap putniem”.

 

Laumu dabas parks

 
Laumu dabas parks

Augu taka Šī taka būs interesanta ne vien tiem, kas mājās apčubina un parunājas ar katru istabas augu, bet arī tiem, kas par augu pasauli nezin pilnīgi neko, bet ļoti vēlas „ieaugt” šajā vidē. Pumpuru plaukšanas brīdis, gada laiku ieviestās korekcijas un ikdienišķa augu, zāļu, koku un krūmu valstība, kur pieneņu un vijolīšu pļaviņā varbūt atklāsiet sev šīs vietas svētumu. Pirms Jāņiem uzzied ūdensrozes, ko ļoti iecienījušas ir vietējās kurkstētājas un spāres, aromāti kļūst īpaši piesātināti, bet rudenī paveras īsteni vērtīgs skats acu priekam.

 

Laumu dabas parks 

Laumu dabas parks2

 

Meža taka Patvērums no bloku mājām un ķieģeļu dūmeņiem, elfu paradīze ar savu rāmo laika ritējumu 2,3km garumā. Pie ievērojamākajiem koku eksemplāriem ir plāksnītes ar aizraujošiem aprakstiem. Noteikti palūdziet arī mežabrāļu bunkura atslēgu, kur mežs radījis patvērumu un omulīgu vietiņu mazāk urbanizētajiem cilvēces pārstāvjiem. Ejot pa meža taku, satiksiet astoņu koku ģimeni, maltīti meklējošus meža zvērus un klusi guļošo zilo mālu dīķi, kas veldzē apkārtējo dabu.

Meklējiet „Laumas”, Īves pagastā, Talsu rajonā!

Komentārs par rakstu: Vieta, kur mitinās laumiņas…

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!