Trešdiena, 19. Janvāris, 2022
Alnis, Andulis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Latvijas dabas dārgumi

svētdiena, 15. novembris (2009)   

Rucavas un Nīcas pagasti glabā vairākus Latvijas dabas dārgumus. Šie Latvijas dārgumi atrodas dabas parkā “Pape”. Dabas parks ir pavisam jauns, tas tika izveidots 2004. gadā, pietam tas jau ir iekļauts Eiropas Savienības aizsargājamo teritoriju sarakstā- Natura 2000. Natura 2000 teritorijā ir atļautas tūristu apmeklējumiem, izņemot noteiktas vietas, kurās, dabas aizsardzības nolūkos, ir noteikti aizliegumi. Dabas parks kopumā aizņem apmēram 51777 hektāru.

 

 

 

Parkā atrodas vairāki dabas apskates objekti. Parka teritorija ir sadalīta trijās zonās. Pirmā ir lieguma zona, kas tika izveidota, lai saglabātu Nidas purvu, Papes ezeru un piejūras kāpu zonu. Otrā ir dabas parka zona, kas tika izveidota, lai nodrošinātu parka teritorijas aizsardzību un apsaimniekošanu. Šīs zonas kopējā platība ir apmēram 44733 hektāru. Trešā ir neitrālā zonā. Tā tika izveidota, lai aizsargātu Baltijas jūras piekrastē izvietotos zvejnieku ciemu īpašo ainavu. 1999. gadā Pasaules Dabas Fonds šajā dabas parkā ieveda pirmos savvaļas zirgus, kas veiksmīgi iedzīvojās pie Papes ezera un tagad ir krietni lielākā pulkā, nekā tika ievesti. Savvaļas zirgi pārtiek no zālēm, krūmiem, niedrēm un koku mizām. Ar to nebeidzās dzīvnieku ieviešana dabas parkā, 2004. gadā tika ievestas arī tauru govis un sumbri.

 

Taurs 

 

taurs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zirgi

 

Tai pašā 2004. gadā sākās aktīva darbība pie ūdenstūrisma. Tagad jau Papes ezers var lepoties ar ūdenstūristu 10 kilometru garu maršrutu. Šajā maršrutā ir iespējams pavērot Papes ezera iemītnieku daudzveidību un arī dabas skaistumu. Vienīgi ir jāapzinās, ka to ir iespējams baubīt tikai no 1. jūnija, līdz pirmā ledus parādīšanās brīdim. Dabas parkā ir atļauts arī makšķerēt Papes ezerā un jūrā. Dabas parka Papes ezera apkārtnē ir lieliskas putnu novērošanas vietas. Tās ir lieliskas ne tikai ar to, ka tās atrodas putnu migrācijas ceļos, bet arī ar to, ka tās ir lieliski apsaimniekotas. Dabas parkā ir ļoti liela dabas daudzveidība. Ir gan sausas, gan mitras pļavas, ir skuju koku meži, mistroti skuju koku meži, lapu koku meži un platlapju meži. Parkā atrodas Nidas purvs, kas ir unikāls arī ar to, ka tik tuvu atrodas Baltijas jūrai. Teritorijā ir gan pelēkās, gan baltās, gan arī embrionālās kāpas.

 

 

 

Mežs 

 

mezs

 

 

 

Parka teritorijā atrodas Latvijas etnogrāfiskā brīvdabas muzeja filiāle, tas ir Brīvdabas muzejs “Vītolnieki”. Muzejs atrodas Papes Ķoņu ciema teritorijā. Muzejā var apkatīt senus zvejnieka darbarīkus, laivas un seno zvejnieku dzīves stilu.

Komentārs par rakstu: Latvijas dabas dārgumi

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!