Piektdiena, 19. Jūlijs, 2024
Jautrīte, Kamila, Digna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Pilsēta novembra brīvdienām- Cēsis

pirmdiena, 16. novembris (2009)   

Rudens sezona nebeidzas ar dzelteno lapu laiku, Latvijā ir neskaitāmi daudz interesantu vietu, kur atgriezties jebkurā gada dienā. Cēsis ir viena no tām pilsetām, kurā virmo mūsdienīga mākslas dzīve un notikumi visās 365 dienās. Lai nokļūtu līdz Cēsīm, no Rīgas ir nepilnas divas stundas ilgs brauciens ar autobusu vai vilcienu. Biļete turp-atpakaļ šobrīd izmaksās ap LVL 5.30 ar autobusu vai LVL 4.60, ja brauc ar vilcienu. Vislabāk pilsētas apskati ir sākt ar Tūrisma Informācijas centru, kur variet savā īpašuma iegūt karti un pie reizes pajautāt par aktuālajiem pasākumiem, kādi notiek. Ir iespējams arī sazināties caur skaipu vēl pirms izbraukšanas.

 

cesis viens

 

Jaunā Cēsu pils tika atjaunota 2007.- 2008. gadā, un šobrīd taja apskatāma gan pils patstāvīgā ekspozīcija, gan arī a/s „Cēsu alus” rīkotā izstāde par darītavas vēsturi( www.tourism.cesis.lv). Šobrīd pils staļļa teritorijā ir iekārtota mūsdienīga izstāžu zāle, kurā notiek arī koncerti un lasījumi. Turpat blakus ir vērts apskatīt  Livonijas Ordeņa Cēsu mūra pili, kas ir iespaidīgākais un vislabāk saglabājies drupu ansamblis Latvijā. Pils bija viena no pirmajām celtnēm, ko Senās Latvijas laikā uzcēla vācu krustneši, un laika gaitā ta ir kļuvusi ari par galveno mērķi arheologiem daudzo izpētes iespēju dēļ( šodien no viduslaiku pils ir saglabājusies vien neliela daļa).

 

Seno rotu kalvē Pils teritorijā ir iespēja apskatīt dažādas rotas, kā arī noklausīties pa kādai interesantai lekcijai, piemēram, par to, kā darinājumi tika valkāti seno latviešu laikos. Vizīti gan ir japiesaka laicīgi, un šeit būs arī papildus informācija: www.cesis.lv/kalve.

 

Aktīvajiem ceļotājiem ir iespēja izmēgināt loku šaušanu Cēsu Pils dārzā. Katram dalībniekam tiek iedots bultu komplekts, ar kuru tad var rīkoties un cīkstēties sava starpā. Atrakcija nav dārga- 1 lats, un, ja ar kādu bultu izdodas trāpīt mērķī.

 

Cēsu Peintbola parkā, atpūtas bāzē „Žagarkalns”, ir iespēja braukt grupās un dabūt labas atlaides visam pasākumam. Ir pieejams arī DJ, dažādi citi sporta veidi- volejbols, smilšu futbols, u.c. Vairāk par sezonas jaunumiem un cenām būs šeit: www.cepepa.lv. Ziemas sezona aktuāli būs aktīvie piedzīvojumi uz kalna. Piemēram, visai sezonai ir iespēja iegādāties abonementu, kas maksā 150-200 latus( piemēram, no 7. oktobra līdz sezonas sākumam ir lētāka cena, bet sezonai- 200 lati). Ar sezonas abonementu braukāt pa kalnu varēs 50 reizes zagarkalns

Skaļajai nedēļas nogalei var izmēgināt „Fonoklubu”, kura katru nedēļu uzstājas pārsvarā roka apvienības no Latvijas un Eiropas. Klubs strādā piektdienās un sestdienās no 22.00, ir gan bāriņš, gan dīvānzviļņi, gan arī, protams, kārtīga deva mūzikas (www.fonoklubs.lv)

Komentārs par rakstu: Pilsēta novembra brīvdienām- Cēsis

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!