Otrdiena, 16. Augusts, 2022
Astrīda, Astra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Līgatnes zaļā ražotne

ceturtdiena, 19. novembris (2009)   

Guna M. Papīrfabrika „Līgatne” ir viens no vecākajiem un sabiedrībā plašāk pazīstamākajiem ražošanas uzņēmumiem ne vien lokālā mērogā, bet arī visas Eiropas līmenī, un ar šīs ražotnes labākajām tradīcijām Jums ir iespēja iepazīties ekskursijas laikā, apmeklējot Latvijā vienīgo makulatūras pārstrādes un papīra ražošanas gigantu.

 

Līgatnes papīrfabrika 

 

Lgatnes paprfabrika

 

Līgatnē top arī ļoti īpaši izstrādājumi, kas nepieciešami jaunajiem māksliniekiem, tehniskajam darbam un iesaiņojumiem, kas ir nedaudz plašāks skatījums uz tik triviālu vienību kā papīrs, un papīrfabrika ir iesaistījusi lielu finansējumu, lai ražošanas process kļūtu pēc iespējas draudzīgāks apkārtējai videi. SIA “Papīrfabrika “Līgatne”” ir vienīgais papīrražošanas uzņēmums visā pasaulē, kas piedāvā iespēju apskatīt ražotni, iepazīties, kā no makulatūras ražo jaunu papīru un, kā Latvijas mežu atlikumi pārvēršas siltumenerģijā. Ekskursijas laikā Jūs varēsiet līdz sīkākajām detaļām iepazīties ar papīra „dzimšanas” procesu.

 

Vēsturiskā vietas vērtība 

 

Vsturisk vietas vrtba

 

Vēsturiski šai vietai ir pamatīga nozīme – 1814.gadā Konrāds Justs Štrohs un Kārlis Kibers rentē Paltmales muižas dzirnavas un tās apkērtesošās zemes, un turpmākā gada laikā šeit notiek grandioza pārbūve. Jau 1815.gadā šeit darbu atraduši 15 strādnieki, un tas ir aizsākums pastāvīgās ražošanas izveidē. Patlaban ražošanas mašīna var ražot līdz 45 t papīra diennaktī, sasniedzot ātrumu 200 m/min. Interesantas ir arī fabrikas strādnieku koka dzīvojamās ēkas, kas celtas 19.gs. un ieži ar alām – pagrabiem Līgatnes upītes krastos – tas viss ir saistīts ar fabrikas vēsturisko un kultūrvidi.

 

Makulatūra 

Makulatra

 

Pašreiz norisinās visi nepieciešamie darbi, lai papīra ražotne atvērtu arī savu veikaliņu, kurā būs iespēja savā īpašumā iegūt papīra izstrādājumus gan biroja lietošanai, gan mākslinieciskajai darbībai, arī melno papīru un, kā jau iepriekš minēts, dažāda veida ietinamo papīru. Visi ienākumi, kuru šis veikaliņš nesīs, tiks ieguldīti uzņēmums tālākajā attīstībā – renovācijā, mācību centra un muzeja izveidošanā, kas papīrražotni padarīs par visai unikālu un autentisku vietu.

Komentārs par rakstu: Līgatnes zaļā ražotne

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!