Trešdiena, 22. Maijs, 2024
Emīlija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Siguldas Aerodiums – mazu gabaliņu virs zemes

ceturtdiena, 26. novembris (2009)   

Vēlaties pacelties mazu gabaliņu virs zemes? Labākais, ko jums var ieteikt ir Aerodiums, kas atrodas 5 kilometrus pirms Siguldas (braucot no Rīgas). Aerodiuma sauklis un galvenais uzdevums ir padarīt lidošanu iespējamu jebkur un jebkad, bez ierobežojuma, jo lidošanai esot jābūt normālai un pašsaprotamai sporta aktivitātei, līdzvērtīgai daudzām citām. Visa sākums esot bijis Kanādas uzņēmums, kas 1979. gadā radīja pirmo izklaidei paredzēto vēja tuneli. Tādejādi mūsu dzīve paiet divās stihijās – uz zemes un gaisā, un nav vairs tik ierobežota.

 

Vispārīgi Aerodiums ir vertikāls vēja tunelis, kas virza gaisa plūsmu uz augšu kā stabu. Šis vēja tunelis dod iespēju cilvēkam lidot gaisā bez lidmašīnu spārniem, izpletņa vai citām palīgierīcēm, tiek izmantots tikai vertikāli vērsts vēja spēks. Vēja plūsma, kas tiek vadīta augšup – pārvietojas ar ātrumu apmēram 200 km/h – vidējo cilvēka ķermeņa krišanas maksimālo ātrumu, krītot ar vēderu uz leju (ātrums katram cilvēkam var būt atšķirīgs). Šāda veida lidošanu saista ar izpletņlēcējiem, viņi atzīst, ka sajūtas vēja tunelī ir ļoti tuvas tām, ko var sajust lecot ar izpletni. Vēja tunelī cilvēka ķermenis peld gaisā, tāpēc šī nodarbe tiek saukta par bodyflight – lidojumu ar ķermeni. Kas un kā notiek? Pirmkārt, jums jābūt pārliecinātam par savu vēlmi lidot, jo jūs nesaista ne virve, ne izpletnis, ne kas cits – pirmajās reizēs varbūt tikai instruktora roka, bet jebkurā gadījumā – tā ir lidošana vārda tiešā nozīmē Instruktora pavadībā 

 

Instruktora pavadiibaa

 

Lidojuma laikā tu esi nogūlies uz spēcīgās gaisa plūsmas un vari atbrīvoties izbaudot šo bezsvara stāvokli, vai arī, ja esi mazliet pieredzējis lidošanas mākslā – droši variet veidot dažādas akrobātiskas kustības. 

 

Procesaa

 

Lidot droši var arī bez jebkādas pieredzes, jo blakus jums būs treneri, kuri jūs apmācīs un ekipēs drošam lidojumam. Pirms lidojuma jūs sagaidīs 30 minūšu gara sagatavošanas lekcija un tērpa izsniegšana.

 

 

Nelieli ierobežojumi lidošanai tomēr ir – tev ir jāiekļaujas vecumposmā no 5 – 75 gadiem un svara kategorijā 20 – 100 kg, nedrīkst būt garāks par 2 metriem un, protams, jābūt fiziski veselam un pārliecinātam par savu vēlmi. 

Veikals_aerodiuma

 

Ja šis lidotprieks jūs aizrauj līdz kaulam, tad inventāru varat iegādāties šeit esošajā veikalā. Runājot par cenām – tajās ir iekļauta speciālā inventāra īre - lidošanas tērps, cimdi, brilles un ķivere, lidošanas apmācība kvalificēta instruktora vadībā, drošības instruktāža pirms lidojuma, instruktora palīdzība lidojuma laikā un protams – pats lidojums. Minimālais lidojuma laiks ir 2 minūtes.

 

Cenas: Brīvdienās – 2 min – 18 Ls 4 min – 30 Ls 6 min – 42 Ls (katra nākamā minūte + 6 Ls) Darbdienās –2 min – 15 Ls 4 min – 25 Ls 6 min – 36 Ls (katra nākamā minūte + 5Ls) ***Ja lidotāji ir ģimene - vecāki ar bērnu, tad māmiņa lido bez maksas. Meitenes, kas ierodas pārī ar puisi - lido ceturtdienās - bez maksas!

Darba laikus iesaku noskaidrot pirms došanās uz aerodiumu, jo tie mainās atkarībā no laikapstākļiem. Tātad – ja jūsu sapnis ir lidot, tad sameklējat ērtus sporta apavus ar elastīgu zoli, saņemieties drosmi un – lecam vēja plūsmā iekšā.

Komentārs par rakstu: Siguldas Aerodiums – mazu gabaliņu virs zemes

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!