Trešdiena, 22. Maijs, 2024
Emīlija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Grobiņas Sv. Brigitas katoļu baznīca

ceturtdiena, 26. novembris (2009)   

Baznīcas būvēšana uzsākta 2000.gadā un tā tapa divu gadu laikā. Baznīcu projektējuši arhitekti Aija un Andris Kokini. Būvdarbus veica Alda Fromaņa vadītie celtnieki. Atbalsts tika saņemts arī no Grobiņas pašvaldības, kas laipni atvēlēja zemesgabalu apbūvei. Baznīca celta par godu Sv. Brigitai, kas ir Eiropas aizbildne. Viņas godam baznīcā ir arī Ērika Pudzēna glezna - Sv. Brigita iesvēta ordeņa brāļus un māsas. Baznīca tapa ar Zviedrijas atbalstu. Saistība ar Zviedriju Grobiņai ir gan vēsturiska, gan mūsdienīga. Vēsturiska, jo Grobiņā kādreiz atradās zviedru apmetne, līdz kurši kaujās to iznīcināja un tepat netālu atrodas plaši kapu lauki. Mūsdienīga un atšķirīga ir baznīca un tās būvniecību finansiāli atbalstījuši Zviedrijas katoļi.

 

Baznīcas nosaukums virs ieejas 

baznicas_nosaukums

 

Baznīcas ēka veidota modernās, simboliskās arhitektūras formās - kā Noasa šķirsts, kas izglābj katru cilvēku. Tā simbolizē arī ar laivām atbraukušos zviedrus, kuri atnesa kristīgo ticību šai novadā. Baznīca ir kā kuģis, kas izglābj katru cilvēku un cauri bangojošām jūrām, kas simbolizē laicīgo dzīvi, izved uz mūžības krastiem. To var jau pamanīt, braucot pa ceļu Rīga-Liepāja, jo tai līdzās ir augsti izslējies krusts, kas ir atsevišķi no pašas baznīcas. Kopš 2002.gada sākuma baznīcai līdzās ir trīs zvani, kas tika pirmo reizi iezvanīti. Zvani pēc Liepājas diecēzes pasūtījuma tika izgatavoti Polijā, un tiem līdzekļus ziedoja Zviedrijas katoļi, kas līdzēja uzcelt skaisto ēku. Tie skan katrs savā tonalitātē un iezvana ikkatrā svētdienā un svētkos, bet lai tos iekustinātu, nepieciešami trīs cilvēki.

 

Lai baznīca kļūtu patiesi skaista, strādājuši ļoti daudz cilvēku - gan mākslinieki, gan amatnieki, kas paveikuši brīnumdarbus, lai baznīca varētu rotāties savā skaistumā un unikalitātē, jo otras tādas vairs nav un ja tā padomā, katra baznīca ar kaut ko ir unikāla un atšķirīga, tāpēc otras tādas nav. Grobiņas Sv. Brigitas katoļu baznīca Baznīcā ir plašas telpas, kurā ik nedēļu notiek mise, baznīcā bijušas kristības un kāzas. Galvenā telpa savā būtībā ir ļoti vienkārša, visa kokā un ar trīs gleznām, vienkāršu altāru priekšā, tāpēc pasākumā kā kāzas ir iespēja to uzpost ar smaržīgiem un krāsainiem ziediem.

 

Baznīca saposta kāzām

 

saposta_kazam

 

Ekselence bīskaps Vilhelms Lapelis ir teicis: „Baznīca ir draudzes sirds, no kurienes raisās draudzes dzīvība. Svarīgi, lai te ikviens spētu atrast patvērumu. Pat vislielākais grēcinieks var atgriezties, ja vien viņam ir stipra vēlēšanās un apņemšanās”. Nāk Zemassvētki un ik gadu baznīcā notiek skaisti un emocionāli svētku ieskaņas koncerti. Baznīcā ir dziedājusi Ieva Akurātere, kori „Aija”, spēlējusi grupa „Zvanu ansamblis” u.c. Tāpēc laipni aicināti gan svinīgā pasākumā apskatīt baznīcu, gan ikdienā.

 

Iveta Z.

Komentārs par rakstu: Grobiņas Sv. Brigitas katoļu baznīca

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!