Trešdiena, 22. Maijs, 2024
Emīlija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Viens no septiņiem PSRS militārajiem brīnumiem-Ķekavā.

pirmdiena, 30. novembris (2009)   

Kamēr LIVE RĪGA uzsāk kārtējo reklāmas kampaņu tūristu pievilināšanai, Krievijas tūrisma speciālisti ir izveidojuši jaunu un interesantu piedāvājumu, kas sastāv no septiņiem pamestajiem PSRS brīnumiem,kurā ir iekļauti aukstā kara laikā celtie militārie objekti, kuri tiešām ir ievērības cienīgi. Visi mēs zinam, par nu jau uzspridzināto Skrundas lokatoru, bet tikai retais ir dzirdējis par raķešu bāzi ar koda vārdu „Dvina”, kura atrodas Ķekavā. Pateicoties padomju superslepenajai ģeogrāfisko kodu sistēmai, pat īsti nav saprotams, kuros mežos „Dvina” atrodas vai nē.

 

ballistiskās raķetes

 

Pamestā raķešu bāze atrodas netālu no Lambārtes Bauskas novada Dāviņu pagastā. Bet, kā atrašanās vieta tiek minētas vēl vismaz 5 citas tuvumā esošās apdzīvotās vietas. Kāpēc šī vieta ir tik slepena, izrādās, ka šajā kompleksā bija četras ballistisko raķešu palaišanas iekārtas, šahtas, gan ir applūdinātas, tāpat, kā daļa telpu, un vispār atrašanās šajā objektā, bez zinoša gida var beigties pat letāli. Ko varēja izdarīt ar četrām ballistiskajām raķetēm? Šāda tipa raķetes nozīmīgu lomu spēlēja Kubas krīzes laikā, kad Padomju armija slepus nogādāja Kubā divus karaspēka pulkus ar 16 šāda tipa raķetēm, un ASV saprata, ka ar 16 raķetēm pietiek, lai no Amerikas paliktu tikai atmiņas. Tādi lūk mums ievērības cienīgi iznīcināšanas objekti atrodas tepat blakus. 

 

 

Vienas ballistiskās raķetes raksturlielumi :

Maksimālais lidojuma attālums:4500 kilometri

Svars bez degvielas: 5.2 tonnas

Svars ar degvielu: 86 tonnas

Garums: 24.3 metri

Apkārtmērs: 2.4 metri

Kodolgalviņas svars: 1.5 tonnas

Sprādziena ekvivalents: 1 - 2.3 megatonnas

Komentārs par rakstu: Viens no septiņiem PSRS militārajiem brīnumiem-Ķekavā.

dynamite
18.05.2010 21:33:02
"Dvina" ir starta šahtu kompleksa nosaukums, nevis koda vārds. Kur tur kādi brīnumi, es tiešām nesaprotu. Šāda tipa bāzes Latvijā vien ir vairākas.
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!