Trešdiena, 22. Maijs, 2024
Emīlija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Vidējā aritmētiskā Kolka

trešdiena, 2. decembris (2009)   

Dodoties uz Kolkas ragu, vispirms ceļā var sastapt veikalu, divus brangus laukakmeņus un koka baznīcu, un pie asfalta finiša beidzot redzama šņācošā, krācošā, bangojošā jūra, bet kaut kur tālumā redzama Kolkas bāka, kas ir celta uz mākslīgi veidotas salas 6km garā sēkļa galā. Un šis mākslīgais veidojums ir vienīgā Latvijas sala jūrā. Bākas ugunis pirmo reizi šeit nozibsnīja 1884.gada 1.jūlijā, bet kopā 1985.gada tās darbojas automātiskajā režīmā.

 

Kolka 

Kolka

 

Kolka pirmo reizi rakstiskajos avotos minēta 14.gadsimtā, kad figurē tās senais nosaukums Domesnes (tulkojumā nozīmē „baznīcas rags”), bet vietējie ciemu jau pasen atpakaļ ir dēvējuši par Kolkasragu. Bet patiesībā šim mums tik pazīstamajam vārdiņam ir liela saistība ar igauņu "kolgas, kolk"; somu "kolkka" - kakts, stūris, nostūris, kas nav tālu no patiesības.

 

Slīteres virsmežniecība

Sliteres virsmeznieciba

 

Faktiski Kolka ka apdzīvota vieta ir strauji augusi jau kopš 19.gadu simteņa, tā ir nozīmīgs centrs, ja raugāmies no Baltijas Jūras prizmas. Un tieši padomju laikos šeit aktīvi attīstījusies zivjsaimniecība – līdz ar augošo iedzīvotāju skaitu pieauga arī fabriku, māju un konkurences apjomi, bet nozvejas plāna izpilde bija galvenais raksturlielums. Arī šodien trīs lielākie zivju pārstrādes uzņēmumi nodrošina Kolkas pagastā vairumu darba vietu, saglabājot vecā zvejniekciema šarmu. Un tam visam klāt, Kolkasrags ir ornitologu paradīze, jo pavasarī šeit vir sastopamas aptuveni 200 putnu sugas.

 

Saulriets 

 

Saulriets

No Kolkasraga ziemeļaustrumu virzienā jūrā stiepjas 7 km gara, līdz 2 m dziļa sēre, kas ir ļoti bīstama ūdenstransportam. Vētras un negaisa laikā šeit triecas 7 m augsti viļņi, līdz ar to tieši šeit meklējama viena no ievērojamākajām kuģu kapsētām Baltijas jūrā. Senatnē šo sēkli dēvēja arī par ļaunā milža Toma degunu.

 

Kolkas katoļu baznīca 

Kolkas katolu baznica

Lietus, butes, garās pastaigas gar dižjūras un mazjūras tikšanās punktu un pūķošana visu vēju ieskāvienā ir tas, dēļ kā vien ir vērts palīdzēt attīstīt stagnācijā nonākušo Kolkas tūrismu. Kolkasragā var vērot gan saullēktu, gan arī saulrietu… Savukārt ievērojamākās apskates vietas neapstrīdami ir Kolkasrags, Līvu centrs Kolkā, katoļu baznīca, pareizticīgo baznīca, luterāņu baznīca, meža dzīvnieku ragu kolekcija Vaidē, etnogrāfiskā kolekcija “Randāli” un Lībiešu tautas nams Mazirbē.

Komentārs par rakstu: Vidējā aritmētiskā Kolka

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!