Trešdiena, 29. Novembris, 2023
Ignats, Virgīnija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Rudbāržu raķešu komplekss.

svētdiena, 6. decembris (2009)   

Viena no daudzajām, bijušās PSRS ballistisko raķešu bāzēm atradās ne tikai Ķekavā, kā izrādās, bet arī Priekules pusē, Rudbāržos.

 

Šajā bāzē bija izvietotas trīs šahtas R-14u tipa balistiskajām raķetēm(raķete r-14U ir iepriekšējā modeļa R-14 uzlabots – universāls modelis). Katra šahta ir 30 metrus dziļa un tās iekšējais diametrs ir apmēram 4 metri. Uzstādot raķeti , viss šahtas kupols tika nobīdīts malā un raķete ievietota šahtā uz speciālas platformas, tajā iepildīta degviela un tad – palaista uz mērķi.

 

Rudbāržu raķešu šahtu komplekss bija daļa no Priekules pulka. Kopā pulks apkalpoja deviņus!!! Raķetes R-14U starta punktus, (trīs raķešu šahtas Rudbāržos, trīs Vaiņodē un trīs virszemes pozīcijas Nīkrācē).

 

Rudbāržos šahtas ir izvietotas 100 metru attālumā viena no otras. Vidū atrodas vadības un tehniskais bloks. Sākumā pat grūti aptvert cik patiesībā Latvija bija stratēgiski svarīga, lai aizsargātos no naidīgajiem kapitālistiem, tomēr jautājums ir citur, kādēļ Latvijas valdība ir visu nolaidusi līdz tādam līmenim, ka neviens no šiem stratēģiski svarīgajiem objektiem nefunkcionē, vai tas bija izdevīgi Krievijai, sadarbojoties VDK aģentiem ar Latvijas vadošajiem politiķiem, tāpat mēs varētu runāt par Krustpils lidlauku kurš funkcionēja ļoti ilgu laiku pat 90-tajos gados un tika izmantots, kā iznīcinātāju un bumbvedēju lidlauks, un daudziem citiem svarīgiem objektiem valsts aizsardzībā. Tāpēc noteikti uzsāksim rakstu sēriju par daudziem un interesantiem militārajiem objektiem, kuri atrodami tepat Latvijā, kuri ir intersanti, kā apskates objekti un ievērības cienīgi to grandiozuma un iznīcināšanas jaudas ziņā...

Komentārs par rakstu: Rudbāržu raķešu komplekss.

dynamite
23.07.2015 18:12:37
Ja jau daļēji esat izmantojuši manu rakstu no diggers.lv, atļaušos precizēt - nevis Priekuļu, bet Priekules pusē.
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!