Otrdiena, 16. Augusts, 2022
Astrīda, Astra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Upīškalns-Kuldīga.

otrdiena, 8. decembris (2009)   

Pavisam netālu no Kuldīga uz Aizputes pusi ir viena nu ļoti savdabīga un daudziem nezināma vieta,kura pazīstama arī kā Upīškalns un kur atradās Padomju armijas tālo sakaru bāze. Plānotā jauda bija pietiekami liela lai nodrošinātu sakarus ar savējo kuģiem un zemūdenēm visā Pasaulē. Līdz tam, ka risinājums tika izmantots gaisa balons, ko vētras laikā vajadzēja atkal vilkt lejā un viss kompleks sastāvēja no 1 centālā torņa un 6 pa perimetru novietotiem 220m augstiem torņiem. Viss tika uzbūvēts, bet ne reizi nebija izmantots, un perestroikas laikā raidītājus armija demontēja, atstājot visus 7 torņus mantojumā, kurus protams ar laiku vietējie dzērāji, vai metāllūžņu vācēji nogāzuši un pašlaik ir palikuši tikai trīs torņi. Uz vien no torņiem irTele2 vai LMT un otra- vietējās radiostacijas, trešais ir tāds kā aplikts ar amatieru radioantenām.

 

upiskalns

 

Atgriežoties pie skaru bāzes jaudām un iespējām: Tālajai komunikācijai izmantoja vidējos un īsviļņus, kas atstarojas pret jonosfēru un labā laikā pat signāls ar dažu vatu izstaroto jaudu var aizkļūt līdz otrai pasaules pusei. Taču tas nespēj tikt cauri sālsūdenim. Ņemot vērā, ka ir stratēģiski diezgan svarīgi lai pretinieks neuzzinātu kodolzemūdeņu atrašanas vietas, tās bieži vien nedēļām nekustīgi stāv iegremdētas un neuzpeld. Taču sakari ir vajadzīgi. Šim nolūkam ar lielu jaudu tiek raidīts signāls VLF(3-30khz) un ELF (3-30Hz. Šādi ar zemūdenēm sazinās vēl līdz šai dienai, signāli ir šifrēti, visticamākais ar vienreizējās lietošanas kodu, līdz ar ko teorētiski un praktiski ir neatšifrējami.

 

Tā nu atkal ir viena no vietām Latvijā, kuru uzturēšana un iespējas būtu stratēgiski svarīgas, pat NATO skatījumā, bet nu vietējiem „fīrmaņiem” labpatikās to visu iznīcināt un sev applaudēt, cik ir zināms, pēc armijas daļas aizvākšanās, ir nācis komersants ar piedāvājumu Kuldīgas domē izmantot šos torņus satelītapraidei, bet deputāti atteikušies, jo neesot bijis līdzekļu (kas arī diezgan loģiski, jo neviens netaisījās „atpogāt”:)) Jebkurā gadījumā, ja nu Jums sanāk braukt garām, piebrauciet un apskatieties, interesanta un visiem aizmirsta vai arī daudziem nezināma vieta ar savu vēsturi un noslēpumiem...

Komentārs par rakstu: Upīškalns-Kuldīga.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!