Ceturtdiena, 7. Decembris, 2023
Dzirkstīte, Anta, Antonija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Getliņu aitas

trešdiena, 9. decembris (2009)   

Getliņu aitas

 

Rīgas atkritumu poligona "Getliņi" apsaimniekotājs "Getliņi EKO" ir nākuši klajā ar visai interesantu risinājumu – aitu audzēšanu. Šis pasākums nav bezmērķīgs un amizants, jo tas paredzēts ar mērķi, lai tiktu samazināti izdevumi 40 h lielās teritorijas zāles pļaušanai poligonā. Vieta ir nelīdzena, kalnaina un ar nogāzēm, tādēļ šādi pļaušanas darbi ir ne vien sarežģīti veicami, bet arī apgrūtina tehnisko izpildījumu kaut vai tehnikas kalpošanas viedokļa. Atšķirībā no pastāvīgi lūstošajām iekārtām, aptuveni 100 aitiņas pavasarī kalpotu kā dabīgas izcelsmes „pļāvējas”, un dubultlabumu nesīs arī to leknā nobarošanās, jo sprogaines tiks turētas vien līdz rudenim, un aukstajā sezonā tiks atdotas nokaušanai – tā teikt, pavadītas uz labākiem medību laukiem, un to veselībai nekaitēšot arī zināmā apkārtnes specifika. 

 

Ovis aries

 

Līdz šim Latvijā nekas līdzīgs nav ticis organizēts, tādēļ projekts piesaistījis arī zinātniekus. Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā pieejamā informācija apstiprina faktu, ka "Getliņi EKO" jau izsludinājis pirmo jēru iepirkumu konkursu. Piedāvājumus var iesniegt līdz 23.decembrim, un laimīgajam piegādātājam paredzēts 5 mēnešus ilgs līgums. 1997.gadā dzimušais uzņēmums „Getliņi EKO nodarbojas ar Getliņu atkritumu poligona apsaimniekošanu Rīgas rajonā un realizē lielāko vides aizsardzības projektu Baltijas valstīs. Pēc uzņēmuma datiem gada laikā Latvijas iedzīvotāji saražo gandrīz 600 000 tonnu atkritumu.

 

Getliņi EKO 

Getlini EKO

 

Savukārt Ovis aries ir izsenis zināms zīdītājs atgremotājs, kas ir pieradināts kā viens no pirmajiem tieši agrokulturālajiem mērķiem. Šie dzīvnieki, kuri nu būs paredzēts cēls mērķis dižam darbam, ir uzskatāmi par dzīvniekiem ar zemu inteliģences līmeni, bet augstu panikā krišanas un stresa rādītāju, tomēr, neskatoties uz to visu, ja ir pacietīgs skolotājs, aita pat var iemācīties savu vārdu, tādejādi Getliņos iekarojot ne vien savu statusu, bet arī atpazīstamību ar unikālo amatu, stiprinot vien savu autoritāti daudzajās pasaules kultūrās.

 

Cilvēks – atkritumi – vide 

Cilveks-atkritumi-vide

 

 

Latvijas Zinātņu akadēmijas mājas lapā par šo tēmu var atrast gluži savdabīgu pieeju izpratnei, ka mūsu ienākumi ir mūsu atkritumi: „Šajā gadījumā tas, ko nesaprātīgais lops par baltu velti palaiž gaisā, ir vistīrākā biogāze, kas pat nav jāsavāc Getliņu izgāztuvē. Latvijas zaļajās ārēs ganītos brangu raglopu un pūkainu aitiņu ganāmpulki, un katram lopiņam uz muguras gāzes balons! Absolūti pastorāla idille! Eiropas enerģētikas komisārs apraudātos no aizkustinājuma. Vakarā gāzi pārsūknē lielajā cisternā, un ir gan silts ūdens, ar ko muti nomazgāt, gan elektrība TV vakara ziņām par globālo ekonomisko krīzi.” Kā turpināsies šis stāsts, rādīs laiks…

Komentārs par rakstu: Getliņu aitas

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!