Pirmdiena, 2. Oktobris, 2023
Skaidris, Ilma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Gada labākie festivāli

ceturtdiena, 10. decembris (2009)   

Gads jau ir gandrīz beidzies, tāpēc ir īstais laiks atcerēties to, kas ir noticis šajā gadā. Uzmanību gribētu pievērst labākajiem festivāliem, kas ir norisinājušies šajā 2009. gadā.

 

Festivāls

Festivals

 

Laikam viens no labākajiem festivāliem, kas ir bijis 2009. gadā, bija Positivus festivāls, kas jau ne pirmo gadu norisinās Salacgrīvā. Katru gadu festivāls pulcē vairākus lieliskus izpildītājus un tūkstošiem apmeklētājus no vairākām valstīm. Šogad festivālā uzstājās tādas zvaigznes kā Moby, Sinead O'Connor un vēl daudzi citi. Festivālā valdīja tiešām jautra un vienotības pilna atmosfēra. Tikpat vērienīgs bija arī festivāls Baltic Beach Party, kurš jau vairākus gadus pēc kārtas notiek Liepājā. Šogad festivālā uzstājās tādas zvaigznes kā Dzelzs vilks, Gustavo un vēl daudzi, daudzi citi. Īpašo viesu lomā varēja iejusties Mando Diao, Safri Duo, Mumiy Troll, September un citi lieliski mākslinieki no ārzemēm.

 

Manuprāt, katrs no apmeklētājiem jutās apmierinās un mājās atgriezās ar lieliskām atmiņām par festivālu. Noteikti iespaidīgs izrādījās nesen Rīgā aizvadītais festivāls Staro Rīga, kurš arī norisinās jau ne pirmo gadu. Festivāls piesaistīja ne tikai Rīgas iedzīvotāju, bet arī daudzu Latvijas un ārzemju iedzīvotāju interesi. Laikam tik kāsainu Rīgu var ieraudzīt tikai šī festivāla laikā. Neskaitāms daudzums Vcsrīgas celtņu pārvērtās par gaismu gleznām. Pietam Pēterbaznīca savā 800 dzimšanas gadā pārvērtās par pasakainu bāku, kas visiem festivāla apmeklētājiem apgaismoja ceļu uz mājām. Sabilē no 24. līdz 26. jūlijam norisinājās Sabiles vīnu svētku festivāls, kurš šogad bija notikumu pārbagāts. Bija gan sievu nešana kalnā, gan makšķerēšanas sacensības. Notika arī spēku pārbaude, kas saucās “Trakais vīndaris”, neiztika arī bez lieliskā vīna degustācijas. Festivāla ietvaros norisinājās arī vairākas izstādes, iespaidīgākās no tām bija mazauto „MINI Cooper” izstāde un krāsaino lakatiņu izstāde.

 

Festivālā uzstājās Dzintars Čīča un Talsu koris un Sabiles mūzikas skolas audzēkņi. Vēl viens ievērības cienīgs festivāls norisinājās Bauskā. Tas ir ikgadējs Kantrī mūzikas festivāls. Šajā festivālā noteikti nevarēja sūdzēties par zvaigžņu trūkumu. Festivālā piedalījās gan Aldis Rullis un Emburgas zēni, gan Sestā jūdze, gan Klaidonis. Ja runa iet par īpašiem viesiem, tad nevar nepieminēt Tequla, Steve Haggart Band un Crazy Crow. Šis festivāls tiešām atšķīrās no citiem, jo tā atmosfēra, kas tur valdīja, bija tāda kā Latvijas un Rietumu labāko mūzikas tradīciju apvienojums. Nedaudz savdabīgāks, bet tikpat nozīmīgs noteikti bija šautriņu mešanas festivāls Latvia Open 2009.

 

sautrinu_mesana

 

Festivāls norisinājās Maritim Park Hotel viesnīcas telpās. Jāsaka, ka tas bija lielākais šautriņu mešanas turnīrs Latvijā, pietam tas pulcēja dalībniekus no 12 dažādām valstī. Uzvarētājs balvā saņēma kāroto kausu, naudas balvu un iespēju piedalīties pasaules top reitinga sacensībās. Tas laikam bija klusākais no festivāliem, toties emociju ziņā neatpalika no citiem pieminētajiem festivāliem. Lūk tādi dažādi, bet neaizmirstami festivāli, kas norisinājās šogad Latvijā, visvairāk man palika atmiņā. Domāju, ka katrs no šiem festivāliem ik gadu paliek arvien labāks un labāks.

 

 

 

Komentārs par rakstu: Gada labākie festivāli

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!