Pirmdiena, 25. Septembris, 2023
Rauls, Rodrigo
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ledus māksla

pirmdiena, 25. janvāris (2010)   

Ledus laikam ir viens no interesantākajiem materiāliem, no kā tiek radīti īsti mākslas darbi. Ne velti mēdz teikt, ka vērtīgs ir tikai tas, kas nav mūžīgs. Pietam ir pārsteidzoši redzēt, kā no vienkārša liela ledus gabala mākslinieki izveido neatkārtojamus mākslas darbus. Laikam nav nekā, ko nevarētu izveidot no ledus. Īsti profesionāli no ledus var izveidot gan lielas viesnīcas, gan smalkus mākslas darbus.

 

 

Arī pie mums ir gana daudz iespēju novērot šo pārsteidzošo mākslas procesu. Pagājušā gada nogalē pie tirdzniecības centra Alfa notika īsta ledus izstāde „Ledus laikmets Alfā”. Tās laikā tēlnieki izmantoja vairāk nekā 6 tonnas ledus, kas tika sadalīts 40 ledus gabalos, no kuriem tika izveidoti izcili šedevri. ledus_skulptura

 

Vēl nozīmīgi ledus festivāli notiek Jelgavā. Pagājušajā gadā norisinājās 11.Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls Jelgavā, kura laikā tika izmantoti vairāk nekā 40 tonnas ledus. Pasākumā piedalījās vairāki desmiti mākslinieki no dažādām valstīm. Lieliskus darbus radīja dalībniekiem no Īrijas, Lielbritānijas, Austrijas, Krievijas, Nīderlandes un ,protams, arī Latvijas. Tika radīti neatkārtojami darbi par tēmu "Mīlas galaktika". Tāpēc festivālā valdīja visai romantiska gaisotne, pat neskatoties uz gana auksto laiku. Ja palaidāt garām pagājušā gada festivālu, tad Jums noteikti ir jādodas uz 12.starptautisko ledus skulptūru festivālu, kurš norisināsies no 7. līdz 14.februāra Jelgavā. Līdz novembra beigām mākslinieki iesniedza savus pieteikumus un darbu skices festivāla komisijai.

 

 

Ledus skulptūras tiks darinātas gan individuāli, gan komandās. Kopumā komisija apstiprināja 11 komandas, no deviņām valstīm. Tā, ka spēkiem mērosies tēlnieki no Latvijas, Lietuvas, Nīderlandes, Krievijas, Īrijas, Spānijas, Lielbritānijas, Somijas un Bulgārijas. Šogad festivāla tēma ir “Apkārt pasaulei”. Tā, ka iespējams, varēsim tur redzēt daudzas skulptūras, kas attēlos populārākās pasaules vietas, un varbūt pat vienā mirklī varēsim sajusties pavisam citā interesantā pasaules nostūrī. Runājot par ledus skulptūrām un tēlniekiem vēl jāpiemin arī tas, ka tēlnieki no Latvijas ir pierādījuši savas prasmes starptautiskos festivālos. Pagājušā gada nogalē starptautiskā ledus skulptūru festivālā “Magadanas kristāls”, kas norisinājās Krievijā, latvieši bija ieguvuši godpilno otro vietu.

 

Tā kā arī šajā sfērā mums ir ar ko lepoties.  Protams, nevar salīdzināt šādu festivālu lielumu te pie mums ar lielo valstu ledus skulptūru festivāliem. Paskatoties kaut vai uz nesen notikušo Ledus un Sniega festivālu, kas norisinājās Ķīnā. Festivāla laikā tika radīta īsta ledus pilsēta, pietam gana iespaidīga pilsēta, ar daudzām aktivitātēm, kas arī tika izveidotas no ledus. Bet  katrā šādā festivālā jau ir sava rozīnīte, katrā ir kaut kas īpašs, kas piesaista cilvēkus. Galvenais, lai ir daudz, daudz ledus.

Komentārs par rakstu: Ledus māksla

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!