Ceturtdiena, 30. Novembris, 2023
Andrejs, Andrievs, Andris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Muzejnakts brīnumu ceļvedis. Rīga

otrdiena, 11. maijs (2010)   

Pēdējos gados Muzeju nakts kļuvusi par vērienīgāko muzeju nozares pasākumu Latvijā. 2009.gadā 95 dažādi muzeji visā valstī pulcināja 270 000 apmeklētāju. 2010.gada muzeju pasākumu tematika ir ekoloģija. Latvijā tā noritēs ar saukli "Par tīru pasauli!". Muzeji piedāvās īpaši veidotas programmas, kas popularizēs apkārtējās vides aizsardzību un veselīgu dzīves veidu. Tīra apkārtne, tīras domas un darbi - tās ir vērtības, par kurām tiešāk vai netiešāk vēstīs muzeji 15.maija naktī, piedāvājot īpaši šim pasākumam veidotas programmas. Interesentiem būs iespēja izvēlēties gan skaļas un vērienīgas muzeju akcijas, gan klusus kamerstila pasākumus Rīgā un visos Latvijas novados.

 


Muzeju nakts ir starptautisks Eiropas mēroga pasākums, kas vienā un tajā pašā laikā notiek gandrīz visu Eiropas valstu muzejos, un atputasbazes.lv ir apkopojuši nozīmīgākos pasākumus, kas norisināsies Rīgā, pačukstēsim, ka dažas durvis apmeklētājiem šim pasākumam vērsies pirmo reizi.

 • Latvijas Okupācijas muzeja sabiedrisko lietu vadītājs Jānis Erno, stāsta, ka muzeju naktī 19:00 - 20:00 borisināsies tematisks pasākums par Atmodas kustību un Vides Aizsardzības Klubu (VAK). Pasākumā piedalīsies Atmodas laika VAK aktīvisti, kas iepazīstinās pasākuma viesus ar VAK un tā aktivitātēm Atmodas periodā un šodien. Savukārt no 20:00 - 01.00 būs aplūkojama muzeja pamatekspozīcija un videomateriāli par VAK aktivitātēm Atmodas periodā.

 


• Saeimas Preses dienests informē, ka 15.maijā interesentiem būs iespēja apmeklēt Saeimas namu, lai iepazītos ar vairākām parlamentā izvietotajām tematiskajām izstādēm. Ekspozīcijas veltītas Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas deklarācijas 20.gadadienai un Satversmes sapulces sasaukšanas 90.gadadienai, un apmeklētāji varēs iegriezties arī Saeimas sēžu zālē un Balsošanas zālē. Saeimas nams apmeklētājiem būs atvērts no pulksten 19.00 līdz 1.00 naktī.
• Savukārt Rīgas porcelāna muzejs ielūdz uz izstādes "ZIEPES ir..." atklāšanu Kalēju ielā 9/11, Konventa sētā. Un tieši ar šo Muzeju nakts ekspozīciju darbu atsāk Rīgas Porcelāna muzejs.

 


• Latvijas Universitāte šogad ir sagatavojusi īpašu pārsteigumu, kura ietvaros Latvijas Universitātes Vēstures muzejs sadarbībā ar mūzikas klubu NABAKLAB izveidojis īpašu programmu, veltītu Latvijas Universitātes Lielajai aulai, kura šogad svin 75 gadu jubileju. Klasiskā mūzika un autentisms...

 


• Īpašs pārsteigums - Rīgas Latviešu biedrība šogad pirmo reizi piedalīsies akcijā "Muzeju nakts 2010" un atšķirībā no muzejiem viesus gaidīs no plkst. 23.30. "Nakts Mistērija" būs īpašs Rīgas Latviešu biedrības veltījums tiem, kas apmeklējuši, piedalījušies vai rīkojuši "Muzeju nakts" pasākumus citviet, jo biedrība piedāvās iespēju sagaidīt 16.maija rītu bagātīgā kultūras programmā RLB nama zālēs.

 


 
• No pulksten 18:00 līdz pēdējam apmeklētājam Rakstniecības un mūzikas muzejs (Pils laukumā 2) aicina aplūkot muzeja neredzamo pusi, dodoties ceļojumā caur dienā slēgtajiem pagrabiem. Šī gada Muzeju nakts sauklis Par tīru pasauli! iedvesmojis arī Rakstniecības un mūzikas muzeju, mudinot veikt tīrīšanu pasaules mikromodelī - muzejā. Šausmu istabas, noslēpumaini pagrabi un saujiņa šermuļu...

 


• Vēl viens pārsteigums - akcijā pirmo reizi apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt Valsts prezidenta oficiālo rezidenci Rīgas pilī. Muzeju nakts dalībnieki varēs apskatīt Valsts prezidenta rezidences – Rīgas pils iekšpagalmu, vestibilu un pils dārzu, kurā skanēs dzīvā mūzika un stāsti par pils vēsturi.

 


• Kara muzejā notiekošā pasākuma nosaukums būs: Cilvēks un zeme pēc kara, kuru interesenti varēs apmeklēt no 19.00 - 01.00. Jūs sagaida muzeja ekspozīciju apskate, kafe "Geišas apskāvieni", pie Pulvertorņa - folkloras ,amatniecības un seno cīņu kopas paraugdemonstrējumi, vēsturiskās kaujas tehnikas apskate un no 20.30 īpašais Pulvertorņa apgaismojums.

 


Izvēlies, ko sirds kāro, ko mazāk vai vairāk avantūrisku, mazāk vai vairāk romantisku, mazāk vai vairāk biedējošu...
 

Komentārs par rakstu: Muzejnakts brīnumu ceļvedis. Rīga

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!