Sestdiena, 2. Decembris, 2023
Sniedze, Meta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Zeme kā cita planēta: Mistiskās un īpatnējās vietas

trešdiena, 19. maijs (2010)   

Dažreiz ir viegli iedomāties, ka ceļošana un šīs nudien īpatnēji veidotās pasaules apskatīšana varētu būt galvenais dzīves mērķis. Uz zemes ir neskaitāms daudzums ar vietām, kuras vairāk atgādina kādu citu planētu, zinātnisko fantastiku vai Tolkīna iedomu pasauli. Iepriekš jau aprakstīju... Šoreiz par vietām, kuras mūs ietekmē ne ar klasiski skaistām Šveices tipa panorāmām, bet ar neizskaidrojamu mistiku. Sākt gribētu ar ko dēmonisku... Tā sauktās “Elles durvis” jeb Darvazas krāteris ir, burtiski, degoša bedre, kura ir piltuves formātā un deg. Jā, deg – krāterī esošās gāzes krātuve liek tam pastāvīgi degt jau trīsdesmit piecus gadus. Tā tuvumā esot, lai arī apzinoties gluži vienkāršu ķīmisku efektu, ir neatkārtojama, bailīga sajūta – uzreiz prātā nāk ikonas no Bībeles.

 

Šo īpatnējo veidojumu varam apmeklēt Turkmekistānas vidienē, pilsētas Darvazas tuvumā.
Drusku tuvāk, Francijā varam doties uz Pailas kāpām. Tās tiek uzskatītas par lielākajām Eiropā. Īpatnēji un, man nesaprotamu iemeslu labad, tas ir mežu ieskauts spilgti dzeltenu smilšu tuksnesis. Kontrastā ar debeszilo Atlantijas okeānu, Pailas kāpas vairāk līdzinās sapnim vai specefektu piebāztai filmai.

 

 


Noliekot pirkstu uz globusa jau otrā pusē, ir Jemenas sala Sokotra. Bieži vien aprakstīta kā vieta, kura visvairāk līdzinās citai, vēl neatklātai planētai. Trešdaļa no tās augu valsts ir sastopama vien tur. Koki un augi īpatnējās krāsās un veidolos. Piemēram pūķa asaru koki (attēlā) un gurķu koki. Sal ir iekļauta UNESCO dabas mantojuma sarakstā.
Jaungvineja savukārt drusku “pazīstamāka” (ar tirgiem, festivāliem), bet joprojām ar individuālu un neatkārtojamu floru un faunu. Ne pārāk populāra tūristu vidū un līdz ar to neskarta. 

 

 

Noteikti gribētu vēl atzīmēt visas pasaulē esošās “spoku” pilsētas ar Gunkandžimu priekšgalā – aprakstītas iepriekš.
Ceļošana, tātad, var būt ne tikai pludmales, iepirkšanās un Šveice, bet arī īpatnējs un personisks pārdzīvojums. Zeme ir neticami dažāda...
 

Komentārs par rakstu: Zeme kā cita planēta: Mistiskās un īpatnējās vietas

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!