Ceturtdiena, 25. Jūlijs, 2024
Jēkabs, Žaklīna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Latvijai - jāuzvar!

ceturtdiena, 17. februāris (2011)   

Foto: Žanneta Kaminska

Cik nu ilgi, kad latvju hokeja fani, bruņojušies ar karogiem un bungām, dosies plašajā pasaulē savējiem līdzi just. Tiesa gan, Latvijas nelabvēlīgā ekonomiskā situācija nedaudz paretinājusi līdzjutēju rindas, taču tas nebūt nenozīmē, ka jau pēc nedaudz vairāk, kā diviem mēnešiem, Bratislavas ledus halles tribīnēs neskanēs tik ierastais "sarauj, Latvija"!

 


Jā, tieši Bratislavā šogad pasaules hokeja izlases mērosies spēkiem. Protams, arī mūsējie. Negribu būt pesimists pirms laika, taču atļaušos prognozēt, ka Latvijas izlasei neklāsies viegli - Čehijas, Somijas un Dānijas izlases ne reizi vien sevi parādījušas ne no tās sliktākās puses.
Taču to nu mums laiks rādīs. Šobrīd aktuālāk ir veiksmīgi saposties ceļam, sagatavot tradicionālo līdzjutēja komplektu un izvēlēties ērtāko un sev tīkamāko ceļojuma veidu.

 


Vēl nesenā pagātnē uz hokeja čempionātiem startēja vairāki gaisa satiksmes čartera reisi. Nu, krīzes paēnā, labi ja viens spārnotais transporta līdzeklis ar VIP līdzjutējiem dosies Bratislavas virzienā. Tas gan neliedz rezervēt biļetes pašu spēkiem. Bratislavā no Rīgas var nokļūt daudz un dažādos veidos. Šķiet vienkāršākais maršruts ir ar pārsēšanos vai nu Prāgā, vai Varšavā. Turklāt jārēķinās, ka lētākajā versijā vienam hokeja fanam ceļš gan turp, gan mājup izmaksās ap divsimts latiem.
Protams, pastāv iespēja lidot uz Vīni un tad, izmantojot vietējos transporta resursus, nokļūt Bratislavā. šajā versijā nenāktos pārsēsties, taču, vai tas būtu ātrāk un lētāk - to grūti spriest.

 


Otrais ceļojuma veids - organizētās hokeja fanu grupās. Neskaitāmas tūrisma aģentūras piedāvā doties Bratislavas virzienā ar autobusu. Šāda centralizēta ceļojuma paketē iekļauts pats brauciens vairāk vai mazāk komfortablā autobusā, naktsmājas divu vai trīs zvaigžņu viesnīcā un brīvajā dienā ekskursija pa pilsētu un tās apkārtni. Vidēji šāds piedzīvojums izmaksās no 200 līdz 280 latiem. Tiesa gan jārēķinās ar to, ka spēļu biļetes cenā nav ietvertas un to cenas nebūt nav tik mazas - vidēji ap 40 eiro par spēli.

 


Visbeidzot atliek trešais hokeja fanu svētceļojuma veids - savs uzticamais automobilis. Šim ceļojuma veidam ir lielas priekšrocības! Vispirms jau nākas šķirties no degvielai iztērētās naudas neatkarīgi no pasažieru skaita. Tādejādi varat doties uz Bratislavu ģimenes vai draugu lokā. Otrkārt jums ir pilnīga rīcības brīvība - varat plānot savu brīvo laiku starp spēlēm, kā vien ienāk prātā. Starp citu, Bratislava ir tieši tā vieta, kur iespējas nav nekāds deficīts. Treškārt varat izvēlēties naktsmājas tālāk no Bratislavas centra vai pat Čehijā, Ungārijā un Austrijā, kur viesnīcu, kempingu un "cimmerfreiju" cenas būs daudz demokrātiskākas. Ir tikai viens mīnus - vienam no ceļojuma dalībniekiem vienmēr jābūt skaidrā, kas hokeja fanu vidū ir liels retums...

 


Un tā, ja reiz riepas uzpumpētas, eļļas līmenis pārbaudīts un bagāžniekā viss ceļojumam nepieciešamais sakravāts, tad atliek vien pamāt dzimtajai mājai un doties plašajā pasaulē. Google maršrutu plānotājs vēsta, ka taisnākais un ātrākais ceļš uz Bratislavu ved caur Kauņu, Varšavu, Čestohovu, Olomoucu un Brno. Turklāt maršruta plānotājs paredz, ka ceļā nāksies pavadīt aptuveni astoņpadsmit stundas. Ja vien pasažieri nepārspīlēs ar alu, tad patiesībā ceļš veicams krietni ātrāk. Man pēdējo reizi Bratislavā izdevās nokļūt trīspadsmit stundās un divdesmit piecās minūtēs. Tiesa gan - iedzīvojos Lietuvas ceļu policijas izrakstītā soda talonā četrdesmit latu vērtībā...

 


Pavisam no Rīgas līdz Bratislavai nobraucami 1359 kilometri. Taču ņemot vērā, ka no Bratislavas līdz Vīnei ir tikai 79 kilometri (48 minūtes ceļā), līdz Brno 129 kilometri (1.20 stundas ceļā) un līdz Budapeštai tikai 200 kilometri (divas stundas ceļā), tad noteikti negribēsies sēdēt uz vietas un patērētais degvielas daudzums var būt mainīgs lielums. Jebkurā gadījumā aptuveni 250 lati jārēķina. Lai arī Čehijas šķērsošana neaizņem lielāko ceļojuma daļu, der atcerēties, ka šajā valstī noteikti jāiegādājas "ceļa biļeti", kura maksā aptuveni astoņus ar pusi latus. Var jau izvēlēties nelielus "kūtspakaļas" ceļus, bet diez vai tas atmaksāsies. Turklāt braukt par Čehijas autostrādēm ir patiess baudījums.


Ja grūti izvēlēties sev tīkamāko ceļojuma veidu, tad atliek vien sen pārbaudīta izvēles metode - gaisā mesta monēta! Savukārt jau tuvākajā laikā pastāstīšu, ko sadarīt Bratislavā un tās apkaimē. Ko apmeklēt obligāti un, kur labāk savu degunu nerādīt!

 

Gints Gavers

Komentārs par rakstu: Latvijai - jāuzvar!

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!