Sestdiena, 2. Decembris, 2023
Sniedze, Meta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Man personīgais psihoterapeits

pirmdiena, 4. janvāris (2010)   

Man personīgais psihoterapeits Tāds draudzīgs psihoterapeits, šķiet, ikdienā noderētu katram… Jā, jā, tieši draudzene un psihoterapeits vienā personā. Bet vai kāds ir iedomājies, ka arī draudzenei pašai mēdz būt sava dzīve?! “Klau, mīļumiņ, man ir baigā depresija,” draudzene saka savam vīram. “No kurienes tad tev tāda kaite? Kāda gudra sieviete man nesen teica, ka depresija rodas no nekā nedarīšanas...” “Tu to stulbo bābu sūti trīs mājas tālāk!” draudzenīte nikni burkšķēja. “Bet ko darīt, ja tā “stulbā bāba” esi tu pati?” vīrs šķelmīgi smaidījis. “Nu neko nedari, vienkārši paklausies...” *““Dēliņ, tu nedrīksti iet laukā spēlēties, jo tev nav izpildīts mājasdarbs matemātikā,” stingri runāja kāda trīsdesmitgadīga māmiņa.

 

Un dēliņš neapmierināti, bet paklausīgi tajā mirklī sēdās pie “svarīgā” mājasdarba pildīšanas. Pēc divām dienām tajā pašā laikā: “Dēls, mums vakarā ar kolēģēm paredzēts neliels “burziņš”, tāpēc negaidi mani mājās, tētis būs kā parasti, ejiet čučiņāt!” “Mammu, tu nedrīksti iet uz savu “burziņu”, tu solīji man uzšūt īpašo cepuri rudens svētkiem,” paklausīgais dēliņš apmeta kūleni gaisā un nostājās, kareivīgi iespiedis kulaciņus sānos.”  “Ups!” māte klusībā izsaucās, bet skaļi vien noteica. “Dēliņ, šoreiz ne! Ja nākamnedēļ katru dienu sakārtosi savu istabu, apsolu!”” *““Tevi pēc stundām meklēja kāda bērna māte, bet tevis nebija uz vietas,” pa pusei pārmetoši kādai skolotājai teica šerpā skolas mācību pārzine. “Jā, protams, ka nebiju, jo neviens jau nebija pieteicies, ka pie manis atnāks,” mierīgā balsī atteica pārmetuma saņēmēja. Tās pašas dienas vakarā mācību pārzini un matemātikas skolotāju vienā personā meklēja viņas skolēni, jo bija paredzētas konsultācijas. Nekā! Priekšnieces kundze bija aizlaidusies savās darīšanās. Kā sacīt jāsaka – otram prasa...

 

Pati nedara.” *“Mans vīrs šodien pateica, ka aiziet pie citas... Es pārāk daudz strādājot. Parunājies ar mani.” “Un tā katru dienu klausos savu draudzeņu stāstos... Klau, pajautā man tagad, kā pašlaik jūtos?” draudzene turpināja sarunu ar savu vīru. “Vai tu arī sev gribi draugu psihoterapeitu?” viņš šķelmīgi pajautāja. 

 

Sandra Krauze

Komentārs par rakstu: Man personīgais psihoterapeits

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!