Piektdiena, 21. Jūnijs, 2024
Monvīds, Egita, Emīls
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Kafejnīcu “ceļojums” Čaka gaumē. 1. daļa.

otrdiena, 5. janvāris (2010)   

Ja tā padomā, Rīga nesastāv tikai no tūristiem paredzētām suvenīru bodēm un amatnieku izstrādājumu kioskiem. Piemēram, iebraucējiem paredzētās kafejnīcas bieži vien atsķiras no tās īstenās kafejnīcu “esences”, kāda ir Rīgā. Šeit būs tāds neliels ceļvedis dažās spilgtākās vietās, kur pasēdēt, iedzert kaut ko garšīgu un, galu galā, atklāt jaunas bufeštelpas( vairs gan ne tik jaunas).

 

“Kapteiņa Enriko pulkstenis”- lai cik dīvaini tas arī nebūtu, joprojām tik retais zina, kādas āderes slēpjas Rīgas Klusajā centrā. Ietērpta “vintage” stila durvīs un logos, šī kafejnīca priecēs tos, kuriem patīk tāda brīva gaisotne. Respektīvi, nav jāuztraucas, ka īstais apģērbs palicis skapī vai, teiksim, divas dienas nav būts mājās. Šeit var ielīst dīvānos, aizņemt labākās vietas pie TV vai šķirstīt žurnālus. Cenu ziņā visizdevīgāk laikam būs ņemt zupas( ap LVL 2.30) vai karstos dzērienus(piemēram, kakao- LVL 1.00). Alus arī ir diezgan samērīgās cenās- LVL 1.00- 1.50 atkarībā no glāzes tilpuma. Labās “ogas” slēpjas tieši radītajā atmosfērā- tāda kosmopolītiska un vienlaikus radoši haotiska, bez īpašas vides koncepcijas.  

 

Vislabāk “Enriko” derēs: labām draugu ballītēm nelielā lokā kādam darbadienas vakaram. Nederēs: smalkām iedzeršanām pirms došanās uz vizīti pie Krievijas konsula. Atrašanās vieta- Antonijas iela 13(Rīgas Klusais centrs).  

 

Bārs “I LOVE YOU”- visnotaļ noslēpta vieta, ja vērtē pēc skalas “atnācu-ieraudzīju-apsēdos”. iloveyou durvis  Zinātājiem šī vieta ir iemīļota jau kādus gadus sešus. Sākotnēji gan kafejnīcai negāja tik labi, jo apmeklētāju skaits bija pārāk mazs, lai to visu uzturētu. Soli pa solim, šobrīd “I LOVE YOU” ir, jāsaka, vienīgā kafejnīca, kur viss un ap visu ir saistīts ar neatkarīgo mūziku. Laba pārmaiņa pēdējos pāris gadus ir apakšstāvā notiekošie mikrokoncerti(par brīvu- kas var būt labāks par bezmaksas pasākumu), ka arī “atvērto mikrofonu” vakari. Tādi notiek katru mēnesi sestdienā, kur jaunie muzikanti un dzejdari var uzstāties un gūt skatītāju vērtējumus. Kafejnīcas vārds dominē arī dažādu mūzikas pasākumu ietvaros, piemēram, kā “afterparty” vieta Rīgas MUM koncertam 2008. gada rudenī.

 

Pārsvarā vietu apmeklē tūristi, kuri zina, kur un kas atrodams Rīgā, nu, tā- pa īstam. iloveyou interjers Tai pat laikā ir daudz pastāvīgo apmeklētāju, kuri šeit uzturas katru otro dienu. Piemēram, SWH dīdžejs Toms Grēviņš un mūziķis GoranGora, kurš, ja kas, pilda arī bārmeņa funkcijas. Dzērienu cenas ir gana labas- Čīles vīna glāze izmaksās 2 latus, “laimīgajās stundās”- pat uz pusi mazāk. Labs variants ir pieteikties e-pastu listē, tad būs iespēja jaunumus uzzināt pirmajiem.

 

Ēdieni gan salīdzinoši dārgi- kartupeļu daiviņas ar siera mērci- LVL 2.50, vistu spārniņi(6 gab.)- LVL 3.90, savukārt “Cēsu” alus 0.5l kauss- LVL 1.20. Derēs: totāliem melomāniem. Nederēs: tiem, kuri gribēs kebabu par astoņdesmit santīmiem.

Atrašanās vieta- Aldaru iela -9(uzreiz pa labi no kādreizējās “Casablankas”).  

 

Kafejnīca “Ļeņingrad”- netālu no Galerijas “Centrs” ir tāda drusku vēsturiska vieta, jā. Nosaukums jau vien liecina par kafejnīcas tematiku. Visur kārtīgi padomjlaika skapji, servīzes, Ļeņina portreti, grāmatas. Vieta iekārtota tā, lai nekas neliecinātu par mūsdienām. Šādu pieeju ir novērtējuši gan jauniņie literāti, gan kara veterāni. Publika šeit ir visāda- no 14 līdz 140 gadiem. Vairāk gan vieta ir populāra ar lēto kafiju un dzērieniem- iedzert 100 gramus šnabja izdosies par nepilnu latu, savukārt kafija arī izmaksās tikpat.

helena kozlova

Ēdienu izvēles šeit praktiski nav(izņemot čipsus,ja), dominē alus un citi alkoholi. Laiku pa laikam šeit notiek arī muzikāli un teātra pasākumi- nupat bija “Bērnības milicija” un Helēna Kozlova,   vēl rudenī- smieklīgo etīžu teātris “Nerten” ar diviem puišiem melnā, kuri parodē dažādas dzīves ainas(un dara to ļoti asprātīgi). Derēs: nostaļģiju mīlošiem radošajiem ļaudīm, kuriem garšo alus un lētas cigaretes. Nederēs: sātīgu pusdienu ieturēšanai. Atrašanās vieta:  Kalēju iela 54(šķērsiela pa labi no Galerijas “Centrs”, uz 13. janvāra pieturas pusi).  

 

Sagatavoja: Antra Feldmane

Komentārs par rakstu: Kafejnīcu “ceļojums” Čaka gaumē. 1. daļa.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!