Pirmdiena, 9. Septembris, 2024
Telma, Bruno
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Kur pēc svētkiem paliek eglītes?

trešdiena, 13. janvāris (2010)   

Nedod šis jautājums miera, jo pārāk labi atceros nepatīkamās izjūtas, kad daudzstāvu dzīvojamo māju pagalmos uz un ap atkritumu tvertnēm mētājās pusnokaltušās eglītes, daža vēl ar visiem eņģeļmatiņiem. Vai tiešām tūkstošiem un tūkstošiem nocirsto eglīšu nav kāds cits pielietojums, drusciņ civilizētāks? Labi, nesalīdzināsim koku un dzīvu radību, bet kaut kā gauži skumji raudzīties gan uz miskastes kaķēniem, gan miskastes eglītēm. Šis gads nav izņēmums.

miskastegle

 

Var izmantot Jāņugunij

Tie, kas dzīvo laukos vai kuriem ir krāsns, saprotams, nav nekādu problēmu – eglīte tiek sacirsta un sadedzināta, vēl pēdējo reizi atdodot savu neatkārtojamo smaržu. A/s Latvijas valsts meži komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs iesaka vēl šādu pielietojumu: „Vislabākais veids, kā izmantot eglīti pēc svētkiem, ir nocirst tai zarus un izmantot par kārtiņu zirņiem vai pupām dārzā. Protams, ka tās var izmantot arī Jāņugunij nākamajā vasarā.”

samestas1

Sētnieki nezina atbildi

Kas notiek ar tām liekajām eglītēm, kas netika pārdotas un vēl 5. janvārī bija redzamas tirdzniecības vietās (sliktākajā gadījumā – neierobežotā laukumā vienkārši sasviestas kaudzē)?  Vispirms vaicāju Salaspils sētniekiem pilsētas centrā. Vjačeslavs: „Nezinu gan, kur tās paliks. Tā tur kaudzē mētājas. Droši vien mētāsies ilgi. Nevaru atbildēt.” Ludmila: „Tīrais negals. 1. janvārī eglītes bija izmētātas pa visu laukumu, es vismaz saliku vienā vietā. Es nezinu, kas būs tālāk. Domāju, ka tā gulēs līdz pavasarim... Nezinu, kas par to atbild. Man pašai nav „eglīšu problēmas”, jo dzīvu egli mājās nenesu. Nopirku mākslīgo zariņu (par 2 santīmiem!), sakāru spīdumus un labi.”

ludmila

 

Kādam jāorganizē

Par lielo egļu un mazo eglīšu likteni vaicāju arī aģentūras „Rīgas dārzi un parki” galvenajai speciālistei Mariannai Erdmanei: „Ziemassvētku egles novāc tie, kas tās uzstāda. Ko darīt ar izmestajām eglītēm? Manuprāt, būtu pareizi tās savākt un pārstrādāt kurināmā. Tas tikai kādam ir jāorganizē. Domāju, ka to varētu organizēt atkritumu savākšanas firmas vai namu apsaimniekotāji. Pēdējā laikā ir tendence iegādāties eglītes konteineros, pēc tam iestādīt.”

 

rimiegles1

 

Vedīs dzīvniekiem  

 

Par eglītēm pie tirdzniecības centra Rimi nebūs jāraizējas. Pirmkārt, tās atrodas iežogotā laukumā un tātad netiks izmētātas, kā varbūt kādam „jautrības” cienītājam patiktos. SIA „Jaunbērzi AF” direktors Artūrs paskaidroja, ka Latvijas mežos nocirstās eglītes tiks vestas uz Zooloģisko dārzu, kur tās labprāt ņemot pretī un izbarojot dzīvniekiem. Tā firma rīkojoties katru gadu. Kas notiks ar Salaspils eglīšu kaudzi, pagaidām nav skaidrs. Ne no novada domes, ne no Vides un īpašumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA „L& T” (strādā Salaspilī) atbildes nav saņemtas. Bet ļoti žēl taču nocirsto kociņu...

 

Anita Grīniece

Komentārs par rakstu: Kur pēc svētkiem paliek eglītes?

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!