Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Salmu zaķi sagaidīs putnus

pirmdiena, 15. marts (2010)   

Pirmo reizi Salaspils zaķus – no salmiem veidotas figūras pamanīju jau 3. janvārī. Tiesa, todien bija ļoti auksts un zaķēni visai vientuļi sēdēja uz soliņa un raudzījās ābeļu zaros sakārtajos burkānos. Nebija man tobrīd līdzi fotoaparāta, tādēļ tikai atlika izbrīnīties un nodomāt – vai re, tikko sācies jaunais gads, bet cilvēki jau gatavo zaķus: acīmredzot ļoti, ļoti savlaicīgi gatavojas Lieldienām. Vēlāk dzirdēju, ka salmu zaķiem ļoti „patīkot staigāt”- te manīti vienā, te citā vietā. Kādā pelēkā februāra dienā es arī kaut ko pamanīju, tiesa, ne zaķi, bet citu no salmiem veidotu meža zvēru: tāds noskumis, domīgs vilciņš stāvēja pie autobusa pieturas iepretī ieejai Nacionālajā botāniskajā dārzā. Mēle esot pie laternas staba piesalusi... Bet tas februārī.


Nu jau pavasara atnākšana un Lieldienas tuvu, tāpēc nav brīnums, ka salmu zaķi un citas figūras tieši Salaspils botāniskajā dārzā atraduši paliekošu mājvietu. Pie tam dažādo tēlu klāsts aizvien papildinās. Uzņēmīgi jauni cilvēki, izrādās, sarīkojuši īstu salmu figūru festivālu!

 

Katru sestdienu līdz pat Otrajām Lieldienām katrs interesents var nākt uz botānisko dārzu un veidot savu figūru, līdz ar to dodot savu radošo un praktisko darbu, lai šis neparastais pasākums vērstos plašumā un daudzveidībā. Pagājušās nedēļas nogalē pat divas dienas – sestdien un svētdien katrs gribētājs varēja piedalīties salmu figūru veidošanas meistardarbnīcā un jautrā talkā, lai sagatavotos krāšņai un pārsteigumiem bagātai pavasara sagaidīšanai. Kā tika teikts aicinājumā, talciniekiem piedāvāja pīt tīklus un veidot zirnekļu aleju, būvēt ēzelīša I-ā māju, veidot Zaķu salas torni un salmu lelles, ierīkot atraktīvu salmu parkour trasi, izmēģināt spēkus salmu ruļļu velšanā un salmu svaru stieņa celšanā, vizināties zirga kamanās, baudīt zāļu tēju un rīkot pikniku. Jā, kājas salmu rullī sagaidīja talciniekus, bet nebaidieties – arī rokas ir otrā pusē un laipni aicina: nāc mūsu pulkā!


  
Nacionālā botāniskā dārza Vides izglītības un informācijas nodaļas speciāliste Dace Miezīte atzīst: „Par šo aktivitāti patiesi priecājamies un ar salmu figūrām „sadzīvojam” ļoti labi. Katrā ziņā atbalstām šādu iniciatīvu.” Pirmais Latvijā salmu figūru festivāls Nacionālajā botāniskajā dārzā notiks līdz 5. aprīlim.

 

To organizē radošā apvienība „Utt.lv” un apsaimniekošanas uzņēmums SIA „Salaspils nami” sadarbībā ar v/a „Nacionālais botāniskais dārzs”.
Bet tagad uzmanību - Iedvesmojošu putnu būrīšu pagatavošanas konkurss! Dace Miezīte aicina: „Dzīvnieku „kreisajam” zvēru un putnu dārzam netrūkst – pie mums dzīvo zaķi, lāči, sivēni, bebri, pat mamuts un zobenzobu tīģeris. Taču putni, šķiet, vēl baidās lidot šurp no siltajām zemēm. Tāpēc, lai rosinātu salmu objektu veidotājus papildināt ekspozīciju ar putnu figūrām, tiek izsludināts iedvesmojošu putnu būrīšu pagatavošanas konkurss.

 


Konkursā var piedalīties ikviens, kurš līdz 20. martam pagatavos neparastu putnu būrīti no dabīgiem materiāliem – koka, māla, kartona u.tml. – un nodos to festivāla organizatoru rīcībā. Ceram, ka šie būrīši rosinās salmu putnu veidotāju iztēli!
Konkursa galvenā balva – 25 Ls, tās ieguvēju noteiks festivāla salmu objektu veidotāji. Papildus konkursa galvenajai balvai 21. martā tiks noteikta arī festivāla apmeklētāju Atzinības balva. Tās ieguvējs saņems naudas prēmiju 10 Ls apmērā.
 

 

Pieteikties konkursam un pieteikt savu dalību talkā var, rakstot uz e-pastu: advancetsnekas@gmail.com vai zvanot pa tālruni 26057205.” Jā, un kas zina: varbūt, varbūt reizē ar putnu atlidošanu šajā jebkurā gadalaikā tik skaistajā vietā - Nacionālajā botāniskajā dārzā kaut vai sniegā uzziedēs pirmie pavasara ziedi...

 

Komentārs par rakstu: Salmu zaķi sagaidīs putnus

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!