Sestdiena, 9. Decembris, 2023
Sarmīte, Tabita
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Prom uz siltajām zemēm

sestdiena, 4. decembris (2010)   

Aukstajās ziemas dienās tā vien gribas sasildīties, laiku pavadot kādā no dienvidu valstīm. Taču šīs vēlmes nav nemaz tik neaizsniedzamas. Tad, kad draudzene izmantoja pēdējā brīža piedāvājumu, par vienu ceļojumā pavadītu dienu samaksājot ne vairāk kā 20 latus, man radās jautājums, kā izdevīgāk aizbraukt atpūsties?

 


Ceļot var, izmantojot tūrisma aģentūras piedāvātās ekskursijas, pēdējā brīža piedāvājumus vai pašiem plānojot savu braucienu, pasūtot lidmašīnas biļetes, viesnīcas. Sarunās ar draugiem secinājām, ka tomēr lētāk aizbraukt kaut kur pašam, ja to saplāno laicīgi. Bet tas, protams, atkarīgs no tā, kādas kuram ir prasības, piemēram, vai esam gatavi apmesties hostelī vai tomēr mums nepieciešama laba viesnīca. Izdevīgāk ir braukt ar tūrisma aģentūru, kas piedāvā čartera lidojumu un viesnīcu kopā, jo pašam komplektējot, tas sanāks dārgāk. Pētot piedāvājumu, atradu, ka ir iespēja arī apmesties divu zvaigžņu viesnīcās, kas izmaksās lētāk. Lietuvas un Igaunijas ceļojumu aģentūras piedāvā arī lētākus pakalpojumus. Protams, lai gan jārēķina, klāt transports uz Lietuvu, tik un tā, izmantojot to, ka aģentūra, piemēram, piedāvā mitināties lētākā (divu, nevis piecu zvaigžņu) viesnīcā, ceļojums var sanākt pat ievērojami lētāks. Tādēļ vērts ieskatīties arī kaimiņvalstu aģentūru mājas lapās.

 


Aģentūras parasti piedāvā ceļojumus tikai uz populārākajiem galamērķiem. Patlaban aktuālie speciālie piedāvājumi ir braucieniem tieši uz siltajām zemēm, piemēram, uz Ēģipti, Spāniju un Turciju. Taču ziemas prieku baudītāji var iegādāties ceļazīmi ar nelielām atlaidēm uz kādu no slēpošanas kūrortiem kalnos Eiropā. Tāpat tūrisma aģentūras pēdējā brīža piedāvājums nebūs piemērots tiem, kuri ieplānojuši atpūsties noteiktās dienās. Šis variants derēs tiem, kuriem vieglāk vienoties paņemt brīvlaiku darbā, jo ir jābūt gataviem izbraukt pavisam drīz.

 


Izplānot ceļojumu pašam no nulles punkta ir sarežģītāk, bet taču tā ir iespēja ceļot vēlamajā laikā un uz ne tik populāru vietu. Šāds brauciens var izmaksāt diezgan lēti, ja ir iespējams apmesties pie paziņas. Var paļauties arī uz viesmīlīgiem vietējiem iedzīvotājiem, kuri ir gatavi sniegt naktsmājas. Ar viņiem var sazināties iepriekš ar interneta starpniecību, piemēram, izmantojot vietni www.couchsurfing.org. Šāda iespēja ļaus arī labāk iepazīt citas valsts kultūru un iegūt jaunus draugus, ko savā dzīvē nemaz nebūtu tā arī sastapuši.

 


Taču, ja nemaz negrasāties doties prom ārpus Latvijas, labas dienas, kas paliks atmiņā, aizvadīsiet, ja paši kļūsiet par naktsmāju devējiem.

 

Pieredze

 

Agnija:

 

Uzskatu, vislētākais veids ceļot ir nakšņojot pie Couchsurfing draugiem, ko parasti daru, un iegūstu ne tikai naktsmājas, bet arī draugus, kas var izrādīt pilsētu un kas ir labi biedri laika pavadīšanai. Gidu vietā es vienmēr izmantoju draugus, kas šajā valstī dzīvo, rezultātā tas ietaupa gan laiku, gan naudu.
Nesen ceļoju uz Ķīnu un uzzināju, ka tur mitinās mana japāņu draudzene un labprāt pievienotos ceļojumam. Līdz ar to es paļāvos uz viņas nelielajām zināšanās par pilsētu un tās struktūru un tas man ietaupīja laiku. Protams, arī viņai vēl bija savi draugi tur, kas uzlaboja situāciju ar vietu atrašanu un plānošanu, kur lētāk paēst. Kontaktu dēļ esmu arī par brīvu tikusi dažādās apskates vietās, piemēram, Disnejlendā Parīzē.
Manā ceļojumu pieredzēs viss balstās uz kontaktiem, kas iegūti gadu laikā. Arī pie sevis mājās uzņemu ārzemju draugus. Ir pat bijušas Itāļu Lieldienas, kad vairāki itāļi palika pa nakti un izvērtās ļoti jauks pasākums ar itāļu makaronu baudīšanu nākamajā dienā. Tāpat reiz Rīgā izmitināju vienu amerikānieti, ar ko vēl tagad uzturam kontaktus.
 

 

Aiva:

 

Pirms vairākiem gadiem biju Ēģiptē, izmantojot tūrisma aģentūras pēdējā brīža piedāvājumu. Vienā dienā nopirku, nākamajā rītā lidoju. Ja brauc uz kādu silto zemi, tad lētāk un arī ērtāk ir izmantot last minute ceļojumus. Savukārt, braucot pa Eiropu, ir labāk braucienu plānot pašam, jo var atrast daudz lētu lidojumu, bet uz Ēģipti man šķiet, ka tādu nav.
Toreiz apmetos trīs zvaigžņu viesnīcā, un bija labi. Ekskursijas gan pirkām no vietējām firmām. Tās bija vismaz trīs reizes lētākas nekā no mūsējās tūrisma aģentūras.

 

Sagatavoja: Madara Valtere
 

Komentārs par rakstu: Prom uz siltajām zemēm

gjilyxtxyi
30.09.2011 20:55:47
Iv9Am3 , [url=http://wjreatvjsdfj.com/]wjreatvjsdfj[/url], [link=http://ebjwibbkijew.com/]ebjwibbkijew[/link], http://tvfhovrtgriw.com/
oawblxdga
23.09.2011 20:42:43
E4dRTK <a href="http://nbhztsjwbtvv.com/">nbhztsjwbtvv</a>
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!