Sestdiena, 9. Decembris, 2023
Sarmīte, Tabita
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ledusskapis vienmēr pa rokai!

ceturtdiena, 31. marts (2011)   

Ar platiem soļiem tuvojas vasara. Laiks, kad katrs, domās par atvaļinājumu, plāno tuvāku vai tālāku ceļojumu. bieži vien šie silto mēnešu plāni saistīti tieši ar automobili. Var apbraukāt dzimto Latviju, var uzņemt kursu uz Eiropas tālāko un siltāko galu. Tuvākā laika populārākais maršruts noteikti būs Bratislava, kur mūsējie demonstrēs kā vienmēr lielisku hokeja prasmi!

 


Jebkurā gadījumā gatavojoties ceļojumam vasaras mēnešos, jāņem vērā iespējamā karstuma klātbūtne. Un ne jau katram ir automobilis ar modernu klimatkontroli un speciāliem nodalījumiem dzērienu atdzesēšanai. Tiesa gan, par laimi nav vairs tie laiki, kad līdzi jāņem visam ceļojuma laikam paredzētās provianta rezerves. Iestiprināties un veldzēt slāpes bez problēmām var arī pa ceļam. Tomēr kārtīgam tūristam gribas līdzi paņemt kādu gardumu, bet veldzējoši vēss dzēriena malks nogurušam šoferītim ir vienkārši nepieciešams.
Tāpēc automobiļu aksesuāru veikalos ir pieejamas tādas lietas, kā dzesējamās kastes un portatīvie ledusskapji. Šīs autobraucējiem paredzētās pārtikas atdzesēšanas ierīces var iedalīt trīs lielās grupās - parastās atvēsināšanas somas un kastes, elektriskās dzesēšanas kastes, kā arī ledusskapji.

 

ATVĒSINĀŠANAS SOMAS


Parastās atvēsināšanas kastes un somas ir pieejamākās un tāpēc arī populārākās. Kopā ar saldēšanas elementiem tās parasti maksā no pieciem līdz desmit latiem un nopērkamas vai ikkatrā lielveikalā. Saldēšanas elements nav nekas cits, kā plastmasas traukā iepildīts speciāls šķidrums, kas mājas sadzīves ledusskapja saldējamā kamerā ātri sasalts un pēc tam ilgi tur vēsumu.
Pati soma jeb kaste ir veidota no temperatūru izolējoša materiāla un, atkarībā no ekspluatācijas apstākļiem, parasti dzesēšanas funkcijas neveic ilgāk par dienu. Pēc tam tā kļūst par parastu pārtikas somu (vai kasti), jo sasalšanas elements ir atkusis un silts. Īsākam pārbraucienam vai piknikam ar to pilnīgi pietiek, taču tālākam ceļojumam ir nepieciešams nopietnāks aprīkojums...

 

DZESĒŠANAS KASTES


Nākamais solis uz pilnību ir elektriskās dzesēšanas kastes. Arī tās ir izgatavotas no siltumnoturoša materiāla, taču labākai efektivitātei papildinātas ar elektrisku ventilatoriņu, kurš tiek barots no automašīnas elektrosistēmas. Lai pieslēgtos strāvai, tiek izmantots standarta piepīpētājs. Skatoties no izmēra un citām ne mazāk svarīgām lietām, tāda kaste var izmaksāt no trīsdesmit līdz pat 120 latiem. Arī ietilpība var būt ļoti dažāda - no pieciem līdz pat simtu piecdesmit litriem. Pateicoties diezgan zemajām cenām, šīs kastes ir nopērkamas gan sadzīves tehnikas veikalos, gan lielveikalos.

 


Taču tas vēl nav pats augstākais sasniegums. Atkarībā no ārējās gaisa temperatūras, šī ierīce nevar nodrošināt atdzišanu zemāku par kādiem plus desmit grādiem. Labākai efektivitātei arī dzesēšanas kasti var apgādāt ar saldēšanas elementiem, lai gan to darbības ilgums ir stipri ierobežots.

 

AUTOMOBIĻU LEDUSSKAPJI

 


Speciālais pārnēsājamais ledusskapis ir pats nopietnākais tūrista inventārs. Tā jau ir kārtīga saldēšanas ierīce - tāda pati, kā katrā virtuvē, tikai mazāka un piemērotāka ekspluatācijai smagākos apstākļos.


Parasti automobiļu ledusskapjiem ir pieejama divu veidu barošana - no mašīnas12 V sistēmas un mājas 220 V pieslēguma. Arī šiem ledusskapjiem cenas ir ļoti dažādas un atkarībā no izmēra vai aprīkojuma sākas ar kādiem 150 līdz 200 latiem. Ietilpība var būt no 20 līdz 50 litriem. Ja labi pacenšas un pievada elektrību automobiļa bagāžniekā, tad nav jāuztraucas, ka tas aizņems daudz vietas salonā, radot problēmas pasažieriem.

 

Gatis Gateris

Komentārs par rakstu: Ledusskapis vienmēr pa rokai!

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!