Ceturtdiena, 25. Jūlijs, 2024
Jēkabs, Žaklīna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ceļojums uz Londonu- ekonomisks transporta izmaksu plānojums.

ceturtdiena, 8. oktobris (2009)   

No šī gada 25. oktobra kompānija Ryanair palielinās lidojumu skaitu uz Lielbritāniju, iekļaujot arī tādus galamērķus kā Glāzgova, Liverpūle un Īstmidlenda. Laikā, kad ārzemju braucieniem ceļotāji vairs nevar atvēlēt tik lielus līdzekļus kā pirms dažiem gadiem, īpaši svarīgi ir plānot savu ceļojumu ekonomiski un laikus. Lielbritānija ir lielisks galamērķis tiem, kuri brauciena laikā vēlas gūt iespaidus par vietējo kultūras mantojumu, mūziku un mākslām. Ņemot vērā biežos lidojumus, kļuvis ērtāk plānot arī īstermiņa atpūtu.

 

Vissvarīgākais faktors šāda brauciena plānošanā ir ievērot, ka Lielbritānijā visvairāk var nākties maksāt vietējo iekšzemes transportu. Londonā visbiežāk tiek izmantots metro un autobusi. Satiksmes tīkls pilsētā ir ļoti attīstīts, un tiek darīts viss iedzīvotāju labā, lai ātri pārvietotos pilsētas robežās. Plānojot ceļu no lidostas uz pilsētu, der atcerēties, ka lētākas būs tieši autobusu biļetes, piemēram, no Londonas Stanstedas līdz Londonas pilsētai ar firmas Terravision(www.terravision.eu) autobusu var nokļūt par 8 mārciņām vienā virzienā.

 

Tāpat arī var izmantot Stansted Express vilcienu līniju, kas kursē no lisotas līdz Londonas Liverpool Street stacijai. Biļetes cena abiem virzieniem ir aptuveni 25-27 mārciņas, un to labāk rezervēt internetā, vēl Latvijā esot- www.stanstedexpress.com. No Londonas Getvikas lidostas parasti dodas, ja no Rīgas uz Londonu lidojumu izpilda Air Baltic www.airbaltic.lv. Tādā gadījumā var izmantot Southern Railway,Gatwick Express vai National Express vilcienu līnijas, kuru galapunkti būs pilsētas centrā. Biļetes cena abos virzienos izmaksās no 9 mārciņām(www.southernrailway.com) līdz 25-30 mārciņām (www.gatwickexpress.com), kā arī ar autobusiem. Piemēram, EasyBus kompānija piedāvā transfēru no/uz Rietumlondonu pat par 2 mārciņām (www.easybus.co.uk). London_underground

 

Otrs svarīgākais solis transporta izmaksu plānošanā ir metro vai autobusa biļetes iegāde pilsētas ietvaros. Ja ceļojuma laikā plānots pārvietoties daudz un apmeklēt pēc iespējas vairāk interesantā, ieteicams iegādāties dienas metro biļeti, kas izmaksās 5.60 mārciņas par dienu  www.tfl.gov.uk

 

Braucot ar autobusu, īpaši Londonas centra robežās un laikā, kad satiksme ir visintensīvākā, autobusā var nākties pavadīt līdz 3 stundām. Ja sabiedriskais transports tiks izmantots maz, visizdevīgāk ir nopirkt t.s. Oyster Karti, kas darbojas līdzīgi kā e-talons, ar iespēju iemaksāt konkrētu naudas summu dažiem braucieniem, Minimālā iemaksa ir dažas mārciņas vai sākot no 5 mārciņām, ja nauda tiek iemaksāta ar maksājumu karti. Viena brauciena cena ar metro svārstās no 1.60 līdz 2.20 mārciņām pirmo divu zonu robežās, mainoties uz trešo zonu, biļetes cena būs dārgāka. Tā kā metro pieturas ir salīdzinoši tuvu viena otrai, izdevīgi ir aizbraukt līdz pirmās vai otrās zonas robežai un tālāk doties ar kājām, ja nokļūšanas galapunkts nav tālu. londonas transports Lai gan sākotnēji orientēšanās Londonas pilsētā šķiet sarežģīta, to var viegli apgūt, vadoties pēc metro pieturām. Praktiski visos apskates objektu aprakstos klāt pievienota tuvākā metro pietura un sīkākas norādes, kā nokļūt līdz kārotajam galamērķim. Tāpat arī visās stacijās atrodama līdzņemama transporta karte kabatas formātā.

 

Ja ir jānokļūst no pilsētas līdz naktsmītnei vēlās nakts stundās, ir iespēja izmantot nakts autobusus, kas kursē reizi četrās stundās, tomēr pirms tam der rūpīgi izpētīt konkrētā reģiona karti, līdz kuram jānokļūst, lai pārzinātu vajadzīgo autobusa pieturu nosaukumus. Pretējā gadījumā brauciens uz mājām pēc nogurdinošas dienas var sabojāt ceļotprieku, jo Londonā diennakts tumšajā laikā būs grūti orientēties, turklāt tiem autobusiem, kuri dienas laikā brauca ar vienu servisa numuru, nakts reisos tas jau būs nomainīts uz citu. Galvenais šajā situācijā ir noskaidrot konkrētā autobusa galapunktu un, uzsākot braukt, pārjautāt šoferim, vai vēlamajā punktā tas piestās.

 

Rakstu sagatavoja: Antra Feldmane

Komentārs par rakstu: Ceļojums uz Londonu- ekonomisks transporta izmaksu plānojums.

xx
14.07.2012 15:29:37
Veci jaunumi, tā kā vajadzētu izdzēst, cienītie!
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!