Sestdiena, 2. Decembris, 2023
Sniedze, Meta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Atrast labāko gidu

sestdiena, 28. novembris (2015)   

Atrast labu un zinošu gidu dažkārt var būt īsts izaicinājums. Jo viens ir atrast zinošu cilvēku, bet pavisam kas cits - atrast cilvēku, kas spētu runāt ar grupām, tās neiemidzinot, bet pastāstot par katru objektu atraktīvā un saistošā veidā. Domāju, ka tieši labu gidu trūkums ir arī daudzu atpūtas un tūrisma vietu trūkums, jo viens ir tēls, kādu varam radīt par objektu tūrisma bukletos, mājas lapā vai izstādē, bet pavisam cita tēla veidošana, daudz vērtīgāka un nozīmīgāka, rodas brīdī, kad attiecīgajā vietā ierodas pirmie viesi. Tad lomu sāk spēlēt apkalpojošais personāls, saimnieki, vide un daudzos gadījumos arī gids. Dažkārt atraktīvs gids spēj ieinteresēt pat par necilām apskates vietām, bet slikts gids spēj nogalināt interesi pat par ļoti nozīmīgām un interesantām vietām. 

 

Tūrisma aģentūrās ir sastopami gan labi, gan slikti gidi. Labākajiem bieži vien tiek piedāvāts vadīt lielus ceļojumus, bieži ārpus valsts, bet tie, kas spēj strādāt ar mazākām grupām, tie paliek tepat Latvijā. Tad nu arī bieži vien skolēnu grupām vai pensionāru grupām, kas ir viena no biežākajām auditorijām Latvijas tūrisma objektos, priekšā nostājas ne pārāk profesionāli un spējīgi gidi, kaut gan tieši darbā ar skolēniem būtu nepieciešami atraktīvi un zinoši gidi, kas spētu katrā objektā uzsvērt tā unikalitāti un interesantumu. Ja jau skolas vecumā jauniešiem parādām, ka ekskursijas ir garlaicīgas un gidu stāstītais spēj nogalināt interesi jau pirmajās minūtēs, tad arī paaugot, šie jaunieši nav mūsu nākamā tūrisma mērķauditorija, bet gan gluži pretēji - cilvēki, kas uzskata, ka ekskursijas un tūrisma objektu apmeklēšana ir garlaicīga nodarbe, kaut gan patiesībā Latvija ir pilna ar unikālām, vēsturiski nozīmīgām un apskates vērtām vietām. 

Taču, kā atrast labu gidu, ja esi plānojis piesaistīt savam objektam ne tikai pensionārus, bet arī darbaspējīgus un maksātspējīgus apmeklētājus, kas atgrieztos ik gadu, ik sezonu un varbūt pat biežāk? Ja meklēsim kandidātus caur kādu no sludinājumu servisiem, kā http://wage.lv/ , tad atradīsim tos, kas jau sen ir bez darba un visticamāk nav tie spējīgākie gidi. Izņēmums varbūt ir gadījumos, ja meklējam kandidātus starp studentiem, jo gados jaunie studenti bieži vien ir radoši, ar labām idejām un spēju uzrunāt dažāda vecuma mērķauditorijas, turklāt gatavi jebkurai jaunai darba pieredzei, bet arī starp šiem kandidātiem ne vienmēr mūs gaida panākumi. 

 

Vēl laba metode ir meklēt starp paziņām un draugiem. Mums katram ir kāds atraktīvs un jautrs draugs un, ja gluži šis draugs nav gatavs strādāt par gidu, tad viņam pavisam noteikti ir zināmi vēl kādi tikpat sabiedriski aktīvi un atvērti cilvēki, kuriem šis darbs būtu jauna iespēja. Tāpat jāņem vērā, lai attiecīgā tūrisma objekta darba specifika un piedāvājums sakristu ar paša gida interesēm un vēlmēm. Ja strādājam darbu, kas mums pašiem patīk, un vidē, kas pašiem ir interesanta un aizraujoša, tad daudz vieglāk ir arī aizraut un iesaistīt citus! 

Komentārs par rakstu: Atrast labāko gidu

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!