Ceturtdiena, 30. Novembris, 2023
Andrejs, Andrievs, Andris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Līgo šogad īpaši krāšņi jeb 3 iemesli,kādēļ svētkos jādodas tautās

sestdiena, 19. jūnijs (2010)   

Šī gada pasākumu gūzma nupat jau apliecina, ka ne tikai dziļos laukos un mazpilsētu zaļumos Jāņus svin kārtīgi. Šogad LIVE RIGA akciju ietvaros Jāņu pasākumi risināsies jau no 14.jūnija līdz 23.jūnija naktij/rītam. Tātad šeit sekos pārskats par lielākajām Jāņu ballēm Latvijā:

 


Pirmais punkts.

 

Pasākumi 11. Novembra krastmalā- sāksies jau no plkst. 20.00, drīz pēc tam koncertus sāks “Autobuss Debesīs”. Lai atceramies etnoroku un pagāniskās tradīcijas kopā ar Dzelzs Vilku neilgi pēc tam(dažiem tie būs jaunības atceres pasākumi,kad “Dzelzs Vilks” vēl knapi ieguva savu popularitāti). Pa vidu koncertiem un priekšnesumiem visu vakaru būs arī dažādu tradīciju paraugstundas- lēkšana pāri ugunskuram, mazgāšanās rasā un,piemēram,Papardes zieda meklēšana(kas varētu būt īpaši interesanti).

 


Darbosies arī Sadziedāšanās sēta un Jauniešu sēta jeb,citiem vārdiem, Jāņu disene. Ja sagribas Jāņus tādā Ulmaņlaiku garā,jādodas uz Dzegužkalnu,kur spēlēs Hāgenskalna muzikanti un Iļģi. Radikāli latviska garā šogad paredzēts vakars/rīts Brīvdabas muzejā. Tiesa,ja iepriekš minētajos pasākumos ieeja bija bez maksas, tad šeit iepriekšpārdošanā parastās biļetes maksās 5 latus, bet Jāņotāju teltī ar galdiem un uzkodām tie būs 15 lati. Pēdējos desmit gadus Brīvdabas muzejā šādi pasākumi nav organizēti. Šī ballīte patiks latviešu mūzikas cienītājiem- uzstāsies tādi pašmāju mūzikas grandi kā “Dakota”, “Iļģi” un “Kantoris 04”.

 


Otrais punkts.

 

Alternatīvie Jāņi. Tos piedāvās kafejnīca "Leningrad" un bārs "Rock'n'Riga", kas apvienojuši spēkus, lai Ropažu novada Izglītības un kultūras centrā sarīkotu alternatīvos Līgo svētkus jeb brīvdabas festivālu "Alternatīvie Jāņi".

 


Ropažos svinības sāksies no 23.jūnija pēcpusdienas un ilgs līdz 24.jūnija dienas vidum. Svētku laikā notiks dažādas aktivitātes - grupu uzstāšanās pauzēs notiks mūziķu improvizēta saspēle, spēlēs dīdžeji, pusnaktī pāri Lielās Juglas tiltam notiks pliko skrējiens, notiks kafejnīcas "Transilvania" mošķu gājiens un daudz kas cits. Plānots, ka festivālā "Alternatīvie Jāņi" uzstāsies ap desmit grupu, kas izpildīs dzīvespriecīgu mūziku.
Trešais punkts. Raiskuma Jāņi kopā ar “Labvēlīgo Tipu”. Šī tradīcija jau iepriekšējos gados bijusi gana spēcīga- 2005. Gadā šeit tika svinēta Jāņa Streiča filmas “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” 25 gadu pastāvēšanas jubileja. Savukārt 2007. gadā uz Raiskumu līgot aicināja maestro Raimonds Pauls, kur svinētājus gaidīja „Draiskums – Raiskumā”. Pēc apmeklējuma datiem pasākumā sabijuši ap 15 tūkstošiem svinētāju.

 


Šogad, piemēram, “Aldara krogā” uzstāsies Ufo, kā arī ar savu repertuāru klajā nāks “Četri Balti krekli”, kas spēlēs latviešu šlāgermūzikas diskotēku. Biļetes uz šo ballīti varēs iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs, un tās maksās no 3 līdz 5 latiem.
 

Komentārs par rakstu: Līgo šogad īpaši krāšņi jeb 3 iemesli,kādēļ svētkos jādodas tautās

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!