Pirmdiena, 4. Decembris, 2023
Baiba, Barba, Barbara
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Saunā un pirtī iešana vasaras tveicē?

otrdiena, 6. jūlijs (2010)   

Ir zināms, ka saunas kultūra ir viena no galvenajiem somu kultūras elementiem. Mūsdienās Somijā ir aptuveni 1,6 miljoni saunu. Tas nozīmē, ka gandrīz katram somam ir piekļuve saunai. Vairums saunu ir privātas, kas atrodas somu mājās. “Ja nebūtu pat elektriskā sauna, šķistu, ka mājai ļoti kaut kas trūkst,” teic kāda vietējā iedzīvotāja Johanna. Un tādēļ pat dzīvokļos blakus vannas istabai ir izbūvētas saunas.

 


Saunās iedzīvotāji iet sestdienas vakaros, vasaras mājās daudz biežāk, daži cilvēki iet tajās katru dienu, un, jā, arī vasarā; daļa pat biežāk nekā ziemā!
“+26 grādi un vēl iet saunā? Neiedomājami- ir jau tik karsts! Turpretī vēsās, tumšās rudens un ziemas dienās tā vien prasās relaksēties siltā saunā vai pirtī,” tāda ir mana un domājams arī citu izpratne par piemērotākā gadalaika atvēlēšanu iešanai pirtī vai saunā.

 

Izrādās, tomēr, vasarā saunā iešanā atstāj daudz pozitīvu iespaidu uz cilvēka veselību un pašsajūtu. Soms Timo atzīmē, ka ziemā viņš vairāk saunu izmanto priekš mazgāšanās, attīrīšanās, sasilšanas, taču vasarā- priekam, un labai pašsajūtai. Turpretī Tamāra min praktiskāku pusi, ejot saunā karstajās vasaras dienās: “Pēc saunas, ieejot nopeldēties vai aukstā dušā, es jūtos labi, un laiks vairs nešķiet tik karsts.”

 


Tāpat runā, ka pēc vienas saunas sesijas ir vieglāk atgūties pēc iepriekšējās nakts ballītes vai vēlām vakariņām kopā ar draugiem, vai dienu ilgajiem laivu braucieniem, kā arī citiem vasaras notikumiem.
Vasara nav iedomājama arī bez peldes upēs, ezeros, jūrā un sauļošanās. Ikviena grib izskatīties labi peldkostīmā un ikviens- peldbiksēs. Sauna palīdzēs sadedzināt kalorijas, kas nav nomestas ar ikdienas sporta aktivitātēm. Katrā saunas sesijā iespējams sadedzināt ap 300 kalorijām, ko izraisa svīšanas process un sirdsdarbības paātrināšanās.

 


Saunu, tomēr gan nevajadzētu izmantot kā svara nomešanas vienu no veidiem, bet gan kā palīdzību sadedzināt vairāk kaloriju papildus labai diētai vai treniņa programmai.

 

Interesants ieguvums infrasarkanās saunā iešanai vasarā šķiet- tas mazina ādas apdegumu sāpes un, paātrinot jaunās ādas izveidošanos, palīdz tam sadzīt. Taču Tamāra saunā ar apdegumiem iet neiesaka nekādā gadījumā.

 

Neņemot vērā jautājumu, cik slikti vai labi iet saunā ar ādas apsārtumu, tomēr, sauna palīdzēs pret ļoti daudzām slimībām, sniegs telpu pārdomām un prāta un ķermeņa relaksācijai un labas pašsajūtas nodrošināšanai mūsdienu modernajā- stresainajā dzīvē neraugoties uz to, vai ārā ir - 10 vai +20 grādi. Un tāpat jāvaicā- vai kāds pārtrauc, piemēram, veselīgi ēst tikai tāpēc, ka ir vasara, rudens, ziema vai pavasaris?

 

Madara Valtere

Komentārs par rakstu: Saunā un pirtī iešana vasaras tveicē?

Armands
06.08.2010 23:37:25
apgrābsti da jebko
iko
11.07.2010 20:26:59
tās ir 2 dažādas lietas.sauna un pirts
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!