Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Kinopilsēta "Cinevilla"

Reizes skatīts: 18172
Kinopilsēta "Cinevilla"
Kinopilsēta "Cinevilla"
Kinopilsēta "Cinevilla"
Kinopilsēta "Cinevilla"
Kinopilsēta "Cinevilla"
Kinopilsēta "Cinevilla"
Kinopilsēta "Cinevilla"
Kinopilsēta "Cinevilla"
Kinopilsēta "Cinevilla"
Kinopilsēta "Cinevilla"
Kinopilsēta "Cinevilla"
Kinopilsēta "Cinevilla"
Video
Karte

Apraksts


Kinopilsēta "Cinevilla" ir Baltijas valstīs vienīgā plaša mēroga kino dekorācija brīvā dabā, kas piedāvā kinopilsētas apmeklētājiem ielūkoties kino tapšanas aizkulisēs un paver plašas iespējas kinoindustrijā. Kinopilsētā ir iespējams sajust pagājušā gadsimta pilsētvides raksturīgākās iezīmes. Līdzās atrodas vēsturisku tiltu fragmenti, baznīca, tirgus laukums, upes krasta fragments, kā arī apskatāmi vēsturiski precīzi atveidoti pārvietojamie kino rekvizīti - tramvajs un militārā tehnika. Pilsētas bruģētās ielas un ēku fasādes vēl saglabājušas filmas "Rīgas sargi" uzņemšanas laika zīmes.

Kinopilsētas būvniecība tika uzsākta 2004. gada maijā vēsturiskās spēlfilmas "Rīgas sargi" uzņemšanai. Filmas darbība risinās 1919.gada Rīgā, tādēļ filmēšanai tika radīta pilsētvide ar pagājušā gadsimta sākuma raksturīgajām iezīmēm. Kinopilsētas teritorija iezīmē divas daļas: Lielpilsētu un Mazpilsētu.
Lielpilsētas pusē atrodas Daugavas krasta līnijas fragments, vēsturiskas ēku fasādes, tramvaja līnija, tiltu fragmenti - objekti, kas izveidoti pēc 19. gadsimta beigu fotogrāfijām un arhīvu materiāliem.
Savukārt Mazpilsētai raksturīgas koka ēku fasādes, tirgus laukums, ugunsdzēsēju depo, baznīca, noliktava, fabrikas vārti un iebraucamā vieta. Izmantojot autentisku dzelzceļa aprīkojumu, uzbūvēta dzelzceļa līnija, pārmijas, kā arī uzstādīti dzelzceļa vagoni un īsta lokomotīve.
Kinopilsētas teritorijā atrodas arī pārvietojami rekvizīti - kara laika bruņojuma tehnika, kas tika izmantota filmējot kaujas ainas.
Kinopilsētas kostīmniecība glabā Latviešu un Bermonta karavīru kostīmus un kaujinieku ekipējumu, angļu jūrnieku uniformas, medmāsu un vēsturiskos civiliedzīvotāju kino kostīmus.
2007. gadā Kinopilsētā „Cinevilla" tika uzsākts jauns filmu projekts - Jāņa Streiča filma „Rūdolfa mantojums". Šī filma ir labsirdīga komēdija par latviešu lauku dzīvi pagājušā gadsimta sākumā. Tās pamātā ir R. Blaumaņa darbu retrospekcija pēc režisora Jāņa Sreiča scenārija. Filmas uzņemšana notika Kinopilsētā, kur filmēšanas vajadzībām tika uzbūvēta "Lauku sētas" dekorācija un izveidota turīga saimniecība. Filmas uzņemšana ir pabeigta 2009. gadā un pašlaik filma tiek demonstrēta Kinoteātros visā Latvijā.

Kinopilsētas apmeklētājiem ir iespēja apskatīt jaunu filmēšanas laukumu - Lauku sētu jeb Rūdupa saimniecību.

Kontaktinformācija

  • Novads: Tukuma (bij.Tukuma rajons)
  • Adrese: Tukuma novads, Slampes pagasts
  • Kontaktpersona: -

Viesu grāmata

atpuutu_miloshaa
06.04.2011 18:21:04
man gan nekaa netruuka :) bija loti interesanti
jauks
28.04.2010 10:01:36
Biju, apskatīju, patika. bet vēl vajag kaut ko, lai vēl interesantāk
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!