Svētdiena, 31. Maijs, 2020
Jūsma, Alīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Latvijas dižumi ( Nr. 3- avoti)

Reizes skatīts: 10801
Latvijas dižumi ( Nr. 3- avoti)
Latvijas dižumi ( Nr. 3- avoti)
Latvijas dižumi ( Nr. 3- avoti)
Latvijas dižumi ( Nr. 3- avoti)
Latvijas dižumi ( Nr. 3- avoti)
Karte

Apraksts


Latvija ir viena no tām valstīm, kurā ir ļoti liels daudzums dabas avotu. Tāpēc mūsu trešajā tūrē davāmies apskatīt Latvijā lielākos un pazīstamākos avotus. Latvijā ir gan veselības avoti, gan svētavoti, gan Māras avoti. Mēs izstrādājām maršrutu, lai apskatītu sekojošus avotus:

Baldones Svētavots- Bārbeles Svētavots- Bērziņu avoti- Galtenes Svētavots- Meždzirnavu avots- Raunas Staburags- Vella Skābuma ķērne


Baldones Svētavots atrodas Rīgas rajonā, Baldonā.Kādreiz Baldones Svētavotu sauca arī par jaunības avotu, tas cilvēkiem saglabāja jaunību un pateicībā par to daudzi avotā ir metuši sīknaudu un rotaslietas. No avota kādreiz ir ieguvuši sēru šaujampulverim. Pie šī avota agrāk atradās arī kūrorts, kurš bija visai populārs, bet vēlāk to izkonkurēja Ķemeri.


Bārbeles Svētavots atrodas Bauskas rajonā, Bārbeles pagastā. 1739. gadā pie šī avota atvēra pirmo sērūdens dziedniecības iestādi Latvijā. Klīda runas, ka avots spēj dziedēt labāk par visām zālēm. Bārbeles sēravots bija ļoti slavens, līdz to izkonkurēja Baldones Svētavots un Ķemeri. Skumīgi ir arī tas, ka laikam ejot kritās sērūdens koncentrācija. Tagad pie šī avota var lieliski atpūsties, jo vieta ir sakopta un ļoti skaista.


Bērziņu avoti atrodas Liepājas rajonā, Cīravas pagastā. Avota ūdens ir ļoti dzidrs, pateicoties tam var saskatīt zemūdens pasauli un mazas krāterveidīgas iztekas. Pietam šajā avotā ir divi mazi, bet neparasti skaisti ūdenskritumi. Arī šis avots ir ļoti veselīgs, ūdens sastāvā ir liels daudzums kalcija.


Galtenes Svētavots atrodas Talsu rajonā, Strazdes pagastā. Avots nepārtraukti mutuļo. Pie avota atrodas arī neliels dīķis, tā ūdens ir tīrs un dzidrs, aiz dīķīša atrodas ūdenskritums. Jau ilgus gadu desmitus avotus izmanto dziednieciskiem nolūkiem.


Meždzirnavu avots atrodas Rīgas rajonā, Allažu pagastā. Te tek vairāki mazi avotiņi, kas satek vienā straumē un veido dīķīti. Dīķī vienmēr ir ledaini auksts ūdens, avotu ūdens ir nedauz rūgtens, jo ūdenī ir ģipsis.


Raunas Staburags atrodas Cēsu rajonā, Raunas pagastā. Avots tek pāri Staburagam. Agrāk avots bija krietni lielāks un straujāks, tagad tas pamazām izsīkst, ir bijuši pat tādi mēneši, kad avots vispār nav tecējis. Vai pie tā ir vainīga Staburaga augšana, mainīgais klimats vai arī tūristu nevērība, nevar zināt.


Vella Skābuma ķērne atrodas Valmieras rajonā, Mazsalacas pagastā. Par šo avotu klīst vairāki nostāsti. Ne velti tas pieder pie kultūras pieminekļiem. Vēl joprojām cilvēki izmanto šī avota ūdeni, lai ārstētu dažādas kaites.

Kontaktinformācija

  • Novads: Citur
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!