Sestdiena, 13. Jūlijs, 2024
Margarita, Margrieta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Daugavas loki ved...

Reizes skatīts: 10540
Daugavas loki ved...
Daugavas loki ved...
Daugavas loki ved...
Daugavas loki ved...
Daugavas loki ved...
Daugavas loki ved...
Karte

Apraksts


Daugavas loki ved...

Paskatoties Daugavpils novada kartē nevar nemanīt Daugavas upes izteiktos lokus. Šoreiz ielūkosimies upes lokiem kas iet cauri Naujenes pagastam.
Pastaigājiet pa Daugavas krastiem un apmeklējiet cilvēka roku darinātu objektu – Dinaburgas pils makets. Miniatūrais Dinaburgas pils makets izveidots Naujenes (Vecpils) pilskalnā – ap 25 m augstā Daugavas ielejas labajā krastā starp divām gravām, blakus Dinaburgas viduslaiku pilsdrupām.
Livonijas ordeņa pils Daugavas krastā celta agrākās latgaļu koka pils vietā 1275. - 1277. gados. Iekļūšana pilī bijusi iespējama, tikai izejot cauri ārējai un iekšējai priekšpilij, kā arī šķērsojot paceļamo tiltu. Līdz 16. gs. vidum tā bija Dinaburgas komtura rezidence. 1577. gadā Ivana Bargā karaspēks pili nopostīja. 16. gs. beigās sākās jaunas nocietinātās pils būve tagadējās Daugavpils vietā, un Dinaburga zaudēja savu īpašo stratēģisko nozīmi.
Mūsdienās Naujenes pilskalnā uzstādīts ordeņa pils makets, iekārtotas pastaigu takas, no stāva krasta paveras plašs un ainavisks skats uz Daugavas ieleju un upes lokiem.
Adrese: Daugavpils novads, Naujenes pagasts. Tālr.: 65471321, e-pasts: muzejs@apollo.lv
Jezupovas (Juzefovas) Sv. Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīca būvēta 1934. -1961. gados. Padomju gados tajā darbojās klubs, bet draudzei dievnamu atdeva krietni vēlāk – 1989. gadā. Paejot nedaudz uz Daugavas pusi, paveras skats uz plašo upes ieleju un pirmo Daugavas loku – Butišku loku. Adrese: Vecpils, Naujenes pagasts, Daugavpils novads. Tālr.: 65420084.
Esot Naujenes tuvumā Lāču pamatskolas ēkā aplūkosim Naujenes novadpētniecības muzeju, kurā iespējams apskatīt dabas un etnogrāfijas ekspozīcijas un dažādas izstādes. Īpaši saistoša muzeja apmeklētājiem varētu būt Latvijas vienīgā diorāma „Zemūdens pasaule”. Adrese: Skolas iela 1, Naujene, Naujenes pagasts. Tālr.: 65475598.
Dabas parks „Daugavas loki” dibināts 1990. gadā. Dabas parka izveides galvenais mērķis bija unikālās un savdabīgās Daugavas vidusteces senielejas ainavas, tās dabas kompleksu, augu un dzīvnieku sugu , bioloģiskās daudzveidības un kultūrvēsturisko pieminekļu saglabāšana. Dabas parka „rozīnīte” ir lieli 4-6 km gari Daugavas līkumi. Daugavas lokus pilnībā var iepazīt tikai izstaigājot kājām, ar divriteni un nobraucot attiecīgo Daugavas posmu ar laivu. Tālr.: 65471321.
Uzkāpjot Vasargelišku skatu tornī paveras iespaidīgs skats uz Daugavas vidustecē izveidotā „Daugavas loki” unikālās ainavas un izslavētos Daugavas līkumus. No torņa no putna lidojuma augstuma visā krāšņumā pārskatāms Rozališku loks. Adrese: Vasargeliški, Naujenes pagasts. Tālr.: 65471321
Markovā, kas ir uz ziemeļiem no skatu torņa, atrodas Markovas pilskalns un Markovas izziņas taka. 2 km garā taka ierīkota 1994. gadā pie Markovas pilskalna. Markovas izziņas takas interesantākie objekti ir Slutišku sādža un Slutišku krauja. Takas malā netālu no Putāna strauta atrodams arī kāds baiss liecinieks – savulaik projektētā Daugavpils HES maksimālā ūdenslīmenā atzīmes stabiņš. Tālr.: 65471321, 65471321.
Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā „Slutišķu sādža” iespējams iepazīties ar vietējo iedzīvotāju – vecticībnieku sadzīves tradīcijām. Tiesa gan, ciemā neieraudzīsiet vīrus garām, sirmām bārdām un melnos apmetņos, toties sādžas ēkas ar apdarinātiem logiem un ažūrām fasādēm ir patiesi vienreizējs kultūras piemineklis. Tūristu grupām iepriekš vienojoties, Slutišķos var dabūt cienastu – pēc senām tradīcijām ceptus pīrāgus un tēju no patvāra. Pie Slutišķu sādžas noteikti jāpiestāj, laivojot pa Daugavu. Noteikti jāuzkāpj Daugavas stāvajā krastā pirms sādžas. No tā paveras viens no savdabīgākajiem Latvijas upju ieleju skatiem.
Slutišķu etnogrāfiskā vecticībnieku sādžas adrese: Slutišķi, Naujenes pagasts. Tālr.: 65471321, e-pasts: naujenesmuzejs@inbox.lv vai muzejs@apollo.lv.
Beidzamais apskates dabas objekts būs divas varenākās un iespaidīgākās kraujas dabas parka „Daugavas loki” teritorijā - Slutišku un Ververu. Savdabīgo vietu Daugavas plūdumā, kur ielejas platums starp abām stāvajām kraujām sašaurinās tikai līdz 500m, dēvē par „Daugavas vārtiem”. Tālrunis uzzinām: 65475598. Abās kraujās noteikti jāuzkāpj, jo no tām paveras izcili Daugavas skati!

Kontaktinformācija

  • Novads: Daugavpils nov. (bij.Daugavpils rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!