Sestdiena, 13. Jūlijs, 2024
Margarita, Margrieta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Mistisko Vidzemi apskatot

Reizes skatīts: 8351
Mistisko Vidzemi apskatot
Mistisko Vidzemi apskatot
Mistisko Vidzemi apskatot
Mistisko Vidzemi apskatot
Mistisko Vidzemi apskatot
Karte

Apraksts


Mistisko Vidzemi apskatot


Nolēmām pievērst uzmanību, ticējumiem un teikām, kuras no paaudzes paaudzē tiek stāstītas un netiek aizmirstas. Šādas teikas un nostāsti ir nozīmīga mūsu kultūras sastāvdaļa.


Vilkaču priede- Velna kancele- Eņģeļu ala- Sapņu trepes


Vai esat dzirdējuši ticējumu par to, ja vecā mēnesī pusnaktī, tieši no trešdienas uz ceturtdienu, kailam trīs reizes atmuguriski izlienot caur priedes saknēm, cilvēks kļūst par vilkati. Bet šeit nu jāsaka, ka zinoši gidi mācēs izstāstīt, ka te nederēs kura katra priede, ir jāzina noteikta priede, lai šis senais ticējums piepildītos. Atklāšu vienu lielu noslēpumu, šāda vilkaču priede atrodas netālu no apes. Parkā paveras iespaidīgs skats uz priedi, laikam ritot priežu saknes tika atsegtas un tagad jau tās ir redzamas pat metru augstāk virs smiltīm.
Ir arī cits ticējums, kas ir par šādām priedēm, ja cilvēks vienreiz izlien zem Vilkaču priedes saknēm, tas atdzen visas nelaimes no sevis prom.
Tā, ka kļūt par vilkati vai tomēr aizdzīt visas nelaimes, paliek katra personīgā ziņā.


Par ļauniem spēkiem runājot jāpiemin Velna kancele. Kur pēc nostāstiem, velns pulcēja visus savus padotos un deva pavēles. Tāda lūk nozīmīga nelabo spēku sapulces vieta. Bet pēc tam velns tika padzīts no šīs vietas. Kaut gan ticot vietējo iedzīvotāju teikām, vēl joprojām pusnaktī šai vietā mēdz visādi ļauni gari rēgoties un nav labi tur atrasties šajā laikā vienam. Bet tiem, kas grib šo teiku pārbaudīt jāsaka, ka Velna kancele atrodas stāvā senlejas krastā, parkā ir norāde, kas atvieglo vietas meklēšanu.


Bet nu tagad arī par kaut ko labu. Salacas krastā atrodas ne tikai ļaunie spēki, bet arī labie. Upes krastā, labi noslēpta atrodas Eņģeļu ala. Ir sens ticējums par to, kā šī ala ir radusies. Pirms daudziem, daudziem gadiem Velns Salacu bija pārņēmis savā varā. Ikvienu cilvēku, kurš tuvojās upei velns rāva ūdenī iekšā un nogalināja. Bet nepagāja ilgs laika, kā par to uzzināja Dievs. Viņš nolēma cilvēkiem palīdzēt un sūtīja uzticamāko eņģeli, lai tas sargā cilvēkus. Eņģelis nolaidās uz zemes un par savu dzīvesvietu izvēlējās alu Salacas krastā. Tā arī radās alas nosaukums. Alas garums ir virs septiņiem metriem, augstums virs trim metriem.


Noteikti nevar palaist garām teiku, kura sola sapņu piepildīšanos. Mazsalacā atrodas kāpnes, kuras prot ikviena cilvēka sapni padarīt par īstenību. Šīs kāpnes tā arī saucās- Sapņu trepes. Kāpjot augšā pa šim kāpnēm ir jāiedomājas savs kārotākais sapnis un jāiedomājas to visos sīkumos. Paralēli tam, ir jāskaita pakāpieni. Ja tas izdodas tas kārotais sapnis viennozīmīgi piepildīsies. Bet, ja sajūk pakāpienu skaits, vai palaiž garām kaut vienu sapņa sīkumiņu, tad uz veiksmi nav ko cerēt. Jāsaka, ka parkā ir norāde, par sapņu trepju atrašanās vietu, tāpēc to atrašana problēmu nesagādās.

Kontaktinformācija

  • Novads: Citur
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!