Sestdiena, 13. Jūlijs, 2024
Margarita, Margrieta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Latvijas Sauli meklējot

Reizes skatīts: 10045
Latvijas Sauli meklējot
Latvijas Sauli meklējot
Latvijas Sauli meklējot
Latvijas Sauli meklējot
Karte

Apraksts


Īsti pavasarīga ekskursija, pa vietām, kas ir veltītas Saulei.

Saules muzejs- Saules akmens- Saules kalns- Saules ezers- - Saules tilts- Kolkas Saules zīme


Sāksim ekskursiju no Rīgas, smeļot informāciju par sauli. Ne visi zin, ka Rīgā atrodas vienīgais Saules muzejs Eiropā. Saules muzejā var apskatīt vairāk nekā 300 dažādu saules sienas dekoru, to skaitā gan spoguļi, gan pulksteņi. Ir apskatāmas ekspozīcijas, kuras parāda saules nozīmi daudzu pasaules valstu vēsturē. Ir arī ekspozīcija, kas ir veidota tikai no latviešu mākslinieku un amatnieku darbiem. Muzejā ir īpaša siena, kas glabā katra apmeklētāja Sauli, uz šīs sienas katrs apmeklētājs var par piemiņu uzzīmēt savu Sauli. Priekš tiem, kam zīmēšanas ir par maz, muzejā darbojas arī radoša darbnīca, kur ir iespējams katram apmeklētājam izveidot savu ģipša Sauli.

Izpētot saules nozīmi gan Latvijā, gan citās pasaules valstīs, dodamies apskatīt Saules akmeni. Tiesa gan Saules akmens nav gluži akmens. Saules akmens ir 26- stāvus augstā Hansabankas administratīvā ēka, Daugavas kreisajā krastā. Tiem kas atrodas ēkā laimējas ieraudzīt lielisku skatu gan uz Vecrīgu, gan uz Pārdaugavu, gan uz ostu.


Tālāk dodamies ārpus Rīgas, lai uzkāptu Latgalē esošā Sauleskalnā. Sauleskalns ir 60 metru augsts, tas sastāv no vairākiem paaugstinājumiem, tāpēc uzkāpšana uz tā nesagādā īpašas grūtības. Kad esam kalna virsotnē, novērtējam cik krāsns skats paveras no kalna. Meži, pļavas un daudzi ezeri. Pietam vēl jāpiemin tas, ka šis kalns spēlēja nopietnu lomu seno latgaļu kultūrā.

Atrodoties Sauleskalna virsotnē parevas skats uz nelielo Saules ezeru. Varbūt tas savu nosaukumu ir iegusis savas apaļās firmas dēļ, to mums neizdevās noskaidrot. Nolēmām doties apskatīt vēl vienu Latvijā esoši Saules ezeru. Tas atrodas Valmieras rajonā, Bērzaines pagastā. Arī šis ezers izrādījās apaļš. Pietam ap šo ezeru aug gana reti ziedi- zaļziedu naktsvijoles.

Ja jau apskatījām divus Saules ezerus, nolēmām apskatīt arī Saules tiltu. Tas atrodas Alūksnē, pie tempļa kalna. Tilts nedaudz atgādina austošu sauli, vai arī norietošu sauli. 1937. gadā Alūksnē sāka apbūvēt tempļa kalnu, lai to padarītu interesantāku apmeklētājiem un tā tapa doma arī par Saules tiltu.


Mūsu pēdējais apskates objekts atradās tieši jūras krastā. Devāmies apskatīt Kolkas Saules zīmi. Saules zīme tika uzstādīta 1996. gadā. Tā atrodas vietā, ko daudzi uzskata par Eiropas centru. Tieši Kolkā atrodas Eiropas līniju krustojums. Tā kā ne velti beidzām ekskursiju ar šo apskates objektu- jūra, saule, saules zīme un tas viss Eiropas centā.

P.s. Saules muzejs atrodas Vaļņu 30, Rīga, Vecrīgā. Tas strādā visu nedēļu no 10:00- 19:00

Kontaktinformācija

  • Novads: Citur
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

sise
10.04.2010 16:22:27
Pagājušajā vasarā vēl bija
jabs
10.04.2010 04:54:54
kolkā saules zīme jau sen nav. bet varbūt jau atkal ir?
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!