Sestdiena, 13. Jūlijs, 2024
Margarita, Margrieta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Nedaudz par Stenderu un Viesīti

Reizes skatīts: 9459
Nedaudz par Stenderu un Viesīti
Nedaudz par Stenderu un Viesīti
Nedaudz par Stenderu un Viesīti
Nedaudz par Stenderu un Viesīti
Karte

Apraksts


Stendera Zaļā taka- Sperjāņu kalns- Ēvalda Pūpola vīna kalns- Stendera Baznīca- Māja, kurā dzīvoja rakstniece Anna Brodele- Viesītes muzejs „Sēlija”- Piemineklis Viesītes atbrīvotājiem.


Stendera Zaļā taka ir lieliska vieta, kur izjust dabas varenību un karstā vasaras dienā sajust jauku vēsumu. Ejot pa šo taku ir iespējams apskatīt visdažādākos kokus, krūmus, augus, noslēmumaini aizaugušo dīķi, Gudrības avotu un Stendera avotu. Apkārtnē ir iespējams sastapt dažādus dzīvniekus un putnus. Starp visu to slēpjas arī piemiņa par seno mācītājmuižu, no kuras diemžēl ir maz kas palicis pāri.


Sperjāņu kalns ir sena kulta vieta, laikam tāpēc nemaz nepārsteidz tas, ka par šo vietu ir sava teika. Teika vēsta par to, ka kalnā agrāk atradās liela pils, kura vēlāk pazuda zemē, pie visa tā bija vainīgs ļauns un nežēlīgs pils saimnieks. Nezinu, vai ir vērts ticēt teikai, bet vienu var teikt droši, no kalna paveras lielisks skats uz apkārtni, varbūt tāpēc, ka tas ir viens no augstākajiem kalniem Jēkabpils rajonā, bet varbūt tāpēc, ka kalns atrodas skaistā un mistiskā vietā.


Viesītē atrodas lielisks Ēvalda Pūpola vīna kalns. Šis kalns ir lielākais vīna kalns Latvijā. Apmeklējot šo kalnu rodas iespēja ne tikai apskatīt vīnogu stādus, bet arī nodegustēt vīnogas un ja iegaršosies, tad arī iegādāties labākos no tiem. Pat, ja nav nodoma pirkt kādu stādu, tad laiks tik un tā nebūs velti aizvadīts, jo ejot pa šo kalnu tiešām paveras lielisks skats uz daudziem, jo daudziem vīnogu stādiem.


Agrāk Viesītē atradās sena Stendera baznīca, bet zibens to nodedzināja. Par piemiņu vecajai baznīcai 2004.gadā tajā vietā tika atklāta Stendera Baznīcas piemiņas ziņa. Nodegušajā baznīcā strādāja rakstnieks, tulkotājs, zinātnieks, valodnieks, mācītājs Vecais Stenders un iesācis savu darbu arī Jaunais Stenders.


Dramaturģe, rakstniece Anna Brodele ļoti bieži smēlas iedvesmu tieši no šīs Latvijas daļas. Savu bērnību viņa ir pavadījusi Viesītē. Vēl joprojām te atrodas tā pati māja, kurā dzīvoja rakstniece Anna Brodele. 


Lai vairāk uzzinātu par Viesītes vēsturi un tās mantojumu ir jādodās uz Viesītes muzeju „Sēlija”. Te atrodas informācija par vairākiem pazīstamiem Viesītes iedzīvotājiem. Tāpat ir atrodamas vairākas ekspozīcijas par vēsturi, novada bagātībām un daudzām tradīcijām.


Esot Viesītē nevar neapskatīt pieminekli Viesītes atbrīvotājiem. Tas ir brīvības un piemiņas simbols, kas glabā atmiņas par pagātnes baisiem notikumiem un par drošsirdīgiem cilvēkiem. Par cilvēkiem, kas cīnījās pret bermontiešiem un guva uzvaru. Piemineklis tika atklāts 1935. gada 11.augustā.

Kontaktinformācija

  • Novads: Viesītes (bij.Jēkabpils rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!