Svētdiena, 7. Decembris, 2025
Dzirkstīte, Anta, Antonija
Mob
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas svinībām

18.03.2014

Svētdien, 23. martā, no plkst. 12:00 līdz 16:00 Brīvdabas muzejs aicina uz pavasara saulstāvju svētkiem – Lielo dienu. Pavasara atnākšanas svētki tiks svinēti Gadatirgus laukumā. Visa pasākuma garumā būs iespēja šūpoties šūpolēs, krāsot olas sīpolu mizās, vizināties haskiju pajūgā un jāšus zirga mugurā, mēroties spēkiem koka olu ripināšanā, kā arī vērot un piedalīties putnu būrīšu darināšanā.

No 13:00 līdz 14:30 ar Lielās dienas svinēšanas tradīcijām iepazīstinās Launkalnes mūsdienu folkloras kopa „Rudzupuķe”. Pušķosim un iesvētīsim šūpoles, apdziedāsimies, piedalīsimies olu kaujās un izspēlēsim senās rotaļas. Apmeklētāji tiek aicināti ņemt līdzi pērnos Jāņu vainagus, dzīparus šūpoļu dekorēšanai, olas ziedošanai un ēšanai, kā arī pūpolu zarus veselībai.

No 14:30 līdz 15:30 kopā ar folkloras kopu „Rija” rotaļājoties, dziedot un dancojot modināsim zemi un priecāsimies par pavasara atnākšanu.

Savukārt, no plkst. 13:00 Priedes krogs apmeklētājiem piedāvās gardu bukstiņputru.

 

Visa pasākuma garumā būs iespēja šūpoties šūpolēs, krāsot olas sīpolu mizās, vizināties jāšus zirga mugurā, mēroties spēkiem koka olu ripināšanā, spēlēt senās koka spēles kopā ar Aldoni Baldiņu, kā arī Rūdolfa Drevinska vadībā izgatavot ekoloģiskos putnu būrīšus.

Pasākumā piedalīsies arī Brīvdabas muzeja amatnieki – tāsiķis Zvirbuļu Pēteris, pinēja Inta Lūse, adītāja Baiba Kabuce un pinumu meistars Juris Milčs.

Muzejā viesosies arī ziemeļnieku vilcējsuņi haskiji. bērniem būs iespēja izvizināties haskiju vilktā pajūgā.

 

Lielā diena iezīmē laiku, kad diena un nakts kļuvusi viena garuma, gaisma uzveic tumsu, dienai kļūstot garākai jeb lielākai par nakti. Iestājas pavasaris. Šogad tas notiks 20. martā, bet saskaņā ar tautas tradīcijām šo notikumu var svinēt veselas trīs dienas.

 

Brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 440. Muzejs apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst.10:00 līdz 17:00. Ieejas biļešu cenas muzejā ziemas sezonā (01.11.–30.04.) 2.13 € / 1.50 Ls pieaugušajiem, 1.42 € / 1.00Ls studentiem un pensionāriem, 0.71 € / 0.50 Ls skolēniem, 4.27€ / 3.00Ls ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene). Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bezmaksas. Pie Galvenajiem vārtiem darbojas maksas stāvvieta (1.42€ / 1.00Ls). Bezmaksas autostāvvieta pieejama pie Rietumu vārtiem.

 

Informāciju sagatavoja

Eva Birzleja

LEBM Izglītības un informācijas nodaļa

 

Komentārs par rakstu: Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas svinībām

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!