Svētdiena, 2. Aprīlis, 2023
Imgarde, Irmgarde
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Emīla Dārziņa atcerei un piemiņai(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3460
Emīla Dārziņa atcerei un piemiņai(ARHĪVS)
Emīla Dārziņa atcerei un piemiņai(ARHĪVS)

Apraksts


2010.gada 9.oktobrī E. Dārziņa un J. Sudrabkalna memoriālajā muzejā „Jāņaskola” Jaunpiebalgā, notiks Emīla Dārziņa 135.dzimšanas dienai veltīts koncerts un diskusija „Kā tev klājas?”
Pieminot izcilo latviešu komponistu, piebaldzēnu Emīlu Dārziņu (3.11.1875.- 31.08.1910.) viņa dzimtajā „Jāņaskolā”, uz Cēsu pils kora koncertu aicinām komponista talanta cienītājus un citus interesentus. Pēc piemiņas koncerta - Latvijas pašvaldību muzeju darbinieku, pašvaldību un Kultūras ministrijas Kultūrpolitikas departamenta Muzeju un vizuālās mākslas nodaļas pārstāvju saruna par pašvaldības muzeju situāciju, pieredzi, problēmām, nākotnes iespējām.
Piebalgas muzeju apvienība „Orisāre” aizvadījusi gadu kopš E. Dārziņa un J. Sudrabkalna memoriālā muzeja „Jāņaskola” pievienošanas apvienībai. Līdzīgi kā pašvaldību muzejus visā Latvijā, arī „Orisāres” darbu ietekmējušas gan reorganizācijas, gan reģionālā reforma, gan ekonomiskā situācija valstī. Pirms gada „Jāņaskolas” liktenis izraisīja rezonansi sabiedrībā. Saskārāmies ar dažādiem viedokļiem par to, kas būtu tiesīgs pārvaldīt šo muzeju, virmoja daudz negatīvu emociju. Vai muzeji spēj uzrunāt sabiedrību tikai tad, ja tiem draud slēgšana vai cita veida radikālas izmaiņas to darbībā? Vai pašvaldības muzejam ir nākotne? Kas vispār ir pašvaldības muzejs? Vai ekonomiskās krīzes situācijā muzejs ir tiesīgs atteikties no kādu funkciju pildīšanas?
Vēlamies un aicinām dalīties pieredzē, akcentēt problēmas, rast atbildes uz minētajiem un citiem jautājumiem, kopīgi meklēt risinājumus, lai veiksmīgāk organizētu darbu nākotnē.
Vecpiebalgas novada pašvaldības valdījumā ir 4 nacionālas nozīmes muzeji (K. Skalbes „Saulrieti”, A. Austriņa „Kaikaši”, Brāļu Kaudzīšu „Kalna Kaibēni” un E. Dārziņa un J. Sudrabkalna „Jāņaskola”). Par muzeju un pašvaldības sadarbību informēs Vecpiebalgas novada domes priekšsēdētāja Ella Fīdvalde- Andersone. Ieskatu apvienības darbā sniegs apvienības vadītāja Līva Grudule. Sarunā aicināti piedalīties pašvaldību muzeju darbinieki, Cēsu, Madonas, Jaunpiebalgas, Amatas, Raunas, Ērgļu, Varakļānu Pašvaldību pārstāvji.
Darba kārtība:
15.00 Cēsu pils kora koncerts
17.00 saruna „Kā tev klājas?”
15.00- 19.00 Ziedu valsis.
Kopīgi veidosim ziedu sveicienu Komponistam. Aicinām uz pasākumu ierasties ar ziediem un svecēm, kas tiks sakārtotas kompozīcijā, ko 10.oktobrī nogādāsim Rīgā, Mārtiņa kapos, E. Dārziņa atdusas vietā.
Sagatavoja: PMA „Orisāre” vadītāja Līva Grudule
t.26131784, e-pasts livag@inbox.lv

Kontaktinformācija

  • Novads: Jaunpiebalgas (bij.Cēsu rajons)
  • Adrese: Jāņaskola
  • Kontaktpersona: Andris Koks

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!