Svētdiena, 14. Aprīlis, 2024
Strauja, Gudrīte
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ventspilī ar programmu „Jazz ABC" viesosies „Silvesteri Orkesteri"(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 2996

Apraksts


Ceturtdien, 21. oktobrī, plkst. 19.00 Ventspils Kultūras centrā ar programmu „Jazz ABC" uzstāsies džeza kvintets „Silvesteri Orkesteri".
 
Džeza kvinteta sastāvā darbojas Renārs Lācis (saksofoni, flauta), Kārlis Vanags (kompozīcija, EWI, saksofoni, flauta), Ritvars Garoza (kompozīcija, taustiņinstrumenti), Toms Poišs (kontrobass, elektrobass), Rūdolfs Dankfelds (sitaminstrumenti), Tiago Loei (perkusijas). Koncerta programmā izskanēs M. Deivisa, Dž.Koltreina, Č.Parkera un citu autoru skaņdarbi, kā arī pašu grupas dalībnieku K.Vanaga un R.Garozas kompozīcijas.
 
Programma „Jazz ABC" ietver stilistiski dažādu mūziku, sākot no džeza pirmsākumiem līdz mūsdienām, no džeza mūzikas standartiem līdz oriģinālmūzikai.
 
 „Silvesteri Orkesteri" ir džeza kvintets ar oriģinālu muzikālo un filozofisko rokrakstu. Tā kodolu nemainīgi kopš 2003. gada veido idejas autori Renārs Lācis  un Kārlis Vanags, kā arī Ritvars Garoza. Toms Poišs un Andris Buiķis sastāvam pievienojās vēlāk, mainoties ansambļa stilistiskajiem akcentiem un darbības mērķiem. Sākotnēji tos veidoja interese apgūt jaunu repertuāru un iespēja ar to aktīvi iesaistīties koncertdzīvē. Muzikālā repertuāra bāzi veidoja lielākoties džeza standarti. Taču šobrīd kvinteta darbības prioritāte pāraugusi profesionāli augstvērtīgas oriģinālmūzikas radīšanā. To komponē un aranžē paši ansambļa dalībnieki, tādējādi veidojot „Silvesteri Orkesteri" par muzikāli eksperimentālu telpu un unikālu ideju laboratoriju. Būtiskākā kvinteta jaunrades tendence ir oriģinalitāte un individuālas specifikas meklējumi visos mūzikas parametros - ritmiskās niansēs, tembrālās kombinācijās - sakausējot elektronisko un akustisko instrumentu skanējumu, harmoniskajā valodā, kā arī formas uzbūvē.
 
 Otrs būtiskākais kvinteta darbības aspekts ir džeza mūzikas popularizēšana Latvijā, sabiedrības izglītošana un profesionāls atbalsts jauno talantu attīstībā. Ir izveidota Valsts akreditēta ritmiskās mūzikas apmācības sistēma, kā arī kvintets regulāri viesojas Latvijas mūzikas vidusskolās, kultūras namos un citur.
 
 „Silvesteri Orkesteri" mūziķi savu profesionālo meistarību katrs individuāli papildinājuši ārzemēs gan studijās, gan skatuves pieredzē kopā ar izcilām džeza un populārās mūzikas personībām. Taču pamazām arī kā kolektīvs „Silvesteri Orkesteri" veido internacionālu pieredzes apmaiņu, sadarbojoties ar pasaules džeza mūziķiem gan festivālā „Rīgas Ritmi", gan „Saulkrasti Jazz", gan citos muzikālos projektos. Kā muzikāli žanrisks izaicinājums veidojas sadarbība arī ar pašmāju mūziķu kolektīviem, piemēram, pērn festivāla „Saxophonia" ietvaros klausītājiem tika piedāvāta īpaša oriģinālmūzikas programma, ko Kārlis Vanags un Ritvars Garoza radīja atskaņošanai kopā ar Normunda Šnē vadīto kamerorķestri „Sinfonietta Rīga".
 
 Biļetes cenas: Ls 4.00; skolēniem, studentiem un pensionāriem Ls 3.00. Biļešu iepriekšpārdošana Ventspils kultūras centra kasē (tālr. 636 24796), visās „Biļešu Serviss" kasēs un http://www.bilesuserviss.lv/ .
 
 Koncertu finansiāli atbalsta Ventspils pilsētas dome.
 
Organizē VSIS „Latvijas Koncerti" un Ventspils pilsētas domes Kultūras centrs.

Kontaktinformācija

  • Novads: Ventspils
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!