Otrdiena, 27. Oktobris, 2020
Lilita, Irita, Ita
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Daugavpilī jauns multimediju resurss – „Dziesmotā Latgale”(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3520
Daugavpilī jauns multimediju resurss – „Dziesmotā Latgale”(ARHĪVS)
Daugavpilī jauns multimediju resurss – „Dziesmotā Latgale”(ARHĪVS)

Apraksts


Daugavpilī Latgales Centrālajā bibliotēkā(LCB) 8.jūnijā plkst. 10.00 tiks prezentēts jaunais multimediju resurss „Dziesmotā Latgale”, kas tapis Valsts Kultūrkapitāla (VKKF) fonda Latgales programmas atbalstītā projekta ietvaros.

Pēdējos gados novērota īpaši liela interese par Dziesmu svētku norisi Latgalē, un jau sen bija radusies nepieciešamība apzināt, apkopot, sistematizēt un digitalizēt Latgales Dziesmu svētku vēsturiskos materiālus un izveidot plašu datubāzi internetā. Resurss tika veidots retrospektīvā skatījumā no (1940-2010) latviešu valodā, bet pamatinformācija tika sagatavota arī latgaliešu un krievu valodā, kas veicinās dažādu kultūru savstarpējo izpratni un vienotību kultūrvēsturiskajā skatījumā.

Latgales Dziesmu svētku vēsture ir ievērojama Latvijas kultūras dzīves sastāvdaļa. Latgales Dziesmu svētku organizatoriskā struktūra, koru un deju kolektīvi no dažādiem reģioniem, koru repertuārs, diriģentu sastāvs, svētku dalībnieku atmiņas - ir ļoti bagāts nemateriālais kultūras mantojuma materiāls, kas šobrīd ir apzināts un apkopots. Projekta īstenošanas gaitā tika apmeklētas dažādas kultūras iestādes (muzeji, mūzikas skolas), arhīvi, kā arī privātpersonas Rēzeknē, Preiļos, Ludzā, Viļānos, Daugavpilī u.c.
Veikts apjomīgs materiālu vākšanas, izpētes un atlases darbs, materiāli digitalizēti, un saglabāti vienotā datubāzē. Intervēti Latgales Dziesmu svētku veidotāji un dalībnieki.

Projekta realizācija nodrošinās unikālo Latgales kultūrvēsturisko materiālu pieejamību plašam interesentu lokam brīvi pieejamā interneta vidē.

Multimediju resurss „Dziesmotā Latgale” ietver plašu materiālu klāstu par Latgales Dziesmu svētkiem: repertuārus (dziesmu teksti, notis), informāciju par koriem un to vadītājiem, plašu foto galeriju, dalībnieku atmiņas (rakstiski un video formātā), video īsfilmu, kora dziesmu atskaņojumus u.c.

Multimediju resurss „Dziesmotā Latgale” no 2011.gada 8.jūnija būs pieejams tiešsaistē http://www.lcb.lv/dziesmotalatgale . Strādājot pie šī projekta un redzot neaptverto materiālu daļu, speciālisti secināja, ka multimediju resursa interneta versija jāturpina papildināt un attīstīt. Tātad projekts būs ilgtspējīgs.

Prezentācijas nolūkos Multimediju resurss “Dziesmotā Latgale” tika ierakstīts arī DVD datu nesējā, kuru Latgales Centrālā bibliotēka prezentācijā dāvinās Latgales kultūras iestādēm un projekta atbalstītājiem.

Projekta ideja radās 2010.gada pavasarī, kad visa Latgale, Vidzeme un Rīga posās uz Latgales Dziesmu svētkiem Daugavpilī. Šie bija īpaši nozīmīgi svētki, jo apritēja 70 gadi, kopš notika pirmie Latgales Dziesmu svētki Latgalē. Projekts tika sagatavots un iesniegts VKKF Latgales kultūras programmas projektu konkursam un guva atbalstu. 2010.gada oktobrī Latgales Centrālajā bibliotēkā tika uzsāka projekta realizācija. Projekta Multimediju resurss „Dziesmotā Latgale” īstenošana ir nozīmīgs ieguvums Latgales kultūrvēstures izpētē un skaista dāvana Daugavpilij dzimšanas dienā!

Kontaktinformācija

  • Novads: Daugavpils
  • Adrese: Rīgas iela 22A, Daugavpils, LV-5401
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 65426613
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!