Ceturtdiena, 30. Maijs, 2024
Lolita, Vitolds
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Mārtiņdienas svinības 6. novembrī(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 4722
Mārtiņdienas svinības 6. novembrī(ARHĪVS)
Mārtiņdienas svinības 6. novembrī(ARHĪVS)

Apraksts


Šo svētdien,6. novembrī, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā no 12.00 līdz 16.00 norisināsies ikgadējās Mārtiņdienas svinības.

Mārtiņbērni tērpušies maskās, folkloras kopu pavadījuma dosies no sētas uz sētu, lai svētku noslēgumā pulcētos Vidzemes sētā baudīt Mārtiņdienas cienastu – gaiļa zupu un „Mārtiņa beķerejas” ceptos pīrādziņus.

Plkst. 12.00 no muzeja Galvenajiem vārtiem sāksies masku gājiens uz Kurzemes sētu folkloras kopas „Milzkalnieki” vadībā.

Plkst.12.30 Kurzemes sētā sāksies danči un rotaļas kopā ar „Milzkalniekiem”. Manteļskurstenī – karsta zālīšu tēja siltumam un veselībai. Radošajā masku darbnīcā bērniem gatavosim maskas un figūriņas no dabas izejvielām. Koka spēļu meistars Aldonis Baldiņš iepazīstinās ar senajām spēlēm – cūciņu dzīšanu, vilciņa griešanu un citām.

Plkst.13.30 masku gājiens turpināsies uz Vidzemes sētu, kur dancosim un rotaļāsimies kopā ar folkloras kopu „Rija”. Te gatavosim arī našķus kopā ar Ikšķiles brīvās skolas audzēkņiem un pavāru Endiju Bērziņu. Slietenī cienāsim ar gaiļa zupu un „Mārtiņa beķerejas” sarūpētajiem pīrādziņiem.

Plkst.15.00 Vidzemes sētā muzikāls priekšnesums no Ādažu folkloras kopas „Saulgrieži”.

Plkst.12.30 Priedes kroga galā ar dziesmām priecēs Mārtiņkoris, bet visas dienas garumā interesentiem būs pieejamas īpašais tupeņu godu piedāvājums no Priedes kroga – maizes krāsnī cepti medusrauši, ķirbju un kartupeļu ēdieni, rupmaizes dzēriens un kartupeļu trifeles.

Pie Vidzemes sētas visa pasākuma garumā būs iespēja izvizināties zirga mugurā

Aicinām visus tērpties maksās un padarīt Mārtiņbērnu gājienu vēl krāšņāku! Pulcēšanās plkst.12.00 pie Galvenajiem vārtiem.

Senajā latviešu gadskārtā Mārtiņi ir saimnieciskā gada noslēgums un ziemas sākuma diena. Lai izpelnītos Mārtiņa labvēlību, tam kauj gaili, arī vistu. Gaiļa kaušana sekmē zirgu labklājību, bet vistas kaušana – govju.

Iedami no sētas uz sētu, Mārtiņbērni nes svētību un tāpēc ir laipni gaidīti katrā mājā. Katrā sēta tie ierodas dziedādami, dejodami, iet rotaļās.

Pasākumu atbalsta „Mārtiņa beķereja”.

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 440. Muzejs apmeklētajiem atvērts katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00. Ziemas sezonā (līdz 30.04.) ieejas maksa muzejā 1.50 LVL pieaugušajiem, 1 LVL studentiem, 0.50 LVL skolēniem, pensionāriem, II un III grupas invalīdiem ar pavadoni, 3.00 LVL ģimenēm (2 pieaugušie un 2–4 bērni vecumā līdz 18 gadiem). Pastāvīgajiem apmeklētājiem pieejama Ziemas sezonas biļete 10.00 LVL, kā arī muzeja Drauga karte. Bezmaksas ieeja bērniem līdz 6 gadu vecumam, I grupas invalīdiem un viņu pavadošajām personām, kā arī ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju bērniem.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Dzedule,
LEBM Informācijas un izglītības nodaļa,
kristine.dzedule@brivdabasmuzejs.lv,
tālr. 67994106

Kontaktinformācija

  • Novads: Rīga (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: Brīvības gatve 440, Rīga
  • Kontaktpersona: Kristīne Dzedule
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 67994106
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!