Ceturtdiena, 30. Maijs, 2024
Lolita, Vitolds
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā notiks Lāčplēša dienai veltīts pasākums(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3982
Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā notiks Lāčplēša dienai veltīts pasākums(ARHĪVS)
Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā notiks Lāčplēša dienai veltīts pasākums(ARHĪVS)

Apraksts


10. novembrī plkst. 19:00 Āraišu apkārtnē un Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā notiks Lācplēša dienai veltītais pasākums.

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs sadarbībā ar Drabešu internātpamatskolu, stiprinot kultūrizglītojošas tradīcijas, pirmo gadu kopīgi rīko Lāčplēša dienai veltītu pasākumu. Tā ietvaros plkst. 19:00 notiks lāpu gājiens no Drabešu internātpamatskolas līdz Āraišu arheoloģiskajam muzejparkam. Ugunskuru ieskautajās pilsdrupās notiks Cēsu mūzikas skolas pūtēju orķestra koncerts, kā arī Cēsu vēstures un mākslas muzeja galvenais speciālists zinātniski pētnieciskajā Tālis Pumpuriņš sniegs ieskatu Latvijas Brīvības cīņu vēsturē. Pasākumā gaidīts ikviens interesents no tuvākas vai tālākas apkārtnes. Pasākumā ieeja bez maksas.

Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam jau vairāku gadu garumā ir cieša sadarbība ar Cēsu kultūras un tūrisma centru. Tās ietvaros notikušas vairākas izstādes. Ar Lāčplēša dienas pasākumu sadarbība iegūst jaunas formas. Dr. hist. Tālis Pumpuriņš jau vairāk kā 20 darba gadus strādā Cēsu muzejā. Viņš veicis nozīmīgus pētījumus Latvijas valsts karoga un Brīvības cīņu vēsturē, kas publicēti rakstu krājumos un atsevišķos izdevumos. Par šo tēmu veidotas ekspozīcijas un izstādes, lasīti referāti valsts un starptautiska mēroga konferencēs.

Āraišu arheoloģiskais muzejparks divu gadu garumā sadarbojas ar Drabešu internātpamaskolu. Skolēni divreiz gadā palīdz sakopt muzejparka teritoriju un pilsdrupu nogāzes.

Cēsu mūzikas skolas orķestri vada Aivars Radziņš. Orķestrī spēlē puiši un meitenes no Cēsu bērnu mūzikas skolas, kā arī audzēkņi, kas savas prasmes un iemaņas apgūst Cēsu mūzikas vidusskolā. Šī gada martā pūtēju orķestris ieguva II vietu „IV Latvijas Pūtēju orķestru konkursā”, kas norisinājās Valmierā.

Kontaktinformācija

  • Novads: Amatas (bij.Cēsu rajons)
  • Adrese: Āraišu apkārtne
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 64107080; 26567912
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!