Svētdiena, 14. Aprīlis, 2024
Strauja, Gudrīte
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Svētku uzvedums „Tavas saknes tavā zemē”(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3742
Svētku uzvedums „Tavas saknes tavā zemē”(ARHĪVS)
Svētku uzvedums „Tavas saknes tavā zemē”(ARHĪVS)

Apraksts


16. decembrī uz Valmieras teātra Lielās skatuves pirmizrādi piedzīvos spilgtākās Atmodas laika latviešu estrādes dziesmu koncertuzvedums „Tavas saknes tavā zemē”, ko iestudē jaunie, topošie režisori Reinis Suhanovs un Jānis Znotiņš, bet muzikālo materiālu sagatavojis teātra muzikālās daļas vadītājs, komponists Emīls Zilberts kopā ar dzīvās mūzikas ansambli „Astoņdesmitie”.

Reiņa Suhanova un Jāņa Znotiņa veidotā koncertuzveduma ideja un režija tiek iedzīvināta mākslinieku veidotā scenogrāfijā, kas iet cauri laikiem no Atmodas brīža līdz mūsdienām. Kā uzsver koncerta veidotāji, uzvedums top gadumijas noskaņās un atskatā uz bijušo – ne vien uz gadu, bet uz mūsu kopējo Latvijas laiku. 21 dziesma atbilst 21 neatkarības gadam, koncerta pamatā ir pagājušā gadsimta 80., 90. gadu latviešu populārākās estrādes dziesmas. Koncerta ieceri – kāzas, veidotāji salīdzina ar atjaunotās Latvijas neatkarības gadiem, kad kāzu svinīgumu un prieku pārņem otrās dienas svētku nogurums un sūrā ikdiena. Taču tas viss ir dabiska daļa no dzīves – gan svinīgums un asaras, gan kļūdas un maldīšanās.

Izmantotās mūzikas spektrs ir ļoti plašs. Būs gan tautā iemīļotas melodijas kā Ulda Marhilēviča un Ārijas Elksnes „Lūgums”, grupas Pērkons „Zaļā dziesma” vai Eolikas „Es neesmu Džeina Fonda”, gan tagad jau piemirsti darbi kā koncerta nosaukumā izmantotā dziesma „Tavas saknes tavā zemē”, gan arī sava laika pagrīdes jeb underground pārstāvju, piemēram, grupu NSRD (Nebijušu sajūtu restaurācijas darbnīca) un Inokentijs Mārpls skaņdarbi. „Dziesmu šovā dziedātāji nāk pie skatītājiem ar vokālo izpildījumu, dejām, priekšnesumu un katras dziesmas melodisko noskaņu,” skaidro režisors Reinis Suhanovs. „Dramatiskajā teātrī aktieris ielaiž dziesmu savā sirdī, sevī kaut ko izmainot un, sniedzot to tālāk skatītājiem, palīdz arī viņiem kaut ko sevī mainīt. Tas ir tāpat, kā spēlējot Hamleta monologu, aktieris sakārto savu iekšējo pasauli un palīdz skatītājiem saprast ko svarīgu pašiem par sevi. Aktieris parāda dziesmu jaunā kvalitātē, jo tā jau ir aktiera profesijas būtība, katru sniegumu izlaist caur savu dvēseli.”

Koncertā piedalās: Ieva Puķe, Inga Siliņa, Ilze Lieckalniņa, Kārlis Neimanis, Māris Bezmers, Mārtiņš Liepa, Ivo Martinsons, Mārtiņš Meiers, Tālivaldis Lasmanis.

Aktierus pavada grupa "Astoņdesmitie”: Egons Kronbergs – ģitāra, Armands Treilihs – bass, Ervings Znotiņš – taustiņi un Emīls Zilberts – sitamie instrumenti.

Koncertu veido: kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, gaismu mākslinieks – Igors Kapustins (Igaunija), horeogrāfe – Linda Mīļā, video projekcijas – Gatis Priednieks - Melnacis.

Koncerti Valmieras teātrī: 16., 17., 23., 28. un 29. decembrī pulksten 18.30, bet 18. un 26. decembrī pulksten 13.00. Ar šo koncertprogrammu skatītāji varēs iepazīties arī janvārī un citos mēnešos.

Pēdējais gada nogales koncerts 29. decembrī, kā ik gadu ir lielākie teātra svētki. Pēc koncerta notiks Valmieras teātra apbalvošanas ceremonija, kad par pagājušo sezonu tiks novērtēti labākie aktieri, veiksmīgākie iestudējumi, saņemot balvas no Valmieras teātra, Valmieras pilsētas domes un teātra atbalstītājiem.

Biļetes rezervēt un iegādāties var Valmieras teātra kasē (tālrunis 64207335), kā arī visās „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā: www.bilesuparadize.lv, www.vdt.lv.

Informāciju sagatavoja:
VDT mārketinga daļa
Tālrunis 64223986
Mob. 20210839
E-pasts: tatjana.lauze@vdt.lv

Kontaktinformācija

  • Novads: Valmiera (bij.Valmieras rajons)
  • Adrese: Lāčplēša iela 4, Valmiera
  • Kontaktpersona: Tatjana Lauze
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 64223986
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!