Otrdiena, 3. Augusts, 2021
Augusts
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Garšas tūre Jelgavā – iepazīsti pilsētu un nobaudi īpašos ēdienus [0] 

03.02.2015

No 1.februāra līdz 31. maijam Jelgavā norisināsies akcija “Garšas tūre Jelgavā”, kas pagājušajā gadā uzvarēja Latvijas Tūrisma attīstības valsts aģentūras rīkotajā konkursā “Veiksmīgākais jaunais tūrisma produkts”. Akcijas ietvaros ir izstrādāts īpašs pastaigu maršruts Jelgavas pilsētas iepazīšanai, kura laikā ikvienam ir iespēja iepazīt Jelgavas pilsētas ievērojamākās vietas un nobaudīt pilsētas īpašo piedāvājumu – pamatēdienu “Hercoga bura”, desertu “Šarlotes skūpsts” un atspirdzinošo dzērienu “Jelgavas bellini”. Pastaigas maršruta noslēgumā ir iespējams saņemt Jelgavas gardēža suvenīru – uzņēmumā “Keramika LV” izgatavotu fondī trauciņu ar Jelgavas simboliku.

Slēgtā istaba Karostā [0] 

02.02.2015

Karostas cietumā šogad tiek veidots jauns tūrisma piedāvājums "Escape Room Karosta" (Karostas Slēgtā istaba). "Escape Room Karosta" ideja - spēles dalībnieki tiek ieslēgti telpā, un viņu uzdevums ir izkļūt no tās 60 minūšu laikā. Lai izkļūtu no telpas, jāveic dažādi uzdevumi, jāatrod kodētas ziņas un slepenas norādes. Optimālais grupas lielums ir 2-5 cilvēki. 

14.februārī notiks Slēpju maršs [0] 

02.02.2015

14.februārī norisināsies „Aktīvā tūrisma centrs EŽI” organizētais pasākums „Slēpju maršs”. Kā ierasts, dosimies maršrutā, kas savieno abas mūsu puses smeķīgākās alus darītavas – no Brenguļu alus darītavas līdz "Valmiermuižas alus" darītavai. Kopējais maršruta garums ir apmēram 16 km. Šis slēpojums nav sacensības, tas ir pārgājiens ar mērķi baudīt dabu, kompāniju un procesu.

Koncertā “1 un KOPĀ – Dzirnām 30” dejisks pirmatskaņojums „The Sound Poets” dziesmai “Nāc līdzās” [0] 

30.01.2015

12. februārī Arēnā Rīga skatītājiem būs iespēja baudīt īpaši iestudētu grupas „The Sound Poets” dziesmu “Nāc līdzās” kopā ar Rīgas Doma kora skolas koriem un deju grupu “Dzirnas” koncertā “1 un KOPĀ – Dzirnām 30”. 

Siguldas novadā sportiskas brīvdienas – slēpošanas sacensības un nobraucieni ar lāpstu [0] 

30.01.2015

Aicinām burvīgās ziemas brīvdienas pavadīt Siguldā.

Izstādē „Balttour 2015” aicinām apmeklēt Daugavas lejteces stendu un atrast savu ceļotāja gēnu! [0] 

30.01.2015

Daugavas lejteces labirintā apmeklētāji varēs noskaidrot savu ceļotāja gēnu un izzināt ceļošanas iespējas Daugavas lejtecē. Stendā būs pārstāvēti seši – Ķekavas, Salaspils, Ogres, Ikšķiles, Baldones un Stopiņu novadi. Pie stenda ieejas apmeklētājus sagaidīs gids, kurš izvedīs cauri novadu labirintam, stāstot par interesantākajām vietām un tūrisma objektiem katrā novadā.

Jelgavā top ledus skulptūras [0] 

30.01.2015

Jelgavā rekonstruētajā Pasta salā notiek aktīva gatavošanās 17.Starptautiskajam ledus skulptūru festivālam „Ledus pasaka”, kurš norisināsies no 6. līdz 8. februārim.

Izstrādāta jauna velomaršruta karte „Apriteņo Smiltenes ezerus” [0] 

29.01.2015

Gatavojoties starptautiskajai tūrisma izstādei Balttour 2015, pēc Smiltenes novada tūrisma informācijas centra pasūtījuma izgatavota jauna velomaršruta karte „Apriteņo Smiltenes ezerus” drukātā veidā, kas tapusi sadarbībā ar SIA Sports S.

Ekskursijas pa Jelgavu Ledus skulptūru festivāla ietvaros - “Pasakas un pilis Jelgavā” [0] 

28.01.2015

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs sadarbībā ar tūrisma aģentūru “Ekskursija.lv” Ledus skulptūru festivāla laikā (7. un 8.februārī) piedāvā iepazīt Jelgavu ekskursijās ar autobusu. Šis ir labākais veids, kā uzzināt Jelgavas nozīmīgākos notikumus un dzirdēt stāstus, kas risinājušies pilsētas 750 gadu pastāvēšanas laikā. Ledus skulptūru festivāla tēma šogad ir “Ledus pasaka”, tāpēc arī ekskursiju laikā būs iespēja ielūkoties vietās, kur mīt pasakas.

Lauku labumu tirdziņa tradīcija turpināsies arī 2015. gadā [0] 

27.01.2015

Arī šogad turpināsies iepriekšējā gadā Rēzeknes novadā kopīgi ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru aizsāktā tradīcija – ik mēnesi rīkot auku labumu tirdziņu „Izvēlies novadā ražoto!”, lai atbalstītu vietējos zemniekus, mājražotājus, amatniekus. Šis pasākums guvis popularitāti un atsaucību gan starp ražotājiem, gan arī starp pircējiem.

Siguldā trīs slēpošanas trases saņēmušas starptautisku sertifikātu [0] 

26.01.2015

Sigulda šogad varēs lepoties ar trim Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) trasēm – vienu kalnu slēpošanā un divām distanču slēpošanā, jo pagājušā nedēļā ir saņemts homologācijas sertifikāts Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centra distanču slēpošanas trasei.

2015. gada ģeovieta – Staiceles dzelzs avoti [0] 

23.01.2015

Biedrība „Ziemeļvidzemes ģeoparks”, popularizējot ģeoloģiju un ģeoloģiskos dabas veidojumus, nominē “Gada ģeovietu” un par to 2015.gadā eksperti atzinuši Staiceles dzelzs avotus, kas atrodas Ziemeļvidzemē, Alojas novada Staiceles pagastā, Salacas kreisajā krastā, augšpus Staiceles.Šie dzelzs avoti atrodas Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā, dabas parkā “Salacas ieleja”, kas vienlaikus ir arī Eiropas nozīmes aizsargājama teritorija “Natura 2000″.

Ledus pasaka Jelgavā [0] 

21.01.2015

No 6. līdz 8. februārim Jelgavā, jaunizveidotajā Pasta salā, kas atrodas pašā pilsētas sirdī, norisināsies Baltijā lielākais ledus mākslas festivāls. Šis festivāls ar tēmu „Ledus pasaka” (Ice Fairy Tale) tiks aizvadīts zem pilsētas 750 gadu jubilejas zīmes. Apmeklētāji varēs aplūkot dažādas tautu pasakas, mitoloģiskos tēlus un pavisam abstraktas pasaku interpretācijas.

Radošajā nodarbībā iepazīs Sveču dienas tradīcijas un lies sveces [0] 

21.01.2015

Sestdien, 31.janvārī, pl.12:00, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī notiks izzinoši - radošā nodarbība, kuras ietvaros būs iespējams iepazīties ar senlatviešu Sveču dienas tradīcijām, kā arī pašu rokām liet sveces un izveidot tām skaistu svečturi.

Alkohola lietošana pilīs, muižās un klosteros 13.-17.gs. Eiropā [0] 

19.01.2015

2015. gada 24.janvārī plkst. 14:00 Bauskas pils muzejā notiks Senā dzīvesveida skolas pasākums „Alkohols 13.-17.gs. Eiropā”. Apmeklētāji uzzinās, kādus dzērienus lietoja dažādu kārtu pārstāvji ikdienā, svētku reizēs un rituālos un kādos traukos tos pildīja.

 

Ar Vidzemes šosejas pieturām uz starptautisko tūrisma izstādi Balttour [0] 

19.01.2015

Šogad starptautiskā tūrisma izstāde Balttour norisināsies no 6.-8. februārim, uz kuru notiek jau aktīva gatavošanās ne vien Smiltenes, bet arī Apes, Raunas un citos novados Vidzemē, Latgalē, Kurzemē un Zemgalē.

„Sólstafir” – progresīvie islandiešu šamaņi ieradīsies Rīgā [0] 

16.01.2015

Islandes muzikālās skatuves fenomens „Sólstafir” dodas Eiropas tūrē, kuras ietvaros apmeklēs arī Baltijas valstu galvaspilsētas. Jauno albumu izdevusi, grupa ar neaizmirstamu divu stundu ilgu programmu Rīgā ieradīsies 12. februārī, ceturtdienā, klubā „Melnā Piektdiena”.

2015. gada dzīvnieks – meža cūka! [0] 

16.01.2015

Par 2015. gada dzīvnieku ir izvēlēta Meža cūka Sus scrofa, kas ir lielākais cūku dzimtas pārstāvis pasaulē. Dabas muzejā ir atklāts meža cūkai veltīts stends, un gada garumā paredzēti vairāki tai veltīti pasākumi. Pirmais –ģimenes diena – notiks jau 24. janvārī. Savukārt sadarbībā ar Igaunijas kolēģiem izsludināts fotokonkurss „Meža cūka – īsta cūka”.

Ārvalstīs popularizēs Gaujas nacionālā parka tūrisma piedāvājumu [0] 

14.01.2015

Ar nolūku popularizēt Latvijas, Gaujas nacionālā parka (GNP), Valmieras un apkārtējo novadu tūrisma piedāvājumu Valmieras Tūrisma informācijas centra (TIC) pārstāvji līdz šī gada aprīlim tiešā pārstāvniecībā piedalīsies septiņās starptautiskās tūrisma izstādēs, kas norisināsies Latvijas tūrisma prioritārā eksporta tirgus valstīs. Izstādes ir plaši pasākumi, kur satiekas tūrisma pakalpojumu piedāvātāji un pieprasītāji, kā arī norit aktīva informācijas un pieredzes apmaiņa. Kopumā 2015.gadā GNP klastera piedāvājums tiks popularizēts 11 starptautiskās tūrisma izstādēs – gadatirgos.

Tukuma pusē svinēs Vispasaules sniega dienu! [0] 

14.01.2015

Šogad sniega kārta Tukuma pusē ir noturīga tikai slēpošanas trasēs „Milzkalns” un „Zviedru cepure”, taču sniega trūkums neliedz atzīmēt Pasaules sniega dienu.  

Latgales tūrisma piedāvājumu prezentē starptautiskajā tūrisma izstādē Nīderlandē [0] 

14.01.2015

13.janvārī, Nīderlandes pilsētā Utrehtā, sākās starptautiskā tūrisma izstāde “Vakantiebeurs” (tulkojumā – brīvdienu birža), kurā tiek prezentēti Latgales labākie tūrisma piedāvājumi. Uz šo izstādi ir devušies Daugavpils, Rēzeknes un Preiļu tūrisma informācijas centru tūrisma speciālisti. Darbs norisinās Latvijas stendā ar nacionālo tūrisma saukli „Latvia. Best Enjoyed Slowly”.

Liepajā tiks reklamēta starptautiskajās tūrisma izstādēs [0] 

13.01.2015

2015. gadā Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs ir paredzējis piedalīties 12 starptautiskās tūrisma izstādēs, lai reklamētu Liepājas un Kurzemes tūrisma piedāvājumu ārvalstu tūrisma uzņēmējiem un potenciālajiem pilsētas un reģiona viesiem.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs 2015. gadu aizsāk ar izstādēm par ebreju dzīvi un kultūru  [0] 

10.01.2015

No 2015. gada 17. janvāra Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā būs skatāmas vairākas izstādes, kas iepazīstinās ar ebreju dzīvi un tautas kultūru. 

Uzsākta gaisa trošu ceļa Siguldas stacijas rekonstrukcija [0] 

09.01.2015

Trešdien, 7.janvārī, Siguldas trošu ceļa stacijas ēkā “Sigulda” tika uzsākta rekonstrukcija. Stacijas rekonstrukcijas darbu laikā, no 7.janvāra līdz 7.februārim, Siguldas vagoniņš nekursēs.

Izdots Kocēnu novada tūrisma ceļvedis [0] 

09.01.2015

Izdots Kocēnu novada domes prezentācijas materiāls - tūrisma ceļvedis Kocēnu novadā, kurā atjaunota apkopotā informācija par tūrisma iespējām Kocēnu novada pagastos - Bērzainē, Dikļos, Kocēnos, Vaidavā un Zilākalnā.

Ziemas aktivitātes Smiltenē [0] 

08.01.2015

Ar mainīgiem un nepastāvīgiem laikapstākļiem beidzot ir atnākusi ziema. Daudzi smiltenieši jau ilgu laiku nepacietīgi vasko slēpes, asina slidas un gaida, kad varēs doties ziemas piedzīvojumos un aktīvi atpūsties dabā. Tādēļ, iestājoties vēsākam laikam, piedāvājam informāciju par iespējām izīrēt piemērotu inventāru aktīvai ziemas baudīšanai Smiltenē.

Tērvetes dabas parks pērn – ar aktivitātēm bagāts un radošs [0] 

06.01.2015

Tērvetes dabas parks, ko apsaimnieko AS “Latvijas valsts meži”,  kā  ik gadu, arī 2014. gadā savus apmeklētājus pārsteidza ar daudz jaunām,  interesantām un izzinošām aktīvās atpūtas iespējām dabā. Par to, ka parka apmeklētāji to novērtējuši, liecina arvien pieaugošais apmeklētāju skaits. Aizvadītajā gadā Tērvetes dabas parkā priecāties par dabas un pasakas lielisko saspēli bija ieradušies 116000 apmeklētāju. Lai arī vairums no viņiem ir tepat, Latvijā, dzīvojošie (61%), Tērvetes dabas parkā piedāvātās atpūtas iespējas dabā  novērtē arī ārzemju tūristi no Eiropas un citām pasaules valstīm (39%). Priecē arī tas, ka joprojām aktīvi un regulāri parka apmeklētāji ir mūsu kaimiņi, lietuvieši –, viņi sastāda teju 70% no kopējā ārzemju tūristu skaita. 

Paspēj pieteikties fotokonkursam „Jelgavai 750” [0] 

06.01.2015

Tuvojoties Jelgavas jubilejas gadam, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde „Kultūra” izsludina fotokonkursu „Jelgavai 750” un aicina piedalīties visus interesentus, kuri vēlas parādīt Jelgavu caur fotoobjektīva skatījumu dažādos gadalaikos.

Ekskursijas Vidzemes koncertzālē “Cēsis” [0] 

05.01.2015

Ekskursijas laikā iespējams iepazīt Vidzemes koncertzāli “Cēsis”, gan no kultūrvēsturiskā, gan mūsdienu skatu punkta. Uzzināsiet, kurā koncertzāles vietā savulaik iemūrētas šampanieša pudeles, kur var aptaustīt bizoņu ādas, un vai Vidzemes koncertzālei ir pašai savs spoks?

Siguldā slēpošanai pieejamas visas trases, atvērta arī slidotava [0] 

31.12.2014

Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centra distanču slēpošanas trasē slēpotājiem pieejams 1.2 km garš un 6 m plats aplis ar ievilktu klasikas sliedi. Sportiskākam slēpojumam trasē izveidoti vairāki sniega kalniņi, savukārt iesācējiem piemērotāks būs 200 m garš stadiona aplis gan klasikas, gan slidsoļa apgūšanai. Darbojas inventāra noma, serviss, pieejamas dušas, pirts un Concept2 SkiErgtrenažieris. Instruktora pakalpojumi pieejami pēc iepriekšēja pieteikuma. Trase 29. un 30.decembrī atvērta no plkst.12.00 līdz plkst.20.00, 30.decembrī un 2.janvārī līdz plkst.20.00, 1.janvārī trase slēgta. Aktuālā informācija –www.tourism.sigulda.lv.

Baroka mūzikas koncerts Rundāles pilī  [0] 

23.12.2014

2014. gada 26. decembrī plkst. 15:00 Balto zāli pēcsvētku noskaņās pieskandinās Baroka mūzikas koncerts.

Aicinām doties uz Pokaiņu mežu Ziemassvētku laikā! [0] 

22.12.2014

“IETĒRP EGLĪTI SVĒTKU ROTĀ!” 26. decembrī no pl. 1200 Aicinām šajā dienā ikvienu izpušķot Pokaiņu mežā augošās eglītes! Ļaujieties fantāzijai – eglītes priecāsies par ikvienu Jūsu sarūpētu greznumlietiņu, bet īpaši aicinām padomāt par ēdamiem rotājumiem, kas tīk mežā mītošajiem dzīvniekiem!

Ziemassvētku balle Livonijā [0] 

20.12.2014

Sestdien, 27.decembrī plkst. 17:00 Bauskas pils muzejā notiks 15.gs. beigu - 16.gs. sākuma Melngalvju brālības Ziemassvētku tradīcijās ieturēta balle dāmām un kungiem. Lai piedalītos ballē apmeklētājiem jātērpjas svinīgi, līdzi jāņem ērtas dejošanas kurpes, sauju riekstu vai žāvētu augļu, var likt sejas masku, vai izvēlēties kādu citu renesanses perioda aksesuāru – vēdekli, galvassegu u.tml.

Aicinām sagaidīt ceturto Adventi Tukuma pusē! [0] 

20.12.2014

Tuvojoties Ziemassvētkiem, ikvienā ģimenē tiek domāts par Ziemassvētku dāvanām, ar ko iepriecināt savus mīļos. Taču vislabākā dāvana Ziemassvētkos ir citam sniegtā mīlestība, mūsu labie darbi, sasniegumi, kuri iepriecina otru cilvēku. Arī tukumnieki tajā grib dalīties un šajos gaišajos svētkos vēlas pasniegt šādu dāvanu ikvienam, kam tas sagādā prieku.

Parafīna skrošu liešana “Skrotis pašu rokām” Daugavpils skrošu rūpnīcā [0] 

16.12.2014

Daugavpils skrošu rūpnīca piedāvā jaunu tūrisma produktu -parafīna skrošu liešanu “Skrotis pašu rokām”. Ikvienam ir iespēja doties uz Daugavpili, uzkāpt skrošu rūpnīcas 30 m augstajā un 103 gadus vecajā skrošu liešanas tornī, un ķerties klāt parafīna ložu liešanai.

Naujenes novadpētniecības muzejā atklās mūsdienīgu Dabas informācijas centru [0] 

15.12.2014

Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Baltkrievijas Zinātņu akadēmijas Bioresursu institūtu, Nacionālā parka “Braslavas ezeri” administrāciju un Daugavpils novada domi ar Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta (EKPI) Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros finansētā projekta “Pārrobežu aizsargājamās dabas teritorijas “Augšdaugava-Braslavas ezeri”izveide un priekšnoteikumu radīšana tās integrētai pārvaldībai” (LLB-2-258) atbalstu Naujenes novadpētniecības muzejā ir izveidojuši mūsdienīgu Dabas informācijas centru.

 

15.decembrī pl. 15:00 “Valdemāra pasāžā”, Filmu studija RIJA kopā ar filmas veidotājiem svinīgi prezentēs diska izdošanu.   

15.12.2014

Pilnmetrāžas animācijas filma “Zelta Zirgs” režisors Reinis Kalnaellis veidojis pēc Raiņa slavenās lugas motīviem. Filma tapusi sadarbībā ar  Luksemburgas, Lietuvas un Dānijas animācijas filmu meistariem.

Pasākumiem bagātā nedēļas nogale Tukumā! [0] 

11.12.2014

Ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kad visi aicināti dalīties mīlestībā, labsirdībā un visā, kas spēj ielīksmot ikviena sirdi. Arī mums Tukuma pusē ir ar ko dalīties! Ar zināšanām, kā sagaidīt ziemas saulgriežus latviskās tradīcijās, kā pavadīt šos svētkus ar dziesmām dejām un Dieva vārdu kādā no baznīcu Adventes dievkalpojumiem. 

Dobeles dižie Sniegavīri svin piekto dzimšanas dienu [0] 

11.12.2014

Jau piekto gadu, ziemai atnākot, Dobeles laukumos uz saietu atkal ir sapulcējušies varenie Sniegavīri. Omulīgie, apaļīgie vīri ir neparasts akcents pilsētas sejā. Tie jautri sveicina lielus un mazus dobelniekus, liekot viņiem pasmaidīt, un padara gaišāku garo ziemu. Vienlaikus tas ir aicinājums citu novadu un pilsētu ļaudīm braukt uz Dobeli ne tikai ceriņziedu, bet arī ziemas laikā.

Centrālā Statistikas pārvalde ir apkopojusi naktsmītņu statistiku šī gada pirmajiem trīs ceturkšņiem [0] 

09.12.2014

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs jau oktobra sākumā atskatījās uz šī gada vasaras sezonas kāpumiem un kritumiem tūrisma jomā. Un kopumā radās sajūta, ka tūrisma nozarē, par spīti kaimiņvalstīs notiekošajiem konfliktiem, ir jūtama pozitīva attīstības tendence – pieauga pieprasījums gan pēc tūrisma informācijas biroja sniegtajiem pakalpojumiem (gidu pakalpojumi, velo noma, ikdienas ekskursijas “Tiksimies Rožu laukumā!”), gan arī lielāko viesnīcu un vasaras kafejnīcu saimnieki apliecināja, ka klientu skaits ir pieaudzis. 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!