Piektdiena, 18. Jūnijs, 2021
Madis, Alberts
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Folkloras festivāla „Baltica 2015” zīmē - Dainu kalnam 30 [0] 

07.07.2015

Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2015” ietvaros 17. jūlijā plkst. 18.00 Turaidas muzejrezervātā notiks lielkoncerts „Mantojums. Dainu kalnam – 30”, kurā tiks daudzinātas vispārcilvēciskās vērtības, kuru iedzīvināšanu un godāšanu gadu desmitiem ir akcentējusi Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne un tēlnieks Indulis Ranka iemūžinājis tās akmens skulptūrās. Koncertā piedalīsies 43 Latvijas folkloras kopas no Latgales, Sēlijas, Vidzemes, Kurzemes, Zemgales un Rīgas, ārzemju latviešu grupas: Tallinas „Rēvele” un „Dūdalnieki” no Ziemeļanglijas, kā arī viesi no Igaunijas, Lietuvas, Gruzijas un Portugāles.

Aicina pieteikties Eiropā lielākajai Piena paku laivu regatei [0] 

03.07.2015

Sākusies pieteikšanās BALTAIS Piena paku laivu regatei, kas norisināsies 29. augustā Jelgavā. Tukšās piena pakas, nedaudz piepūles, kreatīva ideja un ģeniāla komanda ir galvenie pamatnoteikumi, lai kļūtu par regates dalībnieku un dotos braucienā pa Lielupes ūdeņiem. Šī vienkāršā formula ļaus cīnīties par uzvaru dažādās kategorijās XIII BALTAIS Piena paku laivu regatē, kuru atbalsta AS „Tukuma Piens”.

Vērienīgs Kara vēstures rekonstrukcijas klubu festivāls  [0] 

03.07.2015

Sestdien, 11. jūlijā, Daugavpils cietoksnī atkal būs šāvieni un pulvera smaka – tiks rīkots pirmais Kara vēstures rekonstrukcijas klubu festivāls, kas būs veltīts Daugavpils (Dinaburgas) cietokšņa ugunskristību 203. gadadienai. 1812. gada jūlija sākumā nepabeigtā cietokšņa garnizons drošsirdīgi atvairīja Franču Lielās armijas vairākus uzbrukumus.

Aicina nogaršot īpašo „Daugavpils virtuves” ēdienu piedāvājumu [0] 

03.07.2015

Šogad, Daugavpils 740.gadu jubilejas reizē, pilsētas sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi sadarbībā ar Daugavpils pilsētas domi un Daugavpils Tirdzniecības profesionālo vidusskolu, aicina ikvienu gardēdi pamieloties ar „Daugavpils virtuvi” – pilsētai raksturīgiem firmas ēdieniem.

Kurzemes hercogu kapenēs atgriezīsies hercogienes Sofijas sarkofāgs [0] 

01.07.2015

2015.gada 2.jūlijā plkst. 15:00 Rundāles pils muzeja ekspozīcijā Kurzemes hercogu kapenes Jelgavas pilī notiks Kurzemes hercoga Jēkaba mātes hercogienes Sofijas sarkofāga un viņas pārapbedīto mirstīgo atlieku iesvētīšana. Sarkofāgu iesvētīs Latvijas ev.luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, svinīgo uzrunu teiks Kurzemes bruņniecības pārstāvis barons Oto fon Grothuss.

Tērvetes dabas parkā vasara - pasakaini skanīga un teatrāla  [0] 

30.06.2015

Jūlijs Latvijas valsts mežu Tērvetes dabas parkā solās iesākties teatralizēti skanīgā gaisotnē. Jau šo sestdien, 4. jūlijā pulksten 12 kā lieli, tā mazi parka apmeklētāji ir laipni aicināti klausīties pasakas, ko stāstīs dziedošā Čučumuižas saime - viņu skanīgos stāstus varēs baudīt dižā Tērvetes koka skatu torņa pakājē ne tikai šīs nedēļas nogalē, bet arī 11. jūlijā, 1. un 8. augustā.

Piecgades izstāde “Karosta – foto osta” un Escape Room Karosta atklāšana [0] 

30.06.2015

Karostā četras vasaras notika radošā nometne fotogrāfiem “Karosta – foto osta”. Šogad tiek izstādīti labākie foto nometnēs tapušie darbi. Lielformāta Karostas un karostnieku fotogrāfijas tiks izstādīti Karostas cietuma pagalmā. Izstādes “Karosta – foto osta piecgade” atklāšana notiks sestdien, 4.jūlijā, pulksten 13:00. Vienlaikus tiks svinīgi atklāts jauns tūrisma piedāvājums Karostā “Escape Room Karosta” jeb Slēgtā istaba.

Izsludināta pieteikšanās dalībai Mūsdienu amatniecības festivālā 2015 [0] 

29.06.2015

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina amatniekus un pārtikas produktu tirgotājus līdz 15.jūlijam pieteikties dalībai Mūsdienu amatniecības festivālā, kas šogad jau piekto reizi notiks 8. un 9.augustā.

18. jūlijā divu jūru svētki “Kolkasragam 975” [0] 

26.06.2015

Vietā, kur satiekas Dižjūra un Mazjūra, tuvāki un tālāki viesi tiek aicināti uz Jūras svētku svinībām!

Rundāles pils rožu dārzs atzīmēs desmitgadi [0] 

25.06.2015

2015. gada 27.jūnijā, Rundāles pils Dārza svētkos, tiks atzīmēti desmit gadi, kopš dārzā iestādīta pirmā roze. Visskaistākajā rožu ziedēšanas laikā ikviens interesents aicināts iepazīties ar krāšņi ziedošo rožu kolekciju.

Aicina doties ekskursijā “Cilvēki, vēsture un daba Jelgavas novadā” [0] 

25.06.2015

Sestdien, 4.jūlijā, dienu pirms ikgadējiem Jelgavas novada svētkiem, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs un Jelgavas novada pašvaldība aicina doties ekskursijā ar autobusu, lai iepazītu Jelgavas novada bagātības – cilvēkus, kultūrvēsturi un dabu.

Saulgriežu pasākumi un Jāņu svinēšana Tukumā un apkārtnē! [0] 

19.06.2015

Sagaidīt gada īsāko nakti un garāko dienu un uzkrāt saulgriežu spēku aicinām kādā no Tukuma puses pasākumiem un rituāliem ar latvisko tradīciju piekopšanu, dziesmām, dančiem un lustēm līdz rīta gaismai.

20. jūnijā Zāļu diena Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā [0] 

18.06.2015

Vasaras pilnbriedā, š.g. 20.jūnijā, no plkst.10:00 -17:00 Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā notiks Zāļu diena.

Līgo svētku programma Liepājā un apkārtnē [0] 

17.06.2015

Liepājā un apkārtnē Līgo svētki tiks svinēti koši un krāšņi. Centrālais svētku pasākums Līgo svētki Liepājā, koncertestrādē „Pūt, vējiņi!”, 23. jūnija vakarā aicinās lielus un mazus līgotājus uz Līgo svētkiem, lai kopīgi radītu īstu svētku noskaņu.

Straupes tirdziņš iekļaujas starptautiskajā Slow Food kustībā  [0] 

17.06.2015

Šosvētdien, 21. jūnijā, tradicionālajā Straupes lauku labumu tirdziņā, Plācī, Straupes pagastā, Pārgaujas novadā, tiks atvērts Slow Food loks. Vieta, kurā savu produkciju tirgos zemnieki, mājražotāji un amatnieki, kas apvienojušies tikko dibinātajā biedrībā Slow Food Straupe.

Vasaras Saulgrieži Pokaiņu meža takās [0] 

15.06.2015

Vasaras Saulgrieži ir maģijas un brīnumu piepildīts laiks, kad cilvēki jau izsenis pulcējušies spēka vietās, lai gūtu spēku un enerģiju. 21. jūnijā no plkst.17 visi aicināti īpašo Saulgriežu brīdi pavadīt Pokaiņu meža takās.

Joga uz ūdens jeb kas ir SUP? [0] 

15.06.2015

Termometra stabiņš aizvien biežāk sāk rādīt pāri +20 grādu atzīmei un tas nozīmē, ka Latvijas upju piekrastes, mūsu jūras krasts un zilo ezeru zeme aicina atpūtniekus pie ūdens. Arī jogas praktizētāji šajā laikā izvēlas nodarbības veikt ūdens tuvumā un pašā ūdenī – uz dēļa, ar airi jeb SUP (stand up paddle board – angļu val.), kas, protams, nozīmē atteikšanos no ierastā jogas paklājiņa un jaunas pieredzes gūšanu.

Vasaras saulgriežu svētki Turaidas Jāņkalnā [0] 

15.06.2015

Gada īsākajā naktī, 21. jūnijā, Turaidas Jāņkalnā jau devīto gadu pēc kārtas tiks svinēti vasaras saulgriežu svētki, kur no plkst. 19.00 līdz saules lēktam ikviens aicināts izdzīvot saulgriežu nakti, izdzīvojot latviskās tradīcijas, izbaudot dabas burvību un saules un Jāņu dziesmu maģiju. Svētkos kopā ar nodibinājuma „Māras loks” ļaudīm, Jāņa tēvu - Siguldas novada domes priekšsēdētāju Uģi Mitrevicu un Jāņa māti - Turaidas muzejrezervāta direktori Annu Jurkāni, kā arī folkloras kopām no Vidzemes, Latgales un Rīgas piedalīties aicināts ikviens, kam vēlme ir izjust saulgriežu nakts burvību.

Nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē [0] 

12.06.2015

Šajā nedēļas nogalē gan mūsu pusē, gan arī citur Latvijā visi tiek īpaši aicināti baudīt Latvijas laukus. Gan sestdien, 13.jūnijā, gan svētdien, 14.jūnijā visas dienas garumā gandrīz 100 lauku saimniecības Latvijā atvērs savas durvis viesiem, piedāvājot degustācijas, ekskursijas un citus izklaides pasākumus.

Trejdeviņas burvestības Līgo naktī Višķu estrādē [0] 

11.06.2015

Līgo svētki – gada īsākā nakts, kurā tiek cildināta daba un auglība. Neiztrūkstoši ir ugunskuri, alus, siers, ziedu vainagi, dziedāšana, dejošana un burvestības. Daugavpils novada pašvaldības aģentūra „TAKA” aicina lustēties Līgo naktī Daugavpils novadā Višķu estrādē.

Brīvdabas muzejs aicina uz pirmajiem Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētkiem [0] 

10.06.2015

Ar plašu programmu Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētki norisināsies no 2015. gada 13. līdz 14. jūnijam Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.

Oriģināla galvas rota Līgo svētkos – kļavu cepure [0] 

10.06.2015

20. jūnijā pl.12:00 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī notiks izzinoši radošā nodarbība Līgo svētku noskaņās. Nodarbības dalībnieki uzzinās vairāk par vasaras saulgriežu tradīcijām, iepazīsies ar kļavu lapu cepures darināšanas pamatprincipiem un veidos paši savu galvas rotu.

Tūrisma rallijs „Lejaskurzemes tūre tautiskā stilā” [0] 

10.06.2015

2015. gada 1. augustā aicinām uz www.atputasbazes.lv rīkoto tūrisma ralliju „Lejaskurzemes tūre tautiskā stilā”. Sākums suitu zemes galvaspilsētā – Alsungā. Dienas garumā raudzīsim, kāda bija senā Bandava, Piemāre un Duvzare. Būsim piejūrā: Jūrkalnē un Pāvilostā. Apmeklēsim lieliskās Kurzemes mazpilsētiņas: Grobiņu, Bārtu, Priekuli, Durbi un Aizputi; pabūsim Liepājā. Mēģināsim saprast, kā Kurzemes ļaudīm klājies laikmetu griežos, kā nācies sadzīvot ar svešajām varām, kas cita pēc citas pārstaigājušas šo zemīti, kā nācies cīnīties par savas tautas identitātes saglabāšanu.

Smiltenes pilsētas svētki [0] 

10.06.2015

21. jūnijā visas dienas garumā Smiltenes pilsētas svētki.

Brīvdabas muzejs jau 45 reizi aicina uz gadatirgu [0] 

04.06.2015

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgu, kas norisināsies 2015. gada 6. un 7. jūnijā no 9:00 līdz pat 17:00! Šogad Gadatirgus norisināsies 45.reizi, kā katru gadu tajā satiksies amatnieki no visas Latvijas. Šis ir Latvijas kultūras dzīvē viens no nozīmīgākajiem un vērienīgākajiem pasākumiem, kuru apmeklē vairāki desmiti muzeju viesu gan no Latvijas, gan no ārvalstīm.

Rundāles pilī būs skatāma īrisu un peoniju kolekcija [0] 

02.06.2015

Rundāles pils muzejs arī šajā sezonā parūpējies par iespēju priecēt apmeklētājus ar bezmaksas ziedu izstādēm. No 5. līdz 7. jūnijam pirmā stāva vestibilā būs apskatāma īrisu izstāde, bet no 10. līdz 14.jūnijam – peoniju krāšņie ziedi.

Mārupes skvērā iekurs brīvdabas pirti un rīkos tirdziņu! [0] 

01.06.2015

Svētdien, 7.jūnijā, Konrādu ielas skvērā Mārupē notiks mājražotāju un amatnieku tirdziņš ar plašu izklaides programmu, tostarp brīvdabas pirti un kublu!

Slīteres ceļotāju dienas šogad 6. un 7. jūnijā noritēs ēdamlietu zīmē [0] 

01.06.2015


Aizved mani uz Slīteres siliem!Knišels kož, zāl aug, pavārs vār, sanāk draug!
 

Pēdējā maija nedēļas nogale Tukuma pusē! [0] 

29.05.2015

Maija pēdējā nedēļas nogalē uz mūsu pusi aicināti visi, kam patīk svinēt svētkus, skatīt dažādu mākslinieku sniegumu un piedalīties vai just līdzi sporta aktivitātēs

„Muzeja dārgumi” – ģimenes diena Dabas muzejā [0] 

27.05.2015

Sestdien, 30. maijā, no plkst. 11.00 līdz 16.00 notiks šīs sezonas pēdējā ģimenes diena „Muzeja dārgumi”, kas veltīta Latvijas Dabas muzeja jubilejai.

Kārtējā lielā karpa Tērvetes ūdenskrātuvē [0] 

27.05.2015

Aizvadītajā nedēļas nogalē no AS "Latvijas valsts meži" apsaimniekotās Tērvetes ūdenskrātuves ūdeņiem izvilkta 9.43 kg smaga un 92 cm gara karpa. Lieliskais loms ticis rīdziniekam Vladislavam Antišinam.

Līgo 2015 Līcīšos! [0] 

26.05.2015

Sportosim un līgosim kopā!

Lai Līgo svētki būtu šogad saldie un atmiņā palikošie, mēs aicinām jūs apvienot svētkus ar jautro sporta pasākumu savas ģimenes un draugu lokā!

Tūrisma rallijs „Amatas loki” 2015. gada 6. jūnijs [0] 

26.05.2015

Ikviens no mums kaut reizi ir ko dzirdējis par Amatu – vienu no Latvijas straujākajām un bīstamākajām upēm, kas priecē ekstrēmākos laivotājus jau pusgadsimtu. Tomēr Amata nav tikai upe, savu nosaukumu tā ir devusi arī novadam Cēsu pievārtē – Amatas novadam. 

Jelgavas pilsētas svētku tūrisma ceļvedis [0] 

26.05.2015

No 28. līdz 31.maijam Jelgavā tiek svinēti Pilsētas svētki. Šogad Jelgava atzīmē 750 gadu jubileju, tāpēc svinības būs īpaši krāšņas un pasākumiem bagātas. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) aicina svinēt svētkus kopā un uzzināt vairāk par Jelgavu, dodoties ekskursijās, apmeklējot pilsētas muzejus, aktīvi atpūšoties, kā arī baudot atpūtu uz ūdens.

Rundāles pils atzīmēs 279. dzimšanas dienu [0] 

22.05.2015

2015. gada 24. maijā Rundāles pilī ar Imanta Lancmaņa monogrāfijas “Rundāles pils. Vēsture” prezentāciju, smaržu vāžu darbības uzsākšanu un pastāvīgās ekspozīcijas “No gotikas līdz jūgendstilam” trīs telpu atklāšanu tiks atzīmēta 279. gadadiena, kopš ielikts pirmais pamatakmens pils celtniecībā.

Vasarsvētki Turaidā [0] 

21.05.2015

Turaidas muzejrezervātā svētdien, Vasarsvētkos, 24. maijā plkst. 11.00 Turaidas baznīcā notiks Vasarsvētku dievkalpojums un plkst. 11.30 Siguldas un Rīgas mazie dejotāji aicina uz brīvdabas koncertu „Vasarsvētku danči” Turaidas muižas saimnieciskajā centrā.

Nūjošanas pasākums “Nūjosim Āraišos 2015” [0] 

20.05.2015

23. maijā notiks nūjošanas pasākums, kas iezīmēs starptautisko nūjošanas dienu - “Nūjosim Āraišos 2015”. Tajā piedalīties aicināti visi – gan tie, kam ir iepriekšēja pieredze, gan tie kam tādas nav, arī bērni.

IX Mežotnes pilskalna svētki [0] 

20.05.2015

Devīto reizi Mežotnes pilskalnā norisināsies zemgaļu vēsturei un tradicionālajai kultūrai veltītie svētki. Veicot simboliskus deviņus soļus, ikviens svētku apmeklētājs varēs iesaistīties meistardarbnīcās un norisēs, kuras vadīs vēsturnieki, mākslinieki, ornitologi, vēstures biedrību un folkloras kopu dalībnieki.

Ar velobraucienu atklāj aktīvā tūrisma sezonu Smiltenes novadā [0] 

20.05.2015

16. maija rītā viesu nama ‘’Cērtenes dzirnavas’’ priekšā pulcējās vairāk nekā 40 aktīvi Smiltenes novada iedzīvotāji, kas nebaidoties no lietus un 30 km garās distances pa zemes ceļiem, bija gatavi ‘’Ieriteņot vasarā’’ un atklāt aktīvā tūrisma sezonu Smiltenes novadā.

Nostalģiskie post punk dzejnieki „Motorama” ieradīsies „Devilstone” [0] 

18.05.2015

Lietuvā notiekošais „Devilstone” pašlaik ir viens no spilgtākajiem alternatīvās un ekstremālās mūzikas festivāliem Baltijas valstīs. Lielākā daļa izpildītāju katru gadu tiek aicināti no ārvalstīm. Šajā festivālā jau muzicējušas tādas zvaigznes kā „Arch Enemy”, „Anathema”, „Sepultura”, „Orange Goblin”, „Alcest” u.c. 2015. gada vasarā, kā jau katru gadu, pasākuma apmeklētājus gaidīs ne tikai kvalitatīva mūzika, bet arī pozitīva enerģija un neaizmirstami iespaidi.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!