Piektdiena, 21. Jūnijs, 2024
Monvīds, Egita, Emīls
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

“Zvēri un cilvēki”. Tikšanās ar Velgu Vītolu Līgatnē  [0] 

18.12.2015

Nupat šajā rudenī apgāds “Zvaigzne ABC” laidis klajā publicistes Birutas Eglītes grāmatu “Zvēri un cilvēki”. Šī ir grāmata par Līgatnes lāčiem, aļņiem, zaķiem, citiem zvēriem un, pats galvenais, par Velgu Vītolu- Līgatnes dabas taku dzīvnieku kopēju, “lāču mammu”, Līgatnes vēstnieci Latvijā un arī ārpus valsts robežām.

Ziemas saulgrieži un Bluķa vakars Brīvdabas muzejā  [0] 

17.12.2015

Šo svētdien, 20. decembrī, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā no plkst. 10:00 līdz plkst. 16:00 norisināsies Ziemas saulgriežu svētki un Bluķa vakars. Ziemas saulgriežu un Bluķa vakara tradīcijas mūsu tautai ir bijuši vieni no gaidītākajiem un jautrākajiem notikumiem. Ciemos iešana, vizināšanās ar kamanām (ja ir attiecīgi laika apstākļi), masku darināšana un “maskoto” gājieni no sētas uz sētu, spēles un rotaļas, arī citas jautrības un, protams, kārtīga mielošanās. Savukārt bluķa vilkšana pāri laukiem un cauri sētām un tā sadedzināšana ir auglības un labklājības simbols.

Ziemassvētku pasākumi visai ģimenei. Piedāvā Tukuma muzejs [0] 

16.12.2015

Tuvojas vieni no gada gaidītākajiem un brīnumainākajiem svētkiem – Ziemassvētki. Tukuma muzejs ir parūpējies par Ziemassvētku radošajām darbnīcām un pasākumiem visai ģimenei. Iespēja izveidot Ziemassvētku kartiņas un dāvanas sev, radiem un draugiem, tikties ar Ziemassvētku rūķiem un Rīgas Jauniešu Leļļu teātri „I-ā”, piedalīties Ziemas saulgriežu svinībās latviskās noskaņās.

Ceturtā Advente kopā ar Sv.Annas baznīcas mācītāju Kasparu Kovaļovu [0] 

15.12.2015

Šogad katra adventes svētdiena Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī tiek pavadīta sarunu vakaros, kad kopā ar īpašajiem vakara viesiem iespējams doties pārdomu pasaulē par dvēseliskām un cilvēciskām vērtībām un svētku būtību. Ceturtajā adventē, 20.decembrī Tornī norisināsies sarunu vakars “Laiks sirdī ielaist mieru un prieku”, kura īpašais viesis būs Jelgavas Sv.Annas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Kaspars Kovaļovs. Sarunu vakara ietvaros ar priekšnesumu uzstāsies arī Jelgavas Sv.Annas evaņģēliski luteriskās draudzes koris.

Brīvdabas muzejs viesojās Ūmeo, Zviedrijā [0] 

14.12.2015

No 5.-6. decembrim pēc Vesterbotenas reģiona muzeja Ūmeo ielūguma, Zviedrijas ziemeļos Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzejs prezentēja muzeju un labākās latviešu amatniecības tradīcijas.

Raiņa mājā Berķenelē atklāta ekspozīcija “Bērnistaba” [0] 

11.12.2015

9.decembrī Daugavpils novadā Raiņa mājā Berķenelē atklāta jauna ekspozīcija „Bērnistaba”, kas izveidota sadarbībā ar mākslinieci Kristiānu Dimiteri, un interaktīvi palīdzēs iepazīt Raiņa bērnības laika dzīves vidi un zināšanu apgūšanas procesu.

Latgalē atdzimst suprātku tradīcija [0] 

10.12.2015

13. decembrī plkst. 11.00 Kārsavas novada Malnavas ciema maiznīcā „Dzīles” tiek rīkotas suprātkys, kas veltītas Ziemas saulgriežu tradīcijām. Kopā ar saimnieci Ainu ciemiņi meistaros puzurus un gatavos garšīgas piparkūkas svētku galdam.

Bauskas pilī “Rožukroņa sonātes” sveču gaismā  [0] 

09.12.2015

Sestdien, 2015. gada 12.decembrī, plkst 17.00 Bauskas pils sadarbībā ar Collegium Musicum Riga aicina uz koncertu sveču gaismā, ļaujot iejusties laikā, kad gaismu deva pavards, sveces un skalu uguns.Romantiskā atmosfēra un Heinriha Ignaca Franca fon Bībera meistardarbi radīs Adventes laika noskaņas ikvienā.

Trešā advente Tornī tiks sagaidīta kopā ar Jāni Streiču [0] 

08.12.2015

Šogad katra adventes svētdiena Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī tiek pavadīta sarunu vakaros, kad kopā ar īpašajiem vakara viesiem iespējams doties pārdomu pasaulē par dvēseliskām un cilvēciskām vērtībām un svētku būtību. Trešajā adventē, 13.decembrī Tornī norisināsies sarunu vakars “Advente ir laiks pacelt acis uz debesīm”, kura īpašais viesis būs latviešu kinorežisors Jānis Streičs.

Daugavpilī iemirdzējusies svētku rota [0] 

07.12.2015

Daugavpilī, Vienības laukumā, jau iedegta pilsētas galvenā svētku egle, krāšņi rotājumi gan pilsētas centrā, gan tās mikrorajonos rada patiesu svētku atmosfēru.

Sabiles Karstvīna svētki [0] 

04.12.2015

Tuvojoties silto ziemas dzērienu baudīšanas un ziemas gaidītākajam laikam – Ziemassvētkiem, Sabilē, 12. decembrī tiks svinēti 2. Sabiles Karstvīna svētki.

Ziemas piedāvājums gardēžiem „Izgaršo vietējo!” [0] 

03.12.2015

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs sadarbībā ar Jelgavas un Jelgavas novada ēdināšanas uzņēmumiem ziemas sezonā ir sagādājis īpašu piedāvājumu gardēžiem- „Izgaršo vietējo!”. Katrs no ēdieniem, kas atrodams piedāvājumā, ir izstrādāts īpaši šai sezonai un to pamatā ir produkti, kas audzēti un iegūti no vietējiem ražotājiem un saimniecībām Zemgales reģionā. Ikviens ir aicināts novērtēt šīs sezonas īpašo ēdienu garšas nianses, apmeklējot kādu no astoņiem ēdināšanas uzņēmumiem.

Ziemassvētki Ungurmuižā [0] 

02.12.2015

Katru Adventes Svētdienu no plkst. 12.00 – 16.00 Ungurmuižā gaidīti lieli un mazi apmeklētāji, lai svētku noskaņās iemācītos ko jaunu un izbaudītu muižas gaisotni.

Dabas muzejā vēl nebijusi izstāde „Skat - logā skelets!” [0] 

01.12.2015

Vai zināji, ka jūraszvaigznei ir skelets? Vai zināji, ka kurmim ir ilkņi, ar kuriem tas savu iekāroto objektu „apdullina”, pirms ķeras tam klāt? Par šo un daudz ko citu no 2. decembra varēs uzzināt izstādē „Skat - logā skelets!” Dabas muzejā.

Radošajā nodarbībā gatavos Ziemassvētku puzurus [0] 

30.11.2015

Decembra sestdienās Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī notiks radošās nodarbības, kuru dalībniekiem būs iespēja iepazīt tuvāk latviešu Ziemassvētku tradīcijas, kā arī pašiem pagatavot svētku rotājumus mājai un eglītei. 5.decembrī notiks radošā nodarbība, kurā tiks darināti tradicionāli latviski Ziemassvētku dekori – puzuri.

Pirmās Adventes nedēļas nogale Tukuma pusē  [0] 

27.11.2015

Tuvojoties novembra mēneša beigām, iededzam pirmo svecīti Adventes vainagā un aicinām kopā ieskandināt Tukumu, ļauties atpūtai un dažādiem izklaides pasākumiem gan iekštelpās, gan svaigā gaisā. Visi kopā iedegsim arī krāšņo Tukuma egli Brīvības laukumā.

Zemgales reģiona tūrisma piedāvājumu prezentē izstādē Polijā [0] 

26.11.2015

Biedrības “Zemgales tūrisma asociācija” pārstāvji šonedēļ piedalās starptautiskajā tūrisma izstādē “TT Warsaw”, Polijā. Dalība izstādē tiek nodrošināta Latvijas nacionālajā stendā, ko organizē Tūrisma attīstības valsts aģentūra.

Ar putnu balsīm ieskandina jaunu pasākumu ciklu Dabas akadēmija [0] 

25.11.2015

Pirmais vakars jaunā koncertsarunu ciklā Dabas akadēmija būs veltīts putnu balsīm, kurā varēs tikties ar punu balsu ierakstu guru - Edmundu Račinski un folkloras kopu Putni. Dabas akadēmijas viesi demonstrēs putnu balsis ierakstos un muzikālā izpildījumā. Kocertsaruna Putnu balsis notiks Zooloģijas ekspozīcijā ceturtdien, 26. novembrī, plkst. 18.30.

Bauskas pilī Senā dzīvesveida skola. „Kaujas stratēģija” [0] 

24.11.2015

28.novembrī plkst. 14:00 Bauskas pils muzejā, Senā dzīvesveida skolas ietvaros, notiks pasākums „Kaujas stratēģija”. Daudz rakstīts par cīņassparu un kauju rezultātiem, taču salīdzinoši mazāk zināms par Eiropas valstu kara mākslu. Stratēģija un taktika, pazīstamas kā kara vešanas māksla, kuras pareizi pielietojot, varēja gūt panākumus karā. Sadarbībā ar Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju pasākuma dalībniekiem būs iespēja apskatīt 17. gs ieročus.

Pirmā pasakām veltītā monēta Džūkstes Pasaku muzejā [0] 

23.11.2015

24.novembrī plkst. 11.00 Džūkstes Pasaku muzejā (Džūkstes pagastā, Lancenieku skolā, Tukuma novadā) notiks Latvijas Bankas kolekcijas monētas „Pasaku monēta I. Pieci kaķi” iznākšanai veltīts radošs pasākums. Šī ir pirmā kolekcijas monēta īpašā monētu sērijā, kas veltīta tautā iemīļotākajām un zīmīgākajām latviešu pasakām.

„Lielais Jēkabs 2015” ieguvēji noskaidroti [0] 

23.11.2015

Piektdien, 20. novembrī, Šlokenbekas muižā tika pasniegtas Kurzemes Tūrisma asociācijas kvalitātes balvas „Lielais Jēkabs 2015”. Šādas balvas tiek pasniegtas kopš 2004.gada, un šogad apritējuši jau vienpadsmit gadi, kopš iedibināta šāda tradīcija. Balva „Lielais Jēkabs” ir viens no veidiem, kā Kurzemes Tūrisma asociācija var pateikties tūrismā strādājošajiem par ieguldīto darbu Kurzemes tēla veidošanā un spodrināšanā. Vienlaikus tas ir arī veids, kā tiek izcelti labākie, jaunākie, pieredzes bagātākie uzņēmumi, kuru piemēram ir vērts sekot arī citiem. Šogad vērtēšanai izvirzīti un uz apbalvojumu pretendēja vairāk nekā piecdesmit nominantu sešās nominācijās. Nominantus arī vērtēja sešas ekspertu komisijas, kuras iepazinās, izbaudīja un izdzīvoja piedāvātos pakalpojumus.

Daugavas lokos atklāts atjaunotais Vasargelišķu skatu tornis [0] 

20.11.2015

Daugavpils novada Naujenes pagastā, dabas parka “Daugavas loki” teritorijā 19. novembrī tika atklāts ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu būvētais Vasargelišķu skatu tornis, kas ir ļoti nozīmīgs tūrisma apskates objekts Latgales reģionā. Apmeklētājiem no tā būs redzēt divus Daugavas upes lokus - Rozališķu un Sandarišķu. No torņa atkal būs skatāms viens no skaistākajiem Latvijas dabas skatiem, kas kādreiz rotāja Latvijas naudaszīmi – 10 latu banknoti.

Izdots festivāla „BILDES” 30 gadu jubilejas mākslas albums [0] 

19.11.2015

Atzīmējot mūzikas un mākslas festivāla „BILDES” 30 gadu pastāvēšanas jubileju, atvēršanas svētkus piedzīvojis krāšņs un apjomīgs „BILŽU” mākslas albums. Tajā iekļautas 257 autoru – Latvijā iemīļotu mūziķu un mākslinieku – 798 mākslas darbu reprodukcijas. Darbi tapuši un bijuši apskatāmi festivāla izstādēs no 1985. līdz 2015. gadam, informē albuma izdevējs „BILŽU BIROJS”.

Tūrisma vakars “Ar mugursomām apkārt Panamai un Kostarikai” [0] 

19.11.2015

26.novembrī, pl.18:00, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī notiks ikmēneša tematiskais tūrisma vakars. Vakara viesis Andis Zeidmanis dalīsies iespaidos par piedzīvojumiem bagāto ceļojumu uz eksotiskajām Centrālamerikas valstīm - Panamu un Kostariku.

Festivāls „BILDES 2015” turpinās Rīgas Kongresu namā [0] 

18.11.2015

Pēc pirmajiem četriem 30. jubilejas akustiskajiem koncertiem mājīgajās mūzikas kluba „Kaļķu vārti” telpās, mūzikas un mākslas festivāls „BILDES 2015” ir sasniedzis savas programmas otro daļu. Kā ierasts, tā turpināsies plašajā Rīgas Kongresu namā.

No 27. līdz 29. novembrim klausītājiem būs iespēja apmeklēt „Jauno grupu un „BILŽU” veterānu kopprojektu koncertu”, „„BILDĒS” sevi pieteikušo grupu un radošo personību kopprojektu koncertu”, „Koncertu bērniem”, kā arī noslēdzošo – „„BILŽU” veterānu koncertu”, informē festivāla rīkotāji „BILŽU BIROJS”.

Tornī notiks kinolektorijs “Nepārejošā Latvija. Salas laika upē.” [0] 

17.11.2015

18.novembrī, pl. 16:00, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī notiks Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva kinolektorijs “Nepārejošā Latvija. Salas laika upē.”. Pasākuma ietvaros tiks demonstrētas vēsturiskas dokumentālās filmas par Jelgavu, kas tiks papildinātas ar kinozinātnieka Agra Redoviča stāstījumiem par kinodokumentiem un tajos atspoguļotajiem notikumiem. Ieeja kinolektorijā bez maksas.

Ulda Stabulnieka piemiņas koncerts „70 gadi ar Latviju” [0] 

16.11.2015

Sestdien, 21.novembrī, plkst.17.00 Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā notiks Ulda Stabulnieka piemiņas koncerts „70 gadi ar Latviju”.

Bauskas kafejnīcu patriotiskā nedēļa  [0] 

13.11.2015

Šī gada novembrī Bauskas Tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar deviņiem Bauskas un apkārtnes ēdināšanas uzņēmumiem organizēs�“Bauskas kafejnīcu patriotisko nedēļu”, kura norisināsies no 11. līdz 18. novembrim.

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornis svin 5 gadu jubileju [0] 

12.11.2015

17.novembrī ar dažādām aktivitātēm un pasākumiem Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornis svinēs 5 gadu jubileju pēc tā rekonstrukcijas 2010.gadā. Ikviens interesents aicināts svinēt svētkus kopā ar Torni – griezt laimes ratu, atklāt jaunus faktus, apskatīt Torni Jelgavas mākslinieku acīm, kā arī Torņa skatu laukumā baudīt BJMK dalībnieku koncertu.

Pa brīvības cīņu vietām Jelgavas atbrīvošanas gadadienā [0] 

11.11.2015

21.novembrī Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina doties ekskursijā pa brīvības cīņu piemiņas vietām Jelgavas apkārtnē. Kopā ar vēsturnieku Andri Tomašūnu būs iespējams uzzināt vairāk par 1919.gada notikumiem Jelgavā, kā arī nolikt svecītes pie piemiņas vietām.

Senās mūzikas ansambļa Modus Vivendi koncerts Bauskas pilī [0] 

10.11.2015

Sestdien, 14.novembrī, plkst. 16:00 Bauskas pils muzejā notiks Senās mūzikas ansambļa Modus Vivendi koncerts, aizraujot klausītājus ar baroka laikmeta mūzikai vien raksturīgo greznumu un virtuozitāti.

Sākusies meistaru pieteikšanās! [0] 

09.11.2015

Līdz 30.novembrim Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina tautas lietišķās mākslas meistarus, amatniekus, stāstniekus, tautas teicējus, muzikantus, dziedātājus, pedagogus, lauku tūrisma organizētājus, uzņēmējus pieteikt savu dalību projektā "Satiec savu meistaru! 2016".

Gaida koncertzāles “Lielais dzintars” atvēršanu [0] 

06.11.2015

Par godu tam, ka šajā nedēļas nogalē tiks atklāta koncertzāle “Lielais dzintars”, Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) liepājnieku un pilsētas viesu ērtībai pagarinās darba laiku, piedāvās ekskursijas pa pilsētu un sniegs informāciju par atpūtas iespējām Liepājā.

Mārtiņa dienas svinības Brīvdabas muzejā [0] 

06.11.2015

Šo svētdien, 8. novembrī, no plkst. 12:00 līdz plkst. 16:00 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā norisināsies Mārtiņa dienas svinības. Aizvadot rudens beigu darbus un sagaidot ziemas sākumu, Brīvdabas muzejs aicina mazus un lielus apmeklētājus tērpties maskās dziedāt un dejot folkloras kopu pavadībā, baudīt Mārtiņdienas cienastu un „Mārtiņa beķerejas” sarūpētos pīrādziņus. Kopā ar folkloras kopām masku gājiens no sētas uz sētu.

Uz Spoku stāstu vakaru aicina Džūkstes Pasaku muzejs [0] 

05.11.2015

7. novembrī plkst. 19.00 Džūkstes Pasaku muzejā (Džūkstes pagastā, Lancenieku skolā Tukuma novadā) spocīgā gaisotnē norisināsies tradicionālais „Spoku stāstu vakars”.

Mārtiņdienas svinības un tirdziņš  [0] 

05.11.2015

Lai godam nosvinētu Mārtiņdienu, 7. novembrī no plkst. 11.00 līdz 15.00 pie „Valmiermuižas alus” darītavas norisināsies svinības un tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā”. Mārtiņdienas svinību mielastā godā tiek celts alus, tamdēļ Valmiermuižas pils parkā meistari virs dzīvās uguns brūvēs alu pēc senām latviešu tradīcijām no Latvijas graudu iesala un Gaujmalā plūktiem apiņiem. Ikviens laipni aicināts izzināt senās alus brūvēšanas tradīcijas, kā arī to nobaudīt. Svinības noslēgsies ar lustīgu tradīciju vakaru, dziesmām un dančiem Valmiermuižas klētī.

Tūrisma rallijs „Alūksnes piedzīvojums” [0] 

04.11.2015

2016.gada 16. jūlijā notiks kārtējais tūrisma portāla www.atputasbazes.lv rīkotais tūrisma rallijs – brīvdienu izbrauciens „Alūksnes piedzīvojums”. Maršruts vedīs pa Alūksnes novadu. Starts un finišs pie Alūksnes Kultūras centra Brūža ielā 7. Starts no 08.00 līdz 10.00, finišs no 18.00 līdz 20.00. Noslēguma pasākums un apbalvošana Alūksnes Pilssalas estrādē. Zaļumballe – līdz rītam.

Mārtiņdiena Turaidā [0] 

04.11.2015

Svētdien, 8. novembrī plkst. 14.30, Turaidas muzejrezervāts aicina ikvienu doties uz Turaidu, lai kopā ar ģimenēm un draugiem svinētu latviešu gadskārtu svētkus – Mārtiņdienu.

Festivāls “BILDES 2015” aicina uz Jauno dziesminieku koncertu [0] 

03.11.2015

Piešķirot pasākumam mierīgākus un atmosfēriskākus muzikālos toņus, arī 30. jubilejas gadā mūzikas un mākslas festivāla “BILDES 2015” akustisko priekšnesumu programmu papildinās publikas atsaucību iemantojušais Jauno dziesminieku koncerts. Tas būs klausāms mūzikas klubā “Kaļķu vārti” 4. novembrī plkst. 19:00, informē “BILŽU BIROJS”.

Turaidas muzejrezervāts aicina uz gadskārtējo konferenci [0] 

02.11.2015

Turaidas muzejrezervāts 2015. gada 5. novembrī aicina uz gadskārtējo zinātniski praktisko konferenci, lai iepazīstinātu sabiedrību ar šajā gadā veiktā pētniecības darba rezultātiem un informētu par aktualitātēm muzejrezervāta darbībā ceļā uz Latvijas simtgadi.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!