Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Maija pēdējā nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē [0] 

26.05.2016

Ar siltā laika iestāšanos un vasaras tuvošanos arvien vairāk pilsētu aicina uz saviem svētkiem, kā arī vērienīgiem brīvdabas pasākumiem. Arī mūspusē šajā nedēļas nogalē norisināsies novada svētki. Savus svētkus trīs dienu garumā no 27. līdz 29.maijam svinēs Kandava. Savukārt Tukumā, Durbes estrādē norisināsies vērienīgs, bērniem un jauniešiem veltīts pasākums - Tukuma, Engures un Jaunpils novadu Bērnu un jauniešu dziesmu un deju svētki.

Kandavas novada svētki „LUSTĪGA DZĪVOŠANA” ‘2016 [0] 

26.05.2016

Piektdiena, 27.maijs REIZ SENSENOS LAIKOS

18:00 Zinātniskā konference „SAVIESĪGĀ DZĪVE UN IZKLAIDES HERCOGA JĒKABA LAIKĀ”– Kandavas novada muzejā

21:30 – 00:30 VakarĒšana krodziņā –promenādē:

Koncertprogramma „VASKS UN UGUNS”- sitamo instrumentu kvartets „PERPETUUM RITMICO”

Hercoga Jēkaba laika ugunsmašīna Brīvdabas kinoseanss „MELNĀ VĒŽA SPĪLĒS”

Krodziņš

Jelgavas pilsētas svētkos aicina doties ekskursijās  [0] 

25.05.2016

No 27. līdz 29.maijam Jelgavā tiks svinēti pilsētas svētki. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina svinēt svētkus kopā un piedāvā doties ekskursijās pa Jelgavu, kā arī piedalīties radošajās nodarbībās Sv.Trīsvienības baznīcas tornī, lai izveidotu īpašu dāvanu svētkos Jelgavas pilsētas karoga krāsās.

Trešdien, Vērmanes dārzā, plkst.15.00 oficiāli atklās LATVIABEERFEST2016 [0] 

24.05.2016

Pasākuma dalībniekus un visus interesentus uzrunās un izklaidēs neatkārtojamais un vienmēr atraktīvais UFO. "Šī būs interesanta interneta radio BOOMFM un Alus festivāla sadarbība- radio BOOMFM piecas dienas pārtaps par BEER FM. Un manā 25 gadu radio darba pieredzē šī būs ilgākā tiešraide no notikuma vietas.” 

Atklāta pirmā “Latgolys šmakovkys” dedzinātava Latvijā [0] 

24.05.2016

21. maijā svinīgi tika atklāta pirmā “Latgolys šmakovkys” dedzinātava, tajā iespējams iepazīties ar senajām brūvēšanas tradīcijām, kuras Malnavā dzimušas jau 1827. gadā, kad grāfa Nikolaja Šadurska laikā tika uzcelts pirmais brūzis.

Rundāles pilī gatavojas 280. jubilejas atzīmēšanai [0] 

23.05.2016

2016. gada 24. maijā, atzīmējot 280. gadadienu kopš Rundāles pils pamatakmens ielikšanas, muzejā tiks atklātas divas jaunas tematisko ekspozīciju telpas. Viena no tām – ieskats klasicismā – papildina muzeja pastāvīgo ekspozīciju "No gotikas līdz jūgendstilam". Otra veltīta Kurzemes muižnieku fon Bēru dzimtai un iekārtota pils rietumu korpusa hercogienes apartamentu daļā.

Muzeju nakts Āraišu aizdurvēs [0] 

20.05.2016

Šī gada 21.maijā Āraišu apkārtnē Muzeju naktī būs atvērtas daudzas un dažādas durvis. Ar neparastiem stāstiem, dažādām aktivitātēm un vērošanu varēs līdziesaistīties ikviens liels un mazs apmeklētājs no plkst.19:00 līdz pat vieniem naktī.

Lietuvas tūrisma aģentūru pārstāvji un žurnālisti iepazīst Liepāju [0] 

19.05.2016

Ceturtdien 19. un piektdien 20.maijā Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) uzņem Lietuvas tūrisma aģentūru pārstāvjus un žurnālistus, lai iepazīstinātu viņus ar Liepājas pilsētas un apkārtnes tūrisma piedāvājumu klāstu. 

MUZEJU NAKTS 2016 Turaidā – “Šonakt gadsimti durvis ver” [0] 

19.05.2016

Šogad Turaidas muzejrezervāts 21.maijā no plkst. 19.00 līdz 01.00 aicina ikvienu piedalīties “Muzeju nakts” akcijā, lai iepazītu vēstures stāstus, materiālo un nemateriālo kultūras mantojumu, aktīvi iesaistītos izziņas piedzīvojumā. Šī gada “Muzeju nakts” tēma Latvijā ir “Durvis”, un Turaidas muzejrezervāta programmas nosaukums “Šonakt gadsimti durvis ver”.

Kārsavas novadā vērienīgi atklāj tūrisma sezonu [0] 

18.05.2016

Ar vērienīgu visas dienas programmu 21. maijā Kārsavas novadā tiek atklāta tūrisma sezona. Dienas pirmajā pusē kopā ar Ziemeļlatgales kaimiņu novadiem Baltinavu, Balviem, Rugājiem un Viļaku tiks atklāts velomaršruts nr. 34 „Rypoj vasals!” un pēcpusdienā savas durvis vērs vaļā „Latgolys šmakovkys” dedzinātava ar skanīgu atklāšanas festivālu.

Muzeju naktī – Pieklauvē, atver, ieklausies Jaunpilī [0] 

17.05.2016

Šogad muzeju naktī – 21. maijā, arī Jaunpils pusē aicina palūkoties uz pavisam praktiskām lietām – durvīm, un apdomāt to, ko mums tās nozīmē – tikai ieeju telpā vai ieeju emocijās, sajūtās? Viens ir šis fiziskais process – vērt durvis, otrs garīgais – kas mūs sagaida aiz šīm durvīm, par to arī būs jaunpilnieku muzeju nakts stāsts – “Pieklauvē, atver, ieklausies Jaunpilī”.

21. maijā svinīgi atklāsies “Latgolys šmakovkys” dedzinātava [0] 

15.05.2016

Dedzinātavas saimnieks Jānis Krivtežs aicina 21. maijā doties uz Kārsavas novadu - “Latgolys šmakovkys” atklāšanas svētkiem, kur varēs baudīt izslavēto latgaliešu viesmīlību, degustēt pašbrūvēto šmakovceņu, gardi ēst, izsmieties Baltinavas teātra “Palādas” izrādē “Ontons i Anne” un laisties jestros dančos zaļumballē.

Jelgavas tornī muzeju naktī atvērs virtuālas durvis tūrismam [0] 

15.05.2016

Muzeju naktī, 21.maijā, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornis aicina apmeklētājus atvērt virtuālas durvis tūrismam un papildus torņa apmeklējumam iepazīt tūrisma piedāvājumu Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā. Muzeju nakts laikā būs iespējams apmeklēt torņa interaktīvās ekspozīcijas un skatu laukumu bezmaksas, kā arī vērot projekciju uz torņa sienas “Atver durvis tūrismam” un rast iedvesmu vasaras ceļojumam pa tuvējo apkārtni.

Vasarsvētku nedēļas nogale Tukuma apkārtnē [0] 

13.05.2016

Šajā nedēļas nogalē aicinām visus uz Tukuma pusi, lai kopā svinētu Vasarsvētkus un Starptautisko ģimenes dienu, atzīmētu Valsts valodas dienu, kā arī apmeklētu lauku saimniecības akcijā „Atvērtās durvis laukos”.

Vasarsvētki Malnavas „Dzīļu” maiznīcā [0] 

12.05.2016

Vasaras iestāšanos ar gardām vēlajām brokastīm no vietējiem produktiem, skanīgām lauku muzikantu dziesmām un mājražotāju tirgu 15. maijā no plkst. 11.00 aicina atklāt Tirgus ciems un Malnavas „Dzīļu” maiznīca. 

Aicinām uz atpūtu Balvu novadā 14. maijā [0] 

11.05.2016

14. maijā Balvos būs plašs pasākumu un dažādu aktivitāšu piedāvājums ikviena atpūtai ārpus lielpilsētas steigas.

14.maijā atklās vasaras tūrisma sezonu Jelgavā un apkārtnē [0] 

10.05.2016

14.maijā Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa pagalmā norisināsies Jelgavas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada vasaras tūrisma sezonas atklāšanas svētki “Ceļojums – piedzīvojums – kustība!”. Šogad vasaras tūrisma sezonas atklāšanas laikā tiks akcentēts veselīgs un aktīvs dzīvesveids caur deju, velobraukšanu, aktīvo atpūtu, mājražotāju veselīgo produkciju un aktivitātēm lauku saimniecībās.

Godinot Turaidas Rozi – Maijas diena [0] 

09.05.2016

Maijs dabā atnesis lapu svaigo plaukumu, putnu dziesmas un saules dāsno siltumu, kad dvēseles veras mīlestības jūtām un romantikai. Turaida bagāta ar daudz vēstures stāstiem un leģendām, un viena no tām ir īpaša - leģenda par meiteni Maiju Greifu – Turaidas Rozi, kas savā izvēlē pierādījusi uzticības, goda un mīlestības lielumu un spēku.

Liepājā nedēļas nogalē vasara sākas ar pilnu jaudu! [0] 

06.05.2016

Maijs Liepājai atnesis silti saulainas dienas, tādēļ zaļo un zied visa pilsēta. Šis ir īstākais laiks, lai atbrauktu uz Liepāju un izbaudītu visu, ko tā var piedāvāt: dotos nesteidzīgās pastaigās uz putnu vērošanas torņiem Liepājas ezerā, baudītu pirmos saules starus Liepājas pludmalē vai labi vadītu laiku kādā no Liepājas kafejnīcām. Aktīvā sporta cienītājiem iesakām doties laivu braucienā vai izmēģināt spēkus kabeļveikbordā aktīvās atpūtas parkā “BB Wakepark”. Atgādinām, ka Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā, Rožu laukumā 5/6, iespējams izīrēt velosipēdus, lai plaukstošo Liepājas pavasari izbaudītu pa īstam.

Maija sākumā - bagāta pasākumu nedēļas nogale Tukuma pusē  [0] 

05.05.2016

Plaukstošajam laikam atnākot, mostas daba un cilvēki. Ir laiks izzināt skaistās un vēl neiepazītās apskates vietas mūsu pusē! Šī nedēļas nogale maija sākumā solās būt bagāta ar pasākumiem, kas priecēs ikvienu.

Svinēsim Ūsiņus un Mātes dienu LVM Pokaiņu mežā [0] 

04.05.2016

Svētdien, 8. maijā, jau no plkst. 13.00 arī Pokaiņos Ūsiņdienas ietvaros interesenti aicināti uz Mātes dienas pasākumu. Mātes dienu jau tradicionāli, kopš 1992. gada, svinam maija otrajā svētdienā. Pavasara dabas atmodas visskaistākajā brīdī.

Latvijas Stādu dienas pulcēs rekordlielu tirgotāju skaitu [0] 

03.05.2016

Jelgavas pilsēta aicina apmeklēt Latvijas Stādu dienas jeb pavasara un dārza svētkus Jelgavas pils parkā 7. un 8. maijā. Stādu dienas vienviet pulcēs vairāk nekā 240 stādu audzētājus, dažādu sēklu, dārza tehnikas un darbarīku tirgotājus. Apmeklētājiem būs iespēja ne tikai iegādāties visu nepieciešamo dārza labiekārtošanai – sākot no stādiem līdz pat siltumnīcām, zāles pļāvējiem un motorzāģiem, bet arī saņemt profesionālu stādu audzētāju un citu dārza preču ražotāju un tirgotāju konsultācijas.

Daugavpilī atklāj motosezonu [0] 

02.05.2016

7. maijā, Daugavpils cietoksnī, motokluba “Roads Knights” dibināšanas vietā, jau 16. reizi pulcēsies vairāki desmiti motociklistu, lai pasākuma „RUN NUMBER ONE” ietvaros oficiāli atvērtu motosezonu Latgales reģionā. 

7. maijā tērpies tvīdā un piedzīvo zilus brīnumus! [0] 

29.04.2016

Jau tradicionāli maija otrajā sestdienā Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs aicina uz Tvīda retro velobraucienu, kas šogad norisināsies jau 7. reizi. Ar šo krāšņo braucienu tiek simboliski atklāta Liepājas vasaras tūrisma sezona. Pasākuma mērķis ir pulcēt velomīļotājus, kas tērpušies tradicionālā 30. gadu stila apģērbā, lai kopīgi dotos izbraucienā pa pilsētu, šogad – pa mazāk izpētīto Jaunliepāju. Šī gada sauklis „Zili zaļi brīnumi – tvīdā tērpti ļautiņi” pieskaņots šīs sezonas jaunuma – zinātkāres centra „Zili brīnumi” – atvēršanai.

Festivāls “Kino Pedālis” piedāvās jaunu velo maršrutu aplikāciju - spēli  [0] 

28.04.2016

Sapludinot velo un kino robežas, no 13.-15.maijam Valmierā un apkārtējos novados norisināsies pirmais velo – kino festivāls “Kino Pedālis”. Festivāla rīkotāji piedāvās jaunu, mūsdienīgu pieeju tūrisma velobraucienu baudīšanai. Visiem dalībniekiem būs pieejama īpaša, vieda velo maršrutu aplikācija - kas reizē būs gan gids un maršrutu karte, gan interaktīva spēle.

Valpurģu nakts LVM dabas parkā Tērvetē [0] 

27.04.2016

Sestdien, 30.aprīlī, aicinām gan lielus, gan mazus, visus romantiķus un nemiera garus, kuriem sirdis alkst pēc neierastā, piedalīties Valpurģu nakts mistērijās Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē.

Gaismas svētki Turaidā - ceļā uz Latvijas 100gadi [0] 

26.04.2016

4. maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienā, Turaidas muzejrezervāts sadarbībā ar Latvijas Piļu un muižu asociāciju aicina uz zinātniskajiem lasījumiem “Muiža Vidzemē 19. gadsimtā – Latvijas vēstures daļa” un diskusiju, kurā piedalīsies Latvijā zināmi pētnieki: kultūras socioloģe Dagmāra Beitnere-Le Galla, etnogrāfs Uģis Niedre, mākslas vēsturniece Ina Līne, vēsturnieki Vija Daukšte, Indulis Zvirgzdiņš, Tālis Pumpuriņš, Vija Rozentāle, Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne un direktores vietniece zinātniskajā darbā Vija Stikāne. Lasījumi notiks Turaidas muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamajā mājā.

Tūrisma vakarā par ceļojumu ar motocikliem Āfrikā [0] 

25.04.2016

28.aprīlī pulksten 18 Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies tematiskais tūrisma vakars “Vēstules no Āfrikas”. Tūrisma vakara viesi Mārtiņš Sils un Andžs Ūbelis dalīsies iespaidos par trīs mēnešus ilgo ekspedīciju ar motocikliem no Labās Cerības raga Keiptaunā līdz Eiropas tālākajam ziemeļu punktam Nordkapam.

Gada pavasarīgākā izstāde „Nature Expo 2016” jau klāt [0] 

22.04.2016

22. aprīlī sāksies un līdz pat 24. aprīlim Ķīpsalā notiks izstāde pavasara darbiem – „Nature Expo 2016”. Uzzini, kas jauns un noderīgs tevi tur sagaida!

Slīteres Ceļotāju dienas  [0] 

21.04.2016

Šogad, 4. un 5. jūnijā Dundagas novadā, Slīteres Nacionālajā parkā un Lībiešu krastā

jau 7.gadu pēc kārtas notiks Slīteres Ceļotāju dienas / Šlītr Riekmīed pǟva

Iekrāso vasaras raibumus Šlīteres Undžavas mežos!

Ar pulcēšanās centru pašā nacionālā parka sirdī – Šlīteres senās pusmuižas un bākas teritorijā.

Tūrisma triatlons dabas parkā „Daugavas loki [0] 

20.04.2016

Dabas, tūrisma, sporta un vienkārši svaiga gaisa cienītājus šī gada 29. maijā Daugavpils novada Slutišku un Diļeviču ciemos aicina Tūrisma triatlons – sacensības aktīviem cilvēkiem, kuri varēs pārbaudīt savus spēkus laivošanā, riteņbraukšanā un skriešanā, iepazīt novada tūrisma objektus, bet galvenais - smelties iedvesmu savai dzīvei un darbam Daugavas skanošos un saulē mirdzošos ūdeņos, pļavu smaržojošos ziedos, meža plaukstošos zaļumos.Pasākumu kā tradīciju iedibinājusi un šogad atkal organizē Daugavpils novada pašvaldības aģentūra “TAKA”, tas notiek dabas parkā “Daugavas loki”.

Ziemeļlatgales velomaršruta „Rypoj vasals!” atklāšana [0] 

19.04.2016

Velomaršruta „Rypoj vasals!” atklāšanas dienā, 21. maijā, Balvu, Viļakas, Kārsavas, Baltinavas un Rugāju novadi ir sagatavojuši grandiozu pasākumu programmu ne tikai aktīvajiem velo braucējiem, bet arī citu sajūtu baudītājiem Ziemeļlatgalē. Svinīgais velomaršruta nr. 34 atklāšanas brīdis Ziemeļlatgalē notiks plkst. 11.00, kad katrā novadā tiks griezta svinīgā lente un palaisti braucienā pirmie velosipēdisti.

Jura dienas svinības Tirgus ciemā Malnavā [0] 

18.04.2016

Latgales tematiskais ciems - Tirgus ciems 24. aprīlī no plkst. 11.00 aicina uz mājamatnieku tirgu un vēlajām brokastīm Malnavas “Dzīļu” maiznīcā. 

Daugavpilī cietoksnī gatavojas kara vēstures rekonstrukcijas festivālam [0] 

15.04.2016

Šā gada 15. – 17.jūlijā Daugavpils cietoksnī notiks Starptautiskais kara vēstures rekonstrukcijas klubu festivāls, kurā piedalīsies Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Krievijas kara vēstures rekonstrukcijas klubu dalībnieki.

Latvijas tūroperatori un tūrisma aģentūru pārstāvji iepazīst Liepāju [0] 

14.04.2016

Šīs nedēļas nogalē, 14. un 15.aprīlī, Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) uzņem Latvijas tūroperatorus un tūrisma aģentūru pārstāvjus, kas nodarbojas ar ienākošo tūrismu, lai iepazīstinātu viņus ar Liepājas pilsētas un apkārtnes tūrisma piedāvājumu klāstu.

Piedalies Lielajā Talkā Brīvdabas muzejā [0] 

13.04.2016

Laid, māmiņa, talkā mani,

Talkā laba dzīvošana:

Pulks druvā, pulks pļavā –

Drīz darbiņu nodarija.

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzejs 23. aprīlī aicina uz Lielo Talku muzeja plašajā teritorijā, kurai ir nepieciešamas visas palīdzīgās rokas – kā lielas, tā mazas.

Jaunumi Karostas cietumā Liepājā [0] 

12.04.2016

Nesen Kanādā laista klajā interesanta gandrīz stundu gara dokumentālā filma par Karostas cietumu un līdzīgu piedāvājumu Lietuvā – padomju laika bunkuru. Filmu uzņēmusi kompānija Quiet Motion Inc. no Monreālas, kas ir specializējusies televīzijas dokumentālo filmu veidošanā vietējam un starptautiskam tirgum.

Jelgavas Tornī lekcija par Zemgales tautastērpu [0] 

11.04.2016

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī turpinās lekciju cikls, kas veltīts latviešu tautas tērpam. 14.aprīlī pulksten 18 notiks trešā un noslēdzošā lekcija cikla ietvaros par tēmu “Kreklu piegriezuma un rotājuma attīstība Zemgalē 19.gadsimtā”. Lekciju vadīs Latvijas Universitātes Latvijas Vēstures institūta Etnoloģijas nodaļas vadītāja Dr. hist. Aija Jansone.

Fotoizstāde „Latvijas skaistākie ozoli” Dabas muzejā [0] 

08.04.2016

Latvijas Dabas muzejā redzama informāciju tehnoloģiju grupas “Ozols Grupa” iniciētā fotokonkursa “Latvijas skaistākie ozoli” izstāde.

Ziedo un saņem grāmatu par Lesteni [0] 

07.04.2016

Šobrīd Tukuma Mākslas muzejā (Harmonijas ielā 7, Tukumā) skatāma izstāde „Ak, svētā Lestene!”, kuras laikā par ziedojumiem iespējams iegādāties Arņa Šablovska sastādīto grāmatu „Lestenes stāsts Latvijai šodien un mūžībā”.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!