Sestdiena, 19. Septembris, 2020
Verners, Muntis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Ko apskatīt Tukuma pilsētas svētku laikā Tukuma muzejā [0] 

13.07.2017

No 14. līdz 16. jūlijam norisinās Tukuma pilsētas svēti ar tematiku „Precību spēles Tukumā”. Tukumniekus un pilsētas viesus aicina arī Tukuma muzejs. Lai muzeju apmeklējums būtu interesantāks, aicinām piedalīties akcijā „Apceļosim Latvijas pilis un muižas” un „Apceļo Latvijas muzejus!”. 

Dainu meditācija Turaidā Dainu kalnā [0] 

12.07.2017

Turaidas muzejrezervāts aicina 15.jūlijā plkst. 18.00 Dainu kalnā kopā ar Daci Straumi piedalīties dainu meditācijā, ieklausoties kokles, flautu, vēja zvanu, dziedošo Tibetas trauku un citu netradicionālo instrumentu mūzikas ievibrētajā skaņu pasaulē, sajūtot Visuma bezgalību un veicinot dabas un cilvēka harmoniju vienotās skaņās. 

Dundagas daudzināšanas svētki 15. jūlijā  [0] 

11.07.2017

Dundagas pagasta 150 gadu jubileja

2017. gada 15. jūlijā

Pasākuma programma

Dundagas evaņģēliski luteriskajā baznīcā

Plkst. 11.00 Svētku ieskaņas koncerts «Klasiskas pērles un cīruļa dziesma»,  ērģelniece Ilze Reine, soprāns Jolanta Strikaite—Lapiņa. Programmā: J.S. Bahs, V.A. Mocarts, F. Šūberts, A. Žilinskis u.c.


 

Daugavpils cietoksnī atkal dārdēs lielgabali [0] 

10.07.2017

15. – 16. jūlijā Daugavpils cietoksnī norisināsies 3. Starptautiskais vēstures rekonstrukcijas klubu festivāls “Dinaburg 1812”, kas ir veltīts Napoleona armijas un Krievijas impērijas karaspēka kaujai par Dinaburgas cietoksni 1812. gada jūlijā. Divu dienu garumā festivāla apmeklētāji varēs baudīt visdažādākos pasākumus, kas velīti gan bērniem, gan pieaugušo auditorijai. 

Dabas parks „Numernes valnis” kļūst interesantāks apmeklētājiem [0] 

07.07.2017

Pēdējo divu gadu laikā Kārsavas novada pašvaldība sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un A/S „Latvijas valsts meži” ir pievērsusi īpašu uzmanību pieejamības veicināšanai un tūrisma piedāvājuma dažādošanai dabas parka „Numernes valnis” teritorijā.

Kurzemes prinča Kārļa Jēkaba (1654 - 1676) restaurētā sarkofāga iesvētīšana pēc restaurācijas  [0] 

05.07.2017

6. jūlijā plkst. 15:00 Kurzemes hercogu kapenēs Jelgavas pilī notiks Kurzemes prinča Kārļa Jēkaba sarkofāga iesvētīšana pēc restaurācijas.

Bērnu operas svētki Tērvetē [0] 

05.07.2017

Jau ceturto gadu LVM dabas parkā Tērvetē norisināsies Bērnu operas svētki. Šogad, 8. jūlijā, plkst 12:00 svētkus ieskandēs tautā iemīļotie Čučumuižas rūķi ar koncertuzvedumu “Meža pasaka”, savukārt  plkst 13.00 savu pirmizrādi piedzīvos Ādolfa Skultes pasaku opera bērniem “Eža kažociņš”, kura komponēta tālajā 1979.gadā. Opera komponēta pēc Artūra Birnsona libreta, par pamatu ņemot Viļa Plūdoņa 1921. gadā poēmas formā rakstīto pasaku. Operas sižetā, salīdzinājumā ar Viļa Plūdoņa pasaku, spilgtāk un plašāk veidota cīņa starp labo un ļauno. Te pretnostatās Ezītis  ar saviem draugiem dzīvniekiem – Zaķi, Vāveri, Stirnu, Lāci un suni Čapu, un Ļaunais burvis ar saviem kalpiem – Mošķi, Nagažu, Spīganu un diviem Tīģeriem. Pārējie tēli – Eža tēvs un māte, karalis ar trim meitām, ņemti no Viļa Plūdoņa poēmas.

 

“Starp debesīm un zemi” - Pokaiņos [0] 

04.07.2017

Saka, ka Pokaiņu mežā laiks apstājas un cilvēku pārņem citāda sajūta – vai tas ir zemes dzīļu neatklātais spēks, akmeņu vadītais enerģētiskais strāvojums vai vienkārši neskartās dabas burvība. Pokaiņu meža dabas vienkāršība, varenums un burvība aizrauj domas, sajūtas un apziņu. Tā ir atpūta no ikdienas darbiem, steigas un satraukumiem. 

Aicina pieteikties dalībai piena paku laivu regatē Jelgavā [0] 

03.07.2017

26. augustā jau piecpadsmito reizi Jelgavā norisināsies viens no atraktīvākajiem pasākumiem Lielupes ūdeņos – “Baltais Piena paku laivu regate”.  Interesenti – ģimenes, draugu kompānijas, uzņēmumi – aicināti pieteikties līdz 14. augustam. Dalība pasākumā ir bez maksas.

Jaunums – vienota ieejas karte objektos un atlaižu grāmatiņa atpūtai Jelgavā [0] 

30.06.2017

No 1.jūlija Jelgavas reģionālais tūrisma centrs sadarbībā ar Jelgavas pilsētas tūrisma pakalpojumu sniedzējiem pilsētas iedzīvotājiem un viesiem piedāvā jaunu produktu – vienotu ieejas karti trīs pilsētas apskates objektos un atlaižu grāmatiņu aktīvās atpūtas, ēdināšanas un naktsmītņu pakalpojumiem, kā arī suvenīru iegādei.

Brauciens ar kuģi “Jūrmala” no Jelgavas uz Jūrmalu [0] 

29.06.2017

Sestdien, 8.jūlijā, kuģis “Jūrmala” aicina doties braucienā pa Lielupi no Jelgavas līdz Majoriem Jūrmalā. Brauciens sāksies Jelgavā no piestātnes pie gājēju tilta “Mītava” Driksas upes krastā pulksten 10, bet atgriešanās Jelgavā plānota pulksten 19.30.

 

Vasaras piedāvājums gardēžiem „Izgaršo vietējo!” [0] 

28.06.2017

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs sadarbībā ar Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada ēdināšanas uzņēmumiem no 1.jūlija līdz 30.septembrim aicina gardēžus baudīt piedāvājuma „Izgaršo vietējo!” ietvaros tapušos ēdienus. Šīs sezonas ēdienu galvenā sastāvdaļa ir kartupelis, izceļot faktu, ka Jelgavā pirmo reizi Latvijas teritorijā galdā tika celti kartupeļi. Piedāvājuma laikā dalībnieki aicināti piedalīties Instagram un Facebook fotogrāfiju konkursā un laimēt vērtīgas balvas.

Jaunmoku pils Dārza svētkos skanēs “Vakara serenādes”  [0] 

27.06.2017

Jaunmoku pils 10. Dārza svētku ietvaros 9. jūlijā 18:00 ar programmu “Vakara serenādes Jaunmoku pilī” uzstāsies stīgu kamerorķestris “Sinfonia Concertante” diriģenta Jāņa Stafecka vadībā un klarnetists Mārtiņš Circenis. Jau tradicionāli šis notikums ir Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla vasaras koncerts. Šogad programmā skanēs E. Grīga, E. Elgara, V. A. Mocarta, L. Bokerīni, E. Dārziņa, A. Vecumnieka un  J. Karlsona skaņdarbi. 

Ungurmuižai 285! Ungurmuižas svētki 30.jūnijs – 2.jūlijs [0] 

22.06.2017

30.jūnijā:

• Izstādes: Itāļu fotogrāfa Lukas Berti (Luca Berti) izstāde “Man and nature in Latvia” , 11 gleznotāju veltīta izstāde Ungurmuižai “Dzimšanas diena”

• plkst. 22.00 koncerts “7 notis – viena valoda. Koncerts tumsā”. Radošo mūziķu apvienība “IN-visible music” jeb “NE-redzamā mūzika”: Aktrise Gunita Bārda un mūziķi - Zintis Žvarts, Ilze Žvarte, Reinis Reķis, Māris Radziņš, Raivo Ozols, Vilius Matutis, Mārtiņš Roziņš.

Ieeja 10,00 EUR 

Aicina doties ekskursijā pa Jelgavas salām [0] 

21.06.2017

Sestdien, 1.jūlijā, pulksten 12 Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina doties ekskursijā kājām “Jelgavas salas un savvaļas zirgi”. Vēsturnieka Andra Tomašūna pavadībā ekskursijā varēs uzzināt stāstus par Pasta, Gubernatora un Pils salu vēsturi, bet kopā ar vides gidu Eināru Nordmani doties pastaigā pa Pils salu un iepazīt savvaļas zirgus Lielupes palienes pļavās.

Saulgriežu ielīgošana un Spēka vijas vīšana Turaidā [0] 

19.06.2017

Gatavojoties vasaras saulgriežu svētkiem Turaidā, 20. jūnijā no plkst. 18.00 līdz 20.30 Turaidas muzejrezervātā ikviens aicināts piedalīties SVĒTKU IELĪGOŠANĀ - SPĒKA VIJAS – ozolzaru vijas vīšanas akcijā. Jau ceturto gadu, gatavojoties saulgriežu svinībām, tiks vīta 90 m gara ozolu zaru vija, ar ko svētkos 21. jūnija vakarā rituāla laikā rotāt Jāņu ugunskuru.

Vasaras saulgriežu svētki Turaidā [0] 

14.06.2017

Vienpadsmito gadu 21. jūnija pievakarē un gada īsākajā naktī Turaidā tiek svinēti košākie latviešu gadskārtu svētki – vasaras saulgrieži, kas norit vasaras vidū, kad saule visaugstāk uzbraukusi debesu kalnā. Vasaras saulgriežos gaismas un dzīvības spēks ir vislielākais. Tie ir auglības svētki, kad tiek daudzināta saule, degta gaiša Jāņuguns, aicināti pulkā Jāņa bērni no tuvām un tālākām malām, lai šogad īpaši daudzinātu dzimtas un ģimenes spēku.

Saulgriežu ieskandēšana Pokaiņu mežā [0] 

13.06.2017

Vasaras Saulgrieži ir maģijas un brīnumu piepildīts laiks, kad cilvēki jau izsenis pulcējušies spēka vietās, lai gūtu prieku un enerģiju. Sestdien, 17. jūnijā no plkst. 12 visi aicināti ieskandēt Saulgriežus LVM Pokaiņu meža takās. Baudīsim svētku dziesmu maģiju kopā ar folkloras kopu ,,Svitene”, lasīsim Jāņu zāles, Meža mātes vadībā dosimies skaistajās meža takās gūt spēkus, apdziedāsim akmeņu krāvumus, veidosim uguntiņu ziedus ūdenī veiksmei un vēlmju piepildījumam un veiksim rituālu Zikurātā.  Ozolkalna laukumā pasākuma apmeklētājus gaidīs gards uz ugunskura gatavots svētku mielasts, Pokaiņu meža īpašā tēja, Saulgriežu dziesmas, rotaļas un dejas. 

Brīvdabas kino seanss Bauskas pilsdrupās [0] 

12.06.2017

Piektdien, 16. jūnijā plkst. 23, Bauskas pilsdrupu pagalmā Brīvdabas kino vakars, kurā rādīs filmu “Makbets”. Filma veidota pēc Viljama Šekspīra lugas "Makbets" (The Tragedy of Macbeth), kas sarakstīta Skotijas,  Anglijas un Īrijas karaļa Džeimsa I valdīšanas laikā starp 1603. un 1607. gadu. Apmeklētāji aicināti līdzi ņemt pledu vai sedziņu uz kā sēdēt.

Nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē [0] 

09.06.2017

Šajā nedēļas nogalē Tukumā un apkārtnē būs iespēja klausīties koncertus, piedalīties kopīgā adīšanas pasākumā un izstādes atklāšanā, izkustēties un uzzināt ko jaunu Starptautiskajā Labsajūtas dienā, izklaidēties un darboties radošajās darbnīcās kopā ar Čučumuižas rūķiem un nosvinēt Tukuma evaņģēliski luteriskās draudzes 450 gadu jubileju.

Jelgavā gatavojas Smilšu skulptūru festivālam [0] 

08.06.2017

Aizrit ceturtā diena, kad Pasta salā Smilšu skulptūru festivāla “Summer Signs’17” konkursa dalībnieki, pārvērš smilšu formas visiem atpazīstamos tēlos. Darbs pie skulptūru veidošanas turpināsies līdz 9. jūnijam, pēc tam tos izvērtēs žūrija, kas arī noteiks konkursa uzvarētājus. Skulptūru veidošanas procesam var sekot līdzi arī tiešraidē festivāla mājaslapā – festivali.jelgava.lv.

Bezmaksas velo ekskursijas pa Karostu jūnijā  [0] 

07.06.2017

Karostas glābšanas biedrība jūnijā piedāvā divas bezmaksas velo ekskursijas pa Karostu.

Līgatnes dabas takās maģiskais vakars ar meža un gongu skaņām [0] 

06.06.2017

10. jūnijā, plkst. 20.00, Līgatnes dabas takās, norisināsies līdz šim nebijis pasākums - skaņu māksliniece Dace Straume aicina izbaudīt gongu koncertu brīvā dabā. Pulcēšanās uz pasākumu plkst. 19.30 no Līgatnes dabas takas apmeklētāju centra. 

Latvijas Muzeju biedrības akcija „Apceļo Latvijas muzejus!” [0] 

05.06.2017

Latvijas Muzeju biedrība šogad atzīmē 25 gadu jubileju. Šo gadu laikā Muzeju biedrības saime ir augusi un šodien apvieno 107 valsts, pašvaldības, privātos un autonomos muzejus. Lai pievērstu uzmanību Latvijas Muzeju biedrības darbībai, kā arī Latvijas muzejiem, no 2017. gada 1. jūnija līdz 31. augustam tiek organizēta vasaras akcija „Apceļo Latvijas muzejus!”. Tajā piedalās arī Tukuma muzeja septiņas struktūrvienības.

Igaunijas – Latvijas programmas projekts „Industriālais mantojums”  [0] 

02.06.2017

Veicinot industriālās vēstures liecības saglabāšanu, 26 Latvijas un Igaunijas industriālā mantojuma objekti uzsāk projektu „Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai”. 

Piestāj “Vidzemes šosejas pieturu” stendā Brīvdabas muzeja gadatirgū [0] 

01.06.2017

Š. g. 3. un 4. jūnijā Rīgā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā norisināsies divu dienu gadatirgus, kurā pirmo reizi piedalīsies arī Raunas, Smiltenes, Apes un Alūksnes novadi zem kopīgā nosaukuma “Vidzemes šosejas pieturas”.

Brīvdabas muzejs jau 47.reizi aicina uz Gadatirgu [0] 

31.05.2017

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgu, kas norisināsies 2017. gada 3. jūnijā no plkst. 9:00 – 18:00 un 4. jūnijā no 9:00 līdz 17:00! 

Iespēja doties pastaigā pa Liepājas vecpilsētu gidu pavadībā – „Tiksimies Rožu laukumā” [0] 

30.05.2017

Sākot no 1.jūnija līdz pat 31.augustam, ik dienas plkst. 14:00 liepājniekiem un pilsētas viesiem ir dota iespēja kopā ar zinošu gidu doties divu stundu garā pastaigā, lai iepazītu Vecliepāju.

Slīteres ceļotāju dienas [0] 

29.05.2017

2017.gada 3. un 4. jūnijā Slīteres Nacionālajā parkā, Līvu krastā un visā Dundagas novadā – No kalna arājiem līdz piekrastes zvejniekiem! –

jau 8. gadu pēc kārtas notiks Slīteres ceļotāju dienas Šlītõr Riekmīed pǟva

Rundāles pilī gatavojas 281. jubilejas atzīmēšanai [0] 

26.05.2017

2017. gada 24. maijā, atzīmējot 281. gadadienu kopš Rundāles pils pamatakmens ielikšanas, muzejā tiks atklātas četras jaunas telpas. Divas telpas – ampīra un bīdermeiera stilā – papildinās dekoratīvās mākslas izstādi "No gotikas līdz jūgendstilam", vēl divas – “Medību kabinets” un “Vannas istaba” – papildinās interjeru pamatekspozīciju hercoga privātajos apartamentos pils dienvidu korpusā. Savukārt pils vestibilos tiks atklātas divas izstādes, kas veltītas medību tēmai. 

Kandavas novada svētki „Lustīga dzīvošana” [0] 

24.05.2017

Pasākumu PROGRAMMA:
Piektdiena, 26.maijs

16.00 Kandavas Mākslas un mūzikas skolas audzēkņu koncerts – Kandavas kultūras namā

18.00  Zinātniskā konference „KURZEMES PILSĒTU TIESĪBAS” – Kandavas novada muzejā

21.30 Koncerts „KANDAVAS SIMTGADEI” – Bruņinieku pilskalnā

23.00–01.00 Romantiska pastaiga „CEĻOJUMS LAIKĀ” – Kandavas vecpilsētā

Ar rekordlielu dalībnieku skaitu tika atklāta Smiltenes novada aktīvā tūrisma sezona [0] 

24.05.2017

20. maijā ar velobraucienu “Ieriteņo vasarā” tika atklāta aktīvā tūrisma sezona Smiltenes novadā. Pasākumā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits (127), kuri sestdienas rītā pulcējās stāvlaukumā Drandu ielas galā, lai dotos 24 vai 38 km garajos velo maršrutos. 

Jelgavas pilsētai 752! [0] 

23.05.2017

Jelgava aicina uz pilsētas 752. dzimšanas dienas svinībām, kas ar pasākumiem visai ģimenei, plašu kultūras un izklaides programmu norisināsies no 26. līdz 28. maijam.  Koncertos uz 3 skatuvēm uzstāsies Latvijā pazīstami mākslinieki kā Dons, Labvēlīgais tips, A-Europa, Galaktika, Jānis Stībelis, Daumants Kalniņš un citi. Apmeklētājus sagaida deju uzvedums Pasta salas estrādē, lielkoncerti Zemgales Olimpiskajā centrā, zaļumballe Pils saliņā, koncerti Hercoga Jēkaba laukumā, Svētku gadatirgus, “Mākslas Brančs”, uguņošana un daudz kas cits. Ieeja visos pasākumos ir bez maksas.

Jelgavā teātri iepazīs caur smilšu tēlniecības darbiem [0] 

22.05.2017

Jelgavas pilsēta aicina 10. un 11. jūnijā iepazīt teātri, šoreiz nedaudz netradicionālākā veidā – caur smilšu tēlniecības darbiem. Pasta sala kļūs par simbolisku skatuvi 17 profesionāliem māksliniekiem, kuri smilšu formas pārvērtīs visiem atpazīstamos tēlos, ļaujot uz teātri paraudzīties no cita skatupunkta. Kopumā būs apskatāmas unikālas smilšu skulptūras, kuru veidošanā izmantos vairāk nekā 1000 tonnas smilšu. 

Muzeju nakts nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē [0] 

19.05.2017

Nedēļas nogalē, kad visā Latvijā muzeji atvērs savas namdurvis Muzeju nakts dalībniekiem arī Tukumā un apkārtnē sarūpēti dažādi, vairāk vai mazāk vērienīgi pasākumi, bet katrs ar savu īpašo pieeju un interesanto skatījumu. Šogad Muzeju naktī domāsim par laiku, skaitīsim laiku un vizualizēsim laiku, jo Muzeju nakts tēma ir Laika rats.

Sestdien uz Tukumu ir vērts doties jau rīta pusē, jo dažādi pasākumi šeit norisināsies arī muzeju nakts dienā.

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina [0] 

18.05.2017

Starptautiskās Muzeju nakts ietvaros, 20. maijā, no 19:00 līdz 23:00, Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina ikvienu apmeklētāju, neatkarīgi no vecuma – spēlēties un rotaļāties.  Ezera ceļš vedīs apmeklētājus uz Kurzemes zvejniekciema pļavu, kur, Juglas ezera krastā, dižojas 19. gadsimta Kurzemes zvejnieku sētas un ēkas.

Turaidas muzejrezervāts Muzeju naktī 2017 griež laika ratu [0] 

17.05.2017

Turaidas muzejrezervāts 20. maijā vakarā no 19.00 līdz 01.00 aicina apmeklēt Turaidu, lai izzinātu laika ratu Turaidā tūkstošgadu garumā, piedāvājot īpaši sagatavotu programmu “Laika rats Turaidā. Pasaule eksistē LAIKĀ un telpā. Laika iezīmes atklājas telpā, un telpa tiek apjēgta laikā. LAIKS ir no telpas neatdalāma dimensija. LAIKS ir tas, kas visam neļauj notikt vienlaicīgi. LAIKS un telpa ir kultūras pamatjēdzieni.

Brīnumu laiks Bauskas pilī [0] 

16.05.2017

Sestdien, 20.maijā, Starptautiskās muzeju nakts ietvaros, Bauskas pils muzejs ir sagatavojis programmu “Brīnumu laiks Bauskas pilī”. Pasākumu plkst. 23:00 noslēgs gaismas uzvedums “Alegorija par Fēniksu”, kurā, velkot paralēles ar vēsturisko leģendu, tiks izspēlēta Bauskas pils kā Fēniksa atdzimšana.

Muzeju nakts Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī [0] 

15.05.2017

Muzeju naktī, 20.maijā, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornis aicina apmeklētājus pagriezt laika ratu, ieraudzīt, kā Jelgava izskatījusies 20.gadsimta sakumā, un salīdzināt, kas mainījies pilsētas ainavā pēdējo 20 gadu laikā. Kā ierasts muzeju naktī torņa ekspozīcijas un skatu laukums būs atvērts apmeklētājiem bez maksas no pulksten 19 līdz 1 naktī.

 

Ieriteņosim 2017. gada aktīvajā tūrisma sezonā! [0] 

12.05.2017

Sestdien, 20. maijā Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrs (TIC) sadarbībā ar Sporta un Tūrisma klubu “Zaļā Pēda” aicina piedalīties tradicionālajā velobraucienā “Ieriteņo vasarā” un atklāt aktīvā tūrisma sezonu Smiltenes novadā.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!