Ceturtdiena, 17. Oktobris, 2019
Karīna, Gaits
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Lieldienu svētki Turaidā „Atnāca Lieldiena Turaidā!” [0] 

12.04.2017

Svinot pavasari, Turaidas muzejrezervāts aicina uz gadskārtu ieražu svētkiem Lieldienām, otrajās Lieldienās, 17. aprīlī plkst. 14.30 Turaidas muižas saimnieciskajā centrā, lai kopā ar ģimenēm un Siguldas folkloras kopu “Senleja” izdzīvotu Lieldienu latviskās tradīcijas.

Lieldienas Brīvdabas muzejā [0] 

11.04.2017

2017. gada 16. un 17. aprīlī no plkst. 10:00 – 16:00

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina svinēt Lieldienu svētkus brīvā dabā. Kopā varēsim šūpoties, olas krāsot un ripināt, iet rotaļās, piedalīties radošās darbnīcās, izzināt tradīcijas, dekorēt lielo koka olu, mesties dažādas izpriecās un iepirkties tradicionālais Lieldienu tirdziņā, kurā piedalās amatnieki un pārtikas tirgotāji

“Devilstone” ieradīsies “Heaven Shall Burn” [0] 

10.04.2017

“Devilstone” festivāls, kas jau devīto reizi norisināsies Lietuvā, no 13. – 16. jūlijam, piedāvās līdz šim reti festivāla kontekstā dzirdētu skanējumu– melodisku metalcore / deathcore / melodic death metal. Uz ekstremālajai mūzikai veltītās “Rietumu” skatuves kāps Vācijas modernās metāla skatuves lepnums “Heaven Shall Burn”, intriģējošs ar savu  netipisko, par “straight-edge” dēvējamo dzīvesveidu, kā arī ar agresīvu un melodisku mūziku.

Lieldienu brīvdienās Jaunpils pilī [0] 

10.04.2017

Lieldienu brīvdienās no 14. -17. aprīlim katru dienu no 12:00-17:00  Jaunpils pils saime aicina aktīvi un aizraujoši pavadīt dienu ģimenes lokā. 

Pasākums “Krāsainās Lieldienas” dabas parkā Tērvetē. [0] 

10.04.2017

Pirmajās Lieldienās, 16. aprīlī, Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē norisināsies pasākums “Krāsainās Lieldienas!”. Līksmosim, gavilēsim, priecāsimies un dižosimies ar rotātajām Lieldienu olām pasakām apvītajā mežā.

Iešūpo pavasari Jelgavā! [0] 

10.04.2017

Jelgavas pilsēta aicina Pirmās Lieldienas, 16. aprīli, pavadīt kopā ar ģimeni Jelgavas pils parkā, kur norisināsies par tradīciju kļuvušais pasākums “Lieldienu pastaiga”.

Pūpolsvētdienas nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē [0] 

07.04.2017

Šajā nedēļas nogalē, kad daudzviet Latvijā tiek atzīmētas pavasara Putnu dienas, arī mēs aicinām doties uz Ķemeru nacionālo parku, kur kopā ar speciālistiem būs iespēja piedalīties dažādos izzinošos un radošos pasākumos. Vēl šajās brīvdienās aicinām apmeklēt apkārtnes muzejus, skatīt koncertu un teātra izrādi, un varbūt arī piedalīties Pūpolsvētdienas dievkalpojumā kādā no Tukuma baznīcām.

Karosta Francijas televīzijas šovā [0] 

06.04.2017

Sestdien, 8.aprīlī, Karostā tiks filmēts sižets Francijas televīzijas šovam “Echappées Belles” (Brīnišķīgā izbēgšana). Tas ir 90 minūšu garš ceļojumu un piedzīvojumu šovs, ko franču televīzijā rāda katru sestdienas vakaru. Parasti raidījumā tiek atspoguļots, kā raidījuma vadītāja Sophie Jovillard ceļo pa kādu valsti, iepazīst tās kultūru, sabiedrību, tradīcijas, tiekas ar vietējiem cilvēkiem, iepazīst viņu ikdienas dzīvi, darbu, aizraušanās un iecienītākās vietas. 

Pirmo reizi – Pirts rallijs Daugavpils novadā!  [0] 

06.04.2017

Pirmo reizi Daugavpils novadā 29. aprīlī visus interesentus aicina “PIRTS RALLIJS 2017” – jautras sacensības starp komandām, apmeklējot un izmēģinot visdažādākās pirtis: saunas, melnās pirtis, slapjās pirtis visā novada teritorijā.  Tā  būs savdabīga “atvērto durvju diena”,  kuras laikā apmeklētājiem būs ne tikai iespēja bez maksas izmēģināt 15 Daugavpils novada tūrisma jomas uzņēmēju piedāvātās pirtis, bet arī piedalīties balsošanā par labāko pirti un sacensties komandu konkurencē par lielisku balvu – apmaksātu atpūtu ar savu komandu pirtī, kas būs pasākuma noslēgumā saņēmusi nomināciju „LABĀKĀ PIRTS DAUGAVPILS NOVADĀ  2017"! Pasākumu organizē Daugavpils novada pašvaldības aģentūra “TAKA”.

Pārgājienā – ekspedīcijā iepazīst Palsas upes lokus [0] 

05.04.2017

1.aprīļa rītā lieli un mazi dalībnieki pulcējās pie Palsmanes Kultūras nama, lai kopīgi dotos pārgājienā – ekspedīcijā gar Palsas lokiem un iepazītu Palsas upi no Palsmanes līdz Variņiem.

Bauskas pils muzejā skanēs  [0] 

04.04.2017

Sestdien, 8.aprīlī plkst. 17.00 Bauskas pils muzejā skanēs "Mediatore" koncertprogramma Douce Dame Jolie jeb “Maigā un skaistā dāma”, kurā dzirdēsiet 14.- 15.gs. Gijoma de Mašo (Guillaume de Machaut), Gijoma Difē (Guillaume Dufay), Žila Benšuā (Gilles Binchois) un citu komponistu laicīgās dziesmas.

Turaidas muzejrezervāts aicina uz Informācijas dienu [0] 

03.04.2017

Tuvojoties vasaras sezonai, 8. aprīlī plkst. 10.00, Turaidas muzejrezervāts muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamajā mājā aicina uz pavasara tūrisma konferenci – Informācijas dienu, kurā interesentus iepazīstinās ar muzejrezervāta 2017. gada aktualitātēm, jaunākajām publikācijām, piedāvājumu vasaras sezonā.

Pirmā aprīļa nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē – radoši piepildīta! [0] 

31.03.2017

Pirmajā aprīļa nedēļas nogalē visos Latvijas novados un arī Tukumā norisināsies projekts “Satiec savu meistaru!”, kurā būs iespēja izzināt un izmēģināt dažādas prasmes, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē. Vēl, ciemojoties mūspusē, būs iespēja vērot teātra izrādi, uzzināt aktualitātes par dārzkopību, vērot motosacīkstes Enduro sportā, kā arī palutināt sevi un nobaudīt īstus itāļu ēdienus. 

Kārsavā taps tūrisma un amatniecības centrs „Līču mājas” [0] 

30.03.2017

Kārsavas novada pašvaldība kopš 2015. gada strādā pie ēkas Vienības ielā 64 pārbūves projekta. Ēku ir plānots pārvērst par tūrisma un amatniecības centru, kurā atradīsies Kārsavas novada muzejs, izstāžu zāle, tūrisma informācijas centrs, telpas vietējiem amatniekiem un mājražotājiem un iedzīvotāju jaunrades telpas.

Bruņinieka skulptūra Aizputē  [0] 

29.03.2017

2016. gada augustā, 13. Starptautiskā čuguna mākslas simpozija ietvaros, mākslinieks Kārlis Alainis izveidoja lielformāta bruņinieka skulptūru. Pēc simpozija tika veikti skulptūras apstrādes darbi un šā gada 1. aprīlī plkst 14:00 skulptūra tiks atklāta. Skulptūra tiks novietota pie Livonijas ordeņa pilsdrupām kā apskates objekts pilsētniekiem un pilsētas viesiem.

 

Apgūsti senās amatu prasmes Brīvdabas muzejā [0] 

28.03.2017

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotā projekta “Satiec savu meistaru! 2017”, kas iekļaujas kopīgā Eiropas projektā „Eiropas amatu prasmju dienas” ietvaros no 31. marta līdz 2. aprīlim, aicina apgūt senās amatu prasmes un satikt savu meistaru, kurš ierādīs savu arodu visiem interesentiem. Priedes kroga telpās varēs apgūt grozu pīšanu, karošu grebšanu, maizes cepšanu, māla svilpaunieku izgatavošanu, aušanu, adīšanu un sveču liešanu. Kurzemes sētā varēs iemācīties salmu rotu gatavošanu un spēlēt senās spēles, bet smēdē iepazīties ar kalēja darbu.

Karstākos jaunumus bērniem meklē izstādē “Bērnu pasaule 2017”! [0] 

27.03.2017

Jau šajā nedēļas nogalē – no 31. marta līdz 2. aprīlim – izstādē “Bērnu pasaule 2017” Ķīpsalā varēs iepazīties ar aktuālāko un plašāko bērnu preču piedāvājumu, ko prezentēs vairāk nekā 150 uzņēmumu. Būs gan jaunākās apģērbu kolekcijas un mēbeļu sērijas, gan inovatīvi ratu modeļi un autosēdeklīši, gan spēles un rotaļlietas. Turklāt par labām izstādes cenām!

 

Piedalies spēlē “Saliec pāri Jelgavā” un laimē balvu [0] 

27.03.2017

Jelgavas reģionālā tūrisma centra izveidotās mājas lapas www.visit.jelgava.lv apmeklētāji aicināti iepazīt Jelgavas pilsētu interaktīvā spēlē “Saliec pāri Jelgavā”, iegūt mēneša ātrākā spēlētāja titulu un  laimēt balviņu Jelgavas apmeklējumam.

31. martā - akcija „Satiec savu meistaru!” Turaidā [0] 

24.03.2017

Turaidas muzejrezervāts sadarbībā ar Turaidas kalēju Andri Ščeglovu akcijas “Satiec savu meistaru!” ietvaros 31.martā no plkst. 10.00 līdz plkst. 14.00 aicina iepazīt seno Turaidas smēdi un kalēja arodu. Šajā dienā Turaidas smēdē interesentus gaidīs kalējs Andris Ščeglovs, lai sarunās par kalēja darbu dalītos savās prasmēs un zināšanās. 

Ģimenes diena „Ko un kā medīja senajos laikos” [0] 

22.03.2017

Šī mēneša pēdējā sestdienā, 25. martā, laikā no 11.00 līdz 16.00 aicinām apmeklēt ģimenes dienu Dabas muzejā un uzzināt ko medījuši un zvejojuši senie Latvijas iedzīvotāji. Tāpat pasākuma laikā būs iespēja aplūkot tādus krājuma priekšmetus, kas ikdienā nav apskatāmi muzeja ekspozīcijās un uzdot sev interesējošus jautājumus muzeja speciālistiem. 

Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs atklāj apmeklētājiem restaurēto Liepājas ostas noliktavu [0] 

22.03.2017

Piektdien, 24. martā plkst. 14.00 Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzejā notiks restaurētās Liepājas ostas noliktavas “Bezdelīga” atklāšana. 17.gs. beigās celtā noliktava tika atjaunota, piesaistot Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansējumu, kā arī Valsts budžeta finanšu līdzekļus. Noliktavas pirmajā stāvā apskatei būs pieejama muzeja plašā lāžu un skapju kolekcija, kā arī senie enkuri. Savukārt otrajā un trešajā stāvā atradīsies muzeja fondu priekšmeti un darba telpas.

Karostas cietuma jaunumi martā [0] 

21.03.2017

Karostas cietums iekļauts “10 neparastāko viesnīcu, kur pavadīt aizraujošas brīvdienas Eiropā, sarakstā”.

Komunistiskā terora upuru piemiņas dienā Karostas cietumā tiks demonstrēta režisores Dzintras Gekas dokumentālā filma “Kur palika Tēvi”.

 

Aicinām doties pārgājienā – ekspedīcijā gar Palsas lokiem [0] 

20.03.2017

Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrs (TIC) 1. aprīlī aicina doties kopīgā pārgājienā – ekspedīcijā gar Palsas lokiem, lai iepazīstu Palsas upi no Palsmanes līdz Variņiem.

Nedēļas nogale sagaidot pavasara saulgriežus! [0] 

16.03.2017

Tuvojoties pavasara saulgriežiem un dabai pamazām mostoties no ziemas miega, aicinām apmeklēt Tukumu un izbaudīt koncertus, vērot modes skati ar Tukuma rokdarbnieču meistardarbiem, kā arī piedalīties pavasara modināšanā saulgriežu pasākumā ar latviskajām tradīcijām. 

Apskati retas suņu un kaķu šķirnes izstādē “PetExpo 2017” [0] 

15.03.2017

Jau šajā nedēļas nogalē, 18. un 19. martā, Ķīpsalā notiks mājdzīvnieku izstāde “PetExpo 2017”, kurā varēs apskatīt dažādus mīļdzīvniekus, tostarp tūkstošiem suņu un simtiem kaķu. Starp visiem ķepaiņiem būs vairākas īpaši retas šķirnes! Uzzini, kādas tās būs, un dodies tās apskatīt dzīvē!

Turaidas muzejrezervāts piedāvā Lieldienu programmu [0] 

15.03.2017

Turaidas muzejrezervāts pavasara gadskārtu svētku Lieldienu gaidīšanas laikā no 20. marta līdz 13. aprīlim piedāvā jaunāko klašu skolēniem un pirmsskolas izglītības iestāžu vecāko grupu audzēkņiem izglītojošo programmu “Tā gaidu Lieldienu!”

Lielās dienas rotāšana Pokaiņos [0] 

13.03.2017

Senatnē gandrīz visām tautām gads sākās pavasarī, pavasara saulgriežos. Pavasara saulgriežus sauc arī par vienādībām, kad tumsa un gaisma ir līdzsvarā. Pēc tam sākas gaismas pārsvars - diena kļūst garāka par nakti. Gaisma un Saule ir dzīvības simbols, mostas gan daba, gan cilvēki. Nosaukums Lielā diena uzsver šī laika nozīmīgumu.

Sportisks pasākums “Cibric, cibric uz mežu” dabas parkā Tērvetē [0] 

10.03.2017

Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē 18. martā aicina aktīvos, sportiskos un azartiskos uz priežu silu, uz pasākumu “Cibric, cibric uz mežu”! No 12.00 līdz 16.00 aicinām piedalīties sportiskās aktivitātēs, popularizējot aktīvu dzīvesveidu meža vidē.

Nedēļas nogales pasākumi Tukumā un apkārtnē [0] 

08.03.2017

Marta otrajā nedēļas nogalē Tukuma pusē būs iespēja vēl izbaudīt Sieviešu dienai veltītu pasākumu, kā arī sekot līdzi mūsdienu deju sacensībām un uzzināt visu par pūcēm, un piedalīties šo putnu vērošanā Ķemeru nacionālajā parkā.

Olīvijas Steindleres un Ugo Majo klasiskās mūzikas koncerts Durbes pilī  [0] 

08.03.2017

2017. gada 10. martā 18.00 Durbes pils muzejā (M. Parka ielā 7, Tukumā), atzīmējot Francijas institūta Latvijā divdesmito pastāvēšanas gadadienu, notiks Olīvijas Steindleres un Ugo Majo koncerts.

Tūrisma rallijs Ieaud savu stāstu Talsu novadā 2017 [0] 

07.03.2017

2017.gada 17. jūnijā tūrisma biedrība AtpūtasBāzes.lv aicina piedalīties kārtējā tūrisma rallijā „Ieaud savu stāstu Talsu novadā”. Šoreiz iepazīsimies ar brīnišķīgo Talsu novadu. Tūrisma rallijs tiek organizēts ar Talsu novada pašvaldības atbalstu.

Līgatnes Dabas takām dzimšanas dienas svinības [0] 

07.03.2017

Dabas aizsardzības pārvalde un Līgatnes novads aicina 11. martā no plkst. 13:00, Līgatnes dabas takās, norisināsies Līgatnes Dabas taku dzimšanas dienas svinības.


 

Sieviešu dienai veltīti pasākumi Tukumā un apkārtnē [0] 

02.03.2017

Jau marta pirmajā nedēļas nogalē Tukuma pusē sāk atzīmēt Sieviešu dienu. Ja paciemosieties mūspusē, būs iespēja vērot gan koncertus, gan teātra izrādes, gan arī just līdzi un uzmundrināt “Sieviešu dienas rallija” dalībnieces pie starta līnijas. 

Karostas glābšanas biedrība rīko akciju “Mēs Karostai, Liepājai, Latvijai” [0] 

02.03.2017

Latvijā pieņemts, ka ļaudis vienmēr prasa, ko man dos valsts, ko man dos pilsēta, pašvaldība? Bet kas tad ir valsts? Kas ir pilsēta? Tie esam mēs paši. Tāpēc uzdosim sev jautājumu, ko mēs varam dot valstij, pilsētai? Jā, protams, mēs katru dienu dodam, dzīvojot šeit un maksājot nodokļus, bet par nodokļu maksāšanu kaut ko sagaidām un drusku arī saņemam pretī.

 

Turaidas muzejrezervāts un Latvijas Dabas fonds aicina uz talku [0] 

02.03.2017

Turaidas muzejrezervāts un Latvijas Dabas fonds aicina organizāciju pārstāvjus un ikvienu interesentu uz parkveida ainavas sakopšanas talku šī gada 10. martā no plkst. 10.00 līdz 15.00 Turaidas muzejrezervāta teritorijā.

Dalī pastaiga. Mūzikas un vīna vakars Ungurmuižā [0] 

01.03.2017

Gaidot pavasari, aicinām uz košu saviesīgu vakaru Ungurmuižā! 12.martā plkst. 17.00 ar koncertprogrammu "Dalī pastaiga" viesosies laikmetīgā džeza grupa "Ainavisti" sadarbībā ar stepa dejas grupu "Soul Tap". Vakaru papildinās Spānijas vīnu degustācija un kompānijas “Mediato” pārstāvju stāstījumi par vīnu.

Japānas populārākais TV šovs Karostas cietumā [0] 

23.02.2017

Rīt, 24.februārī, Karostas cietumā viesosies populārākais Japānas TV kanāls, lai filmētu epizodes televīzijas šovam “ITteQ let’s Challenge the World”. Tas patlaban ir visvairāk skatītais TV šovs Japānā, to rāda svētdienas vakaros un tam ir 20 miljonu skatītāju. 

Meteņdiena Turaidā – “Vizu, vizu, Metenīti!” [0] 

23.02.2017

Turaidas muzejrezervāts 4. martā plkst. 14.30 aicina lielus un mazus pulcēties Turaidā, lai svinētu gadskārtu ieražu svētkus - Meteņus, izdzīvojot senās latviskās tradīcijas kopā ar Siguldas folkloras kopas “Senleja” maskotajiem čigāniem un citiem Meteņbērniem.

Ģimenes diena „Dinozauri” Dabas muzejā [0] 

22.02.2017

Šī mēneša pēdējā sestdienā, 25. februārī, laikā no 11.00 līdz 16.00 aicinām apmeklēt ģimenes dienu Dabas muzejā „Dinozauri”.

Metenis Brīvdabas muzejā  [0] 

21.02.2017

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs šo svētdien, 26. februārī no plkst. 12.00 līdz plkst. 16.00, piedāvā lieliem un maziem apmeklētājiem tērpties maskās, lai ar maskoto gājienu, jautrām dziesmām un dejām folkloras kopu pavadībā, svinētu METEŅA DIENU.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!