Svētdiena, 20. Septembris, 2020
Marianna, Ginters, Guntra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Maija dziedājumi Brīvdabas muzejā [0] 

11.05.2017

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs 14. maijā no plkst. 12.00 līdz plkst. 14.00, piedāvā muzeja apmeklētājiem ieklausīties latgaliešu sadzīves dziesmu ansambļa "Olūteņš" Maija dziedājumos un apmeklēt katoļu misi Eleonorvillas muižas kapelā.

Tērvetē atklās tūrisma vasaras sezonu [0] 

10.05.2017

Sestdien, 13.maijā, vienā no iecienītākajiem un ģimenei draudzīgākajiem tūrisma objektiem  Latvijā – dabas parkā Tērvetē norisināsies vasaras sezonas atklāšanas svētki  “Pasakas modināšana”. LVM dabas parks visiem apmeklētājiem šajā dienā dāvina brīvbiļetes ieejai parkā.

Daugavas novada Tūrisma triatlons 27. maijā Daugavas lokos [0] 

09.05.2017

Daugavpils novadā, dabas parka “Daugavas loki” teritorijā šī gada 27. maijā notiks Tūrisma triatlons – sacensības aktīviem cilvēkiem, kuri varēs pārbaudīt savus spēkus laivošanā, riteņbraukšanā un skriešanā, pavadot dienu brīvā dabā.  Tūrisma triatlona maršruts sākas Slutišķu ciemā, kur dalībnieki sēdīsies kanoe laivās un dosies lejup pa Daugavu. Desmit kilometrus lejpus Slutišķiem atrodas kempings “Ozianna”, kurā dalībniekiem iepriekš jāatstāj viņu velosipēdi – pēc kanoe brauciena sekos atgriešanās Slutišķu sādžā ar velosipēdiem. Pēdējais ap kilometru garais triatlona posms būs skrējiens. Pasākumu kā tradīciju iedibinājusi un šogad atkal organizē Daugavpils novada pašvaldības aģentūra “TAKA”, tas notiek dabas parkā “Daugavas loki”. 

Maijas dienā, godinot Turaidas Rozi  [0] 

08.05.2017

Maija mēnesis Turaidas muzejrezervātā ir laiks, kad gaisā virmo pavasaris un mīlestība. Maijs ir laiks, kad Turaidā īpaši tiek atgādināta leģenda par meiteni Maiju Greifu – Turaidas Rozi - skaisto, drosmīgo un uzticīgo jaunavu, kas 1620. gadā ar savu izvēli pierādīja, ka gods un uzticība mīlestībai ir vērtības, kuras svarīgākas par pašas dzīvību.

Karostas glābšanas biedrība turpina akciju “Mēs Karostai, Liepājai, Latvijai” maijā [0] 

03.05.2017

Karostas glābšanas biedrība maijā turpina akciju “Mēs Karostai, Liepājai, Latvijai” un aicina uz bezmaksas pasākumiem.

4 jauni velomaršruti Ziemeļlatgalē [0] 

02.05.2017

Latvijas apceļotāji, kuri labprātāk izvēlas velosipēdu savas piedzīvojumu garšas radīšanai, šogad tiek īpaši aicināti uz Ziemeļlatgali, kur maija mēnesī tiks atklāti 4 jauni velomaršruti. Tie ir tapuši nesteidzīgam vienas dienas braucienam un veicamie attālumi ir no 19 līdz 30 kilometriem. 

4. maija svētkos “Nāc piknikā Turaidā!” [0] 

01.05.2017

Turaidas muzejrezervāts, atsaucoties Latvijas simtgades biroja aicinājumam, 4.maijā organizē Baltā galdauta svētkus, rīkojot īpašu akciju “Nāc piknikā Turaidā! “, kuras laikā Latvijas valsts svētku dienā - Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā, aicina braukt svinēt svētkus kopā ar savām ģimenēm un draugiem vienā no gleznainākajām vietām – Turaidā.

Brīvdabas muzejs 1.maijā atklāj vasaras sezonu [0] 

28.04.2017

1. maijā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā ar īpašu pasākumu programmu tiks atklāta Vasaras sezona. Šajā dienā tiks atzīmēta 80 gadadiena, kopš muzejā tika atklāts 18.gs. beigās celtās Zemgales zemnieka sētas komplekss. 

“Valpurģu nakts pavasarīgās mistērijas” dabas parkā Tērvetē [0] 

27.04.2017

Aprīļa mēneša pēdējās dienas izskaņā, 30. aprīlī, Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē norisināsies pasākums “Valpurģu nakts pavasarīgās mistērijas”. Līksmosim, maskosimies, pārtapsim, pumpurosimies, un salaposim.

Noslēpumainā jenotsuņa diena Līgatnes dabas takās [0] 

26.04.2017

Pēc garās ziemas guļas pamestās lapsu vai āpšu alās pamodušies ir jenotsuņi. Tāpēc sestdien, 29. aprīlī Dabas aizsardzības pārvalde aicina ikvienu interesentu uz Noslēpumainā jenotsuņa dienu Līgatnes dabas takās. 

Rundāles pilī gatavojas svētkiem un tūrisma sezonas sākumam  [0] 

25.04.2017

Ziema ir aizritējusi, pils parkā uzziedējuši pirmie pavasara ziedi. Kā klusos, mierīgos ziemas mēnešus ir aizvadījuši muzeja darbinieki? Tāpat kā katru gadu – turpinot iesāktos darbus, plānojot jaunus un gatavojoties ne tikai aktīvās tūrisma sezonas sākumam, bet arī vērienīgiem un nozīmīgiem muzeja pasākumiem. Pirms tūrisma sezonas notiek dažādi remonta, atjaunošanas un uzkopšanas darbi pils telpās un apkārtnē, lai apmeklētāji justos kā gaidīti viesi.

Tūrisma vakarā aicina iepazīt Mongoliju [0] 

24.04.2017

Ceturtdien, 27.aprīlī, pulksten 18 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies tematiskais tūrisma vakars “Aukstās Mongolijas cilvēku siltums”. Vakara viešņa Madara Marija Muižniece stāstīs par ceļojumu ar Transsibīrijas ekspresi un pavadīto laiku brīvprātīgajā darbā Mongolijā.

 

Notiek tūrisma akcija “Apceļo Vidzemes šosejas pieturas” [0] 

21.04.2017

No š.g. 1. aprīļa līdz 1. oktobrim aicinām piedalīties tūrisma akcijā “Apceļo Vidzemes šosejas pieturas”, lai iepazītu jau esošā sadarbības projekta “Vidzemes šosejas pieturas” tūrisma piedāvājumu. 

Matu sakārtojums un rotas 16. un 17. gadsimtā [0] 

20.04.2017

Sestdien, 22.aprīlī plkst. 15.00 Bauskas pils muzejā notiks Senā dzīvesveida skolas nodarbība "Matu sakārtojums un rotas 16. un 17. gadsimtā". Ieskatu frizūru veidošanas un rotu nēsāšanas tradīciju vēsturē sniegs Latvijas Mākslas akadēmijas docente Edīte Parute. Rīgas Stila un Modes profesionālās vidusskolas absolventes, iesaistot apmeklētājus, mēģinās izveidot 16.gadsimta sieviešu matu sakārtojumu un Kurzemes hercoga Frīdriha Ketlera “de Kadnē cirtu”.

Dabas muzejā aicina izzināt gliemežus un izbaudīt muzikālu performanci  [0] 

19.04.2017

Ceturtdien, 20. aprīlī, Latvijas Dabas muzejā notiks koncertsarunu cikla „Dabas akadēmija” sezonas noslēguma pasākums „Gliemežu klusums”. Par gliemežu un gliemeņu daudzveidību Latvijā un pasaulē sarunāsies malakologi Edgars Dreijers un Iveta Jakubāne, bet ar muzikālu priekšnesumu, pirmo reizi Dabas muzejā, uzstāsies Mintha. 

Daba mostas Kurzemē – dodieties skatīt un baudīt! [0] 

17.04.2017

Pavasaris, kad mostas visa dzīvā daba, ir īstais laiks, lai sāktu apceļot Kurzemes skaistākās vietas.

Vienkoču parkam - 10 gadu jubileja [0] 

12.04.2017

Tieši Lieldienās Vienkoču parks aicina lielus un mazus uz savu 10 gadu jubileju.

Lielā Talka Garozas muižā [0] 

12.04.2017

Dienā, kad visos Latvijas novados ļaudis dosies sakopt apkārtni Lielajā Talkā, arī Mežotnes pagasta Garozas muižā notiks lieli darbi. 22.aprīlī plkst.10.00 palīdzēt gribošie ir aicināti pulcēties pie bijušās muižas drupām.  Kopīgiem spēkiem akmeni pa akmenim, ķieģeli pa ķieģelim nojauksim kokos ieaugušās vecās sienas, kas Bauskas novada Dāviņu pagasta Bruknas muižā pārtaps par vēsturisko saimniecības ēku kompleksu. 

Lieldienu svētki Turaidā „Atnāca Lieldiena Turaidā!” [0] 

12.04.2017

Svinot pavasari, Turaidas muzejrezervāts aicina uz gadskārtu ieražu svētkiem Lieldienām, otrajās Lieldienās, 17. aprīlī plkst. 14.30 Turaidas muižas saimnieciskajā centrā, lai kopā ar ģimenēm un Siguldas folkloras kopu “Senleja” izdzīvotu Lieldienu latviskās tradīcijas.

Lieldienas Brīvdabas muzejā [0] 

11.04.2017

2017. gada 16. un 17. aprīlī no plkst. 10:00 – 16:00

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina svinēt Lieldienu svētkus brīvā dabā. Kopā varēsim šūpoties, olas krāsot un ripināt, iet rotaļās, piedalīties radošās darbnīcās, izzināt tradīcijas, dekorēt lielo koka olu, mesties dažādas izpriecās un iepirkties tradicionālais Lieldienu tirdziņā, kurā piedalās amatnieki un pārtikas tirgotāji

“Devilstone” ieradīsies “Heaven Shall Burn” [0] 

10.04.2017

“Devilstone” festivāls, kas jau devīto reizi norisināsies Lietuvā, no 13. – 16. jūlijam, piedāvās līdz šim reti festivāla kontekstā dzirdētu skanējumu– melodisku metalcore / deathcore / melodic death metal. Uz ekstremālajai mūzikai veltītās “Rietumu” skatuves kāps Vācijas modernās metāla skatuves lepnums “Heaven Shall Burn”, intriģējošs ar savu  netipisko, par “straight-edge” dēvējamo dzīvesveidu, kā arī ar agresīvu un melodisku mūziku.

Lieldienu brīvdienās Jaunpils pilī [0] 

10.04.2017

Lieldienu brīvdienās no 14. -17. aprīlim katru dienu no 12:00-17:00  Jaunpils pils saime aicina aktīvi un aizraujoši pavadīt dienu ģimenes lokā. 

Pasākums “Krāsainās Lieldienas” dabas parkā Tērvetē. [0] 

10.04.2017

Pirmajās Lieldienās, 16. aprīlī, Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē norisināsies pasākums “Krāsainās Lieldienas!”. Līksmosim, gavilēsim, priecāsimies un dižosimies ar rotātajām Lieldienu olām pasakām apvītajā mežā.

Iešūpo pavasari Jelgavā! [0] 

10.04.2017

Jelgavas pilsēta aicina Pirmās Lieldienas, 16. aprīli, pavadīt kopā ar ģimeni Jelgavas pils parkā, kur norisināsies par tradīciju kļuvušais pasākums “Lieldienu pastaiga”.

Pūpolsvētdienas nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē [0] 

07.04.2017

Šajā nedēļas nogalē, kad daudzviet Latvijā tiek atzīmētas pavasara Putnu dienas, arī mēs aicinām doties uz Ķemeru nacionālo parku, kur kopā ar speciālistiem būs iespēja piedalīties dažādos izzinošos un radošos pasākumos. Vēl šajās brīvdienās aicinām apmeklēt apkārtnes muzejus, skatīt koncertu un teātra izrādi, un varbūt arī piedalīties Pūpolsvētdienas dievkalpojumā kādā no Tukuma baznīcām.

Karosta Francijas televīzijas šovā [0] 

06.04.2017

Sestdien, 8.aprīlī, Karostā tiks filmēts sižets Francijas televīzijas šovam “Echappées Belles” (Brīnišķīgā izbēgšana). Tas ir 90 minūšu garš ceļojumu un piedzīvojumu šovs, ko franču televīzijā rāda katru sestdienas vakaru. Parasti raidījumā tiek atspoguļots, kā raidījuma vadītāja Sophie Jovillard ceļo pa kādu valsti, iepazīst tās kultūru, sabiedrību, tradīcijas, tiekas ar vietējiem cilvēkiem, iepazīst viņu ikdienas dzīvi, darbu, aizraušanās un iecienītākās vietas. 

Pirmo reizi – Pirts rallijs Daugavpils novadā!  [0] 

06.04.2017

Pirmo reizi Daugavpils novadā 29. aprīlī visus interesentus aicina “PIRTS RALLIJS 2017” – jautras sacensības starp komandām, apmeklējot un izmēģinot visdažādākās pirtis: saunas, melnās pirtis, slapjās pirtis visā novada teritorijā.  Tā  būs savdabīga “atvērto durvju diena”,  kuras laikā apmeklētājiem būs ne tikai iespēja bez maksas izmēģināt 15 Daugavpils novada tūrisma jomas uzņēmēju piedāvātās pirtis, bet arī piedalīties balsošanā par labāko pirti un sacensties komandu konkurencē par lielisku balvu – apmaksātu atpūtu ar savu komandu pirtī, kas būs pasākuma noslēgumā saņēmusi nomināciju „LABĀKĀ PIRTS DAUGAVPILS NOVADĀ  2017"! Pasākumu organizē Daugavpils novada pašvaldības aģentūra “TAKA”.

Pārgājienā – ekspedīcijā iepazīst Palsas upes lokus [0] 

05.04.2017

1.aprīļa rītā lieli un mazi dalībnieki pulcējās pie Palsmanes Kultūras nama, lai kopīgi dotos pārgājienā – ekspedīcijā gar Palsas lokiem un iepazītu Palsas upi no Palsmanes līdz Variņiem.

Bauskas pils muzejā skanēs  [0] 

04.04.2017

Sestdien, 8.aprīlī plkst. 17.00 Bauskas pils muzejā skanēs "Mediatore" koncertprogramma Douce Dame Jolie jeb “Maigā un skaistā dāma”, kurā dzirdēsiet 14.- 15.gs. Gijoma de Mašo (Guillaume de Machaut), Gijoma Difē (Guillaume Dufay), Žila Benšuā (Gilles Binchois) un citu komponistu laicīgās dziesmas.

Turaidas muzejrezervāts aicina uz Informācijas dienu [0] 

03.04.2017

Tuvojoties vasaras sezonai, 8. aprīlī plkst. 10.00, Turaidas muzejrezervāts muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamajā mājā aicina uz pavasara tūrisma konferenci – Informācijas dienu, kurā interesentus iepazīstinās ar muzejrezervāta 2017. gada aktualitātēm, jaunākajām publikācijām, piedāvājumu vasaras sezonā.

Pirmā aprīļa nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē – radoši piepildīta! [0] 

31.03.2017

Pirmajā aprīļa nedēļas nogalē visos Latvijas novados un arī Tukumā norisināsies projekts “Satiec savu meistaru!”, kurā būs iespēja izzināt un izmēģināt dažādas prasmes, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē. Vēl, ciemojoties mūspusē, būs iespēja vērot teātra izrādi, uzzināt aktualitātes par dārzkopību, vērot motosacīkstes Enduro sportā, kā arī palutināt sevi un nobaudīt īstus itāļu ēdienus. 

Kārsavā taps tūrisma un amatniecības centrs „Līču mājas” [0] 

30.03.2017

Kārsavas novada pašvaldība kopš 2015. gada strādā pie ēkas Vienības ielā 64 pārbūves projekta. Ēku ir plānots pārvērst par tūrisma un amatniecības centru, kurā atradīsies Kārsavas novada muzejs, izstāžu zāle, tūrisma informācijas centrs, telpas vietējiem amatniekiem un mājražotājiem un iedzīvotāju jaunrades telpas.

Bruņinieka skulptūra Aizputē  [0] 

29.03.2017

2016. gada augustā, 13. Starptautiskā čuguna mākslas simpozija ietvaros, mākslinieks Kārlis Alainis izveidoja lielformāta bruņinieka skulptūru. Pēc simpozija tika veikti skulptūras apstrādes darbi un šā gada 1. aprīlī plkst 14:00 skulptūra tiks atklāta. Skulptūra tiks novietota pie Livonijas ordeņa pilsdrupām kā apskates objekts pilsētniekiem un pilsētas viesiem.

 

Apgūsti senās amatu prasmes Brīvdabas muzejā [0] 

28.03.2017

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotā projekta “Satiec savu meistaru! 2017”, kas iekļaujas kopīgā Eiropas projektā „Eiropas amatu prasmju dienas” ietvaros no 31. marta līdz 2. aprīlim, aicina apgūt senās amatu prasmes un satikt savu meistaru, kurš ierādīs savu arodu visiem interesentiem. Priedes kroga telpās varēs apgūt grozu pīšanu, karošu grebšanu, maizes cepšanu, māla svilpaunieku izgatavošanu, aušanu, adīšanu un sveču liešanu. Kurzemes sētā varēs iemācīties salmu rotu gatavošanu un spēlēt senās spēles, bet smēdē iepazīties ar kalēja darbu.

Karstākos jaunumus bērniem meklē izstādē “Bērnu pasaule 2017”! [0] 

27.03.2017

Jau šajā nedēļas nogalē – no 31. marta līdz 2. aprīlim – izstādē “Bērnu pasaule 2017” Ķīpsalā varēs iepazīties ar aktuālāko un plašāko bērnu preču piedāvājumu, ko prezentēs vairāk nekā 150 uzņēmumu. Būs gan jaunākās apģērbu kolekcijas un mēbeļu sērijas, gan inovatīvi ratu modeļi un autosēdeklīši, gan spēles un rotaļlietas. Turklāt par labām izstādes cenām!

 

Piedalies spēlē “Saliec pāri Jelgavā” un laimē balvu [0] 

27.03.2017

Jelgavas reģionālā tūrisma centra izveidotās mājas lapas www.visit.jelgava.lv apmeklētāji aicināti iepazīt Jelgavas pilsētu interaktīvā spēlē “Saliec pāri Jelgavā”, iegūt mēneša ātrākā spēlētāja titulu un  laimēt balviņu Jelgavas apmeklējumam.

31. martā - akcija „Satiec savu meistaru!” Turaidā [0] 

24.03.2017

Turaidas muzejrezervāts sadarbībā ar Turaidas kalēju Andri Ščeglovu akcijas “Satiec savu meistaru!” ietvaros 31.martā no plkst. 10.00 līdz plkst. 14.00 aicina iepazīt seno Turaidas smēdi un kalēja arodu. Šajā dienā Turaidas smēdē interesentus gaidīs kalējs Andris Ščeglovs, lai sarunās par kalēja darbu dalītos savās prasmēs un zināšanās. 

Ģimenes diena „Ko un kā medīja senajos laikos” [0] 

22.03.2017

Šī mēneša pēdējā sestdienā, 25. martā, laikā no 11.00 līdz 16.00 aicinām apmeklēt ģimenes dienu Dabas muzejā un uzzināt ko medījuši un zvejojuši senie Latvijas iedzīvotāji. Tāpat pasākuma laikā būs iespēja aplūkot tādus krājuma priekšmetus, kas ikdienā nav apskatāmi muzeja ekspozīcijās un uzdot sev interesējošus jautājumus muzeja speciālistiem. 

Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs atklāj apmeklētājiem restaurēto Liepājas ostas noliktavu [0] 

22.03.2017

Piektdien, 24. martā plkst. 14.00 Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzejā notiks restaurētās Liepājas ostas noliktavas “Bezdelīga” atklāšana. 17.gs. beigās celtā noliktava tika atjaunota, piesaistot Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansējumu, kā arī Valsts budžeta finanšu līdzekļus. Noliktavas pirmajā stāvā apskatei būs pieejama muzeja plašā lāžu un skapju kolekcija, kā arī senie enkuri. Savukārt otrajā un trešajā stāvā atradīsies muzeja fondu priekšmeti un darba telpas.

Karostas cietuma jaunumi martā [0] 

21.03.2017

Karostas cietums iekļauts “10 neparastāko viesnīcu, kur pavadīt aizraujošas brīvdienas Eiropā, sarakstā”.

Komunistiskā terora upuru piemiņas dienā Karostas cietumā tiks demonstrēta režisores Dzintras Gekas dokumentālā filma “Kur palika Tēvi”.

 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!